| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Nespavost

Mile maminky!
Ja mam nyni 12ti tydenni dcerusku Lucii. Je to hotovy andilek. Nemuzu si vubec stezovat. Mam pocit, ze sice cely den jen kojim,ale zato mala pak hodne spinka i pres den. Ve dne je vzhuru vice a v noci spi vkuse,kojim pouze 2-3x za noc.Vim, ze to asi slyset zrovna nepotrebujete, ale proc to pisi.
Me prvni dite je syn. Ten byl od narozeni velmi zivy, nespavy, plactivy. Temer to co popisujete. Pokud bych nemela srovnani nyni z dcerou, asi bych si myslela ze deti proste po narozeni takove jsou. To ze holcicky byvaji klidnejsi jsem slysela od maminek z plavani kojencu, ktere jsem navstevoala s nasim Matyskem. Byl to take velmi dobry napad! Dite se pravidelne otuzuje, posiluje, vybiji si energii a pak aspon po tom koupani chvili spinka:)Muzu vrele doporucit!
A dalsi vec ktera me nyni napada, je noseni miminka ve vaku, klokance, proste cemu date prednost. Ale urcite doporucuji nositko takove, ktere vam umozni abyste mela obe ruce volne, to je velmi dulezite. Ziji nyni se svou rodinou v Jizni Koreji. Tady se deti nosi porad na zadech ve specialnich zavinovackach. Deti tu temer neplacou. Neco na tom je.Ja Lucku take casto nosim. Vzdy kdyz se nese na mem tele spi! Zvyknete si na to, dite vas stale bude citit a nepripadne Vam to po case vubec zatezujici.Proc v Koreji deti neplaci? Maminky se tech malych mrnousku neustale dotykaji, hladi je mluvi na ne a hlavne a co je asi nejdulezitejsi, ze je neskatulkuji do rezimu. Pravidelnost vsak musi byt, bez toho je dite nestastne!!!
Take jsem hodne pochytila v korejske porodnici. Zde se deti po narozeni bali do tesnych zavinovacek(vubec se neoblekaji do obleceni-nerusi se, prebalovani a manipulace s nimi je tak velmi setrna,nemusi se temer probudit). Matyska jsme temer nebalili do zavinovacek a dek, zato Lucii balim stale a je velmi spokojena. Je to jedna z moznosti, jak dite uklidnit. Nema volny pohyb, citi se sevreno (tak jak v matcine brisku) a je spokojene. U Lucinky take velmi pomaha plenecka, nebo maly kapesnicek pres pulku oblicejicku(casto kontrolujte dychani). Nevim proc, ale vzdy se chvili vrti,ale pak se zabori do kapesniku a spi. Deti maji rady pritmi a takove to soukromicko.
Nevim zdali Vam ve vasem trapeni moje napady budou vhod,ale mam srovnani z obema pripady a vim , ze to neni lehke. Nas syn byl velmi pohodove dite, ale nespal a byl a stale je velmi divoky, ale take chytry a bystry. Jednou jsem nekde slysela, ze s kluky je starost cely zivot, kdezto holcicky jsou samostatne uz od malicka:)
Preji hodne stesti.
Ahoj Martina.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.