| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Leidenská mutace - otěhotnění a donošení miminka

Milá Veroniko,
tato diskuze proběhla už vloni, takže nevím, jestli je to ještě aktuální. Ale vzhledem k tomu, že se Vám neozval nikdo s Leid. mutací, tak to musím napravit a dát Vám naději, že to jde i s ní. Jsem homozygot LM, tuto diagnozu mi zjistili po opakovaných trombozách dolních končetin. Jsem sledovaná na oddělení klinické hematologie v Brně Bohunicích. V současné době mám dvě děti. První těhotenství jsem zvládla bez problémů, jen poslední trimestr jsem si preventivně píchala injekce a po porodu jsem asi tři měsíce brala Warfarin (také rozpouští krev a nepřechází do mléka). Porod proběhl také vpořádku bez komplikací. Byly nutné jen bandáže nohou. Další těhotenství bohužel skončilo potratem v ranném stádiu (důvod mi nezdělili). U třetího těhotenství se mi zvedly DDimery ve třetím měsíci z 1,5 na 7,5 (v prvním těhotenství nestouply nad 2), takže jsem si do konce těhotenství musela píchat inj (nic hrozného to nebylo, celkem jsem si zvykla) a bohužel mi objevili kolem 5 měsíce tromb v dolní končetině. Proto jsem byla na pozorování v nemocnici 1 týden. Porod proběhl také v pořádku.
Vzhledem k tomu, že jsem homozygot, jsou obě děti minimálně heterozygoti, ale v dětství je sklon spíše ke krvácivosti než k tromboze.
Držím Vám moc palce, pokud byste si o tom se mnou chtěla popovídat, tak se prosím ozvěte na adresu dadka@hnet.cz

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.