| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Kožní lékař nebo léčitel

Dobrý den, paní doktorko.
Mám 3letého syna, který má mírnou formu atop.ekzému,který začal po očkování ve 3měsících. Má mírnou rýmu od jara do podzimu, na potraviny se zdá alergický není, zavádeli jsme velmi zvolna. Bez provedených testů, bez kortikoidů.
Nyní máme 4měsíční dceru, která od 4týdnů nejprve tzv.novorozenecká seborea, která plynule přešla do atop. ekzému, který má úplně po celém těle, ve vlasech až po konečky prstů, mimo plenkové oblasti a nosu. Zatím odložené očkování. Já po zkušenosti u syna samozřejmě plně kojím a snažím se držet mírnou dietu (citrusy, exot.ovoce, koření,kakao, ořechy). Nyní cca 1měsíc nejím ani ryby (občas jsem si dala tresčí filé), vejce (jen příležitostně v koupeném pečivu. Nyní mi kožní doporučila vyloučit z mé stravy i kravské mléko (dosud jsem vypila pravidelně max 1-2 dcl do melty denně). Ekzém prochází v cyklech od pupínků jejichž čepička se strhne (dcery se samožřejmě drbe), roní tekutinu, zaschne,praská, šupinatí. Kůže je zhrublá. Zatím ekzém nějak výrazněji nereaguje. Z mastí jsme vyzkoušeli zatím ichtamolovou, endiaronovou(po ní se AE výrazně horšil), nyní máme H mast a Leniens, zinkovou pastu na podrážděné části.
Potřebovala bych poradit - co všechno nemám jíst, zda mohu s dcerou v tomto věku na alerg.testy. Moc bych naší dceři chtěla ulevit, kortikoidy zatím nechci.
Já sama alerg.nejsem, můj bratr AE i ve 35letech+ sezonní rýma, manžel alerg.rýma od jara do léta.
Omlouvám se za zmatečný dotaz. Děkuji za dopověď předem.
Simona

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.