| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku

 Celkem 44 názorů.
 Boubí 


Téma: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:04:15)
ahoj, budu vděčná za rady a tipy, jaké vychytávky a pomůcky se vám osvědčily při péči o nemohoucí seniory. Babičce je skoro 90 let, má Alzheimera, do nedávna ještě jakž-takž chodila - s hůlkou po bytě, s doprovodem i po venku, pomalinku... na WC taky jakž-takž zvládala, nachystané jídlo si jakž-takž snědla... ale teď se to cca před týdnem prudce celé zhoršilo, sama už nezvládá vůbec nic, prakticky jen leží, nesrozumitelně mumlá, na záchod jí musíme pomoci (nejlépe ve dvou lidech, aby nám nespadla) a stejně pak ještě potřebuje plínky, špatně jí, takže kašovitá strava a stejně špatně polyká, nechce otvírat pusu, hrozně málo pije a pak je dehydrovaná... Chystáme se do charitní půjčovny pomůcek, ale nevíme, zda nám tam poradí, co všechno existuje a co by nám mohlo pomoci. Našli jsme na netu toaletní židli či vozík, pak asi bude potřeba půjčit polohovací lůžko s nějakou tou matrací či něco proti proleženinám... co dál? Tekutiny mě napadlo zkusit jí dávat takovou tou odměrkou od dětských léků, rovnou do pusy... Nebo co je za možnosti, jak tyto lidi krmit? Kdo jste z oboru nebo máte zkušenosti, prosím o radu, co by mohlo být užitečné.
Další věc je, že netušíme, jak moc je reálné babičku případně v dohledné době umístit do nějaké instituce, protože pokud její stav už zůstane takto nebo se ještě zhorší, doma už to asi nebudeme dlouhodobě schopní zvládat.
Díky za rady všem.
 hgfjdmh 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:08:37)
S pomuckama neporadim, ale krom charitativni pujcovny doporucuji kontaktovat v miste bydliste nejakou agenturu domaci pece, nam se s pomoci sestry ktera dojizdela i nekolikrat denne hodne ulevilo. Prisly k nam parkrat i studentky na praxi precist knizku a tak...
 Hr.ouda 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:10:57)
pít zkuste dávat z kojenecké lahve nebo kojeneckého hrníčku

pokud se takto zhoršila, okamžitě hlavně požádajte o přeposouzení PnP, abyste tu péči vůbec trochu zaplatili, v tomto stavu by měla mít čtverku.






 Boubí 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:13:26)
jj, PnP má tuším jedničku, měli jsme podanou žádost na zvýšení, ale někdy cca v srpnu nám to zamítli, protože tam ze sociálky přišli na kontrolu a babi jim řekla, že tam nikdo nechodí, žádnou pomoc nepotřebuje a všechno zvládá sama... takže smůla. Tehdy teda ještě komunikovala a chodila sama, byla jen tak normálně zmatená a zapomínala atd., nebyla to taková hrůza jako teď. Chceme si zase zažádat, jak to půjde, ale netuším, jak dlouho to zase bude trvat, než se to vyřídí.
 Kačeřice 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:16:04)
Určitě o příspěvek zažádejte znovu, ono to dlouho trvá, ale bez příspěvku se senioři velmi špatně v nějakém zařízení umisťují.
 Kačeřice 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:16:39)
Jo a příspěvek od podání žádosti vyplatí zpětně.
 Hr.ouda 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:19:17)
podle toho, kde bydlíte, až třičtvrtě roku klidně.
předtím potřebujete nová vyšetření od lékaře, tzn. musíte babičku nutně dostat k lékaři nebo alespoň obvoďáka k ní. Posudkoví lékaři rozhodují jen na dákladě dokumentace v podstatě, nekteří jsou ochotni vzít vpotaz sociální šetření, ale podle toho, co píšeš, nemáte moc zdatné sociální pracovnice.
Pokud jí ho přiznají vyšší, dostanete to zpětně k datu podání žádosti, tak na nic nečekejte. Péče o člověka v tomto stavu je strašně drahá, ani IV.stupeň PnP vám ji nepokryje úplně.
Hodně štěstí.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:22:48)
při zvýšení z 1. na vyšší stupeň už se k tomu obvoďák nevyjadřuje. Pouze se podá žádost, pak přijde ženská z úřadu práce na přezkoumání stavu, pošle to reviznímu lékaři a ten podle toho "od stolu" - aniž by pacienta viděl, rozhoduje. Aktuálně tento proces absolvujeme... žádost o zvýšení jsme podali 4.11., před vánoci byla sociálka na místním šetření, očekávám, že stanovisko bude tak někdy v únoru či v březnu. Ale alespoň, že to potom vyplatí zpětně k datu podání.
 Cimbur 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:32:00)
Presne tak, kojenecka lahev, davame i zahustovadlo pri ublinkavani. S pomuckami by mel poqgadit obvodak, luzko ale musi napsat rehabilitacni. Zadost do zarizeni socialni pece podejte ihned, i do vice zarizeni. zvyseni pnp taky hned.
 helis78 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:14:01)
Tak určitě existuje kosmetika - čistící pěna, ubrousky, Sudocrém na prevenci opruzenin, co lze, např zapůjčit WC křeslo, pokud je ještě babička schopna usedět. Tekutiny se dají podávat z kojenecké lahve nebo z Jupíka, slánka, pokud bude babička málo jíst pít, nejspíš bude muset být někde hospitalizována.
 Kačeřice 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:14:18)

Ta toaletní židle je dobrá, případně ještě na kolečkách, dá se s ní jezdit po bytě. Polohovací postel šetří záda pečujících, dobré jsou i zábrany na posteli, člověk jen tak nespadne, může se za ně přitáhnout při otáčení a při poloze na boku se dají mezi záda a zábrany polštáře a člověk se nepřetočí. Proti proleženinám existují nafukovací matrace s kompresorem - přelívá se tam vzduch a člověk nemá zatížené stále stejné místo.

Dál by to chtělo ošetřující prostředky na kůži, dobrá je třeba pasta Menalind a jejich ochranná pěna.

Na pití je použitelná buď nějaká lahev od jupíku nebo něco takového s "násoskou" a nebo normální kojenecká lahvička s dudlíkem.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:17:46)
Je dobré sehnat polohovací postel s madlem (madlo má velký smysl, ale pouze tehdy, pokud ležící člověk ještě aspoň trochu spolupracuje). Kamarádka zkoušela antidekubitní matrace a konstatovala, že to je nanic, stejně moc nepomůže. Důležité je měnit polohy, jak to jen jde. WC (tzv. gramofon) je určitě dobrý, je spousta míst, která to zapůjčují (je zapotřebí zvážit, jak dlouho tento stav může trvat a zda se vyplatí pořizovací cena ca. 3 tis. nebo měsíční nájem ca. 150 Kč). Taktéž například chodítko. Teoreticky by pořízení těchto pomůcek mělo jít na pojišťovnu, prakticky se to lékaři bojí předepisovat, protože je potom pojišťovna sankcionuje a navíc to asi může revizní lékař pojišťovny "přehodnotit". Pití - pokud babička ještě zvládá, tak nám se osvědčilo dávat do ruky kojeneckou láhev. Ale ta stříkačka od Nurofenu či Panadolu určitě také není špatná - záleží, čeho je babička ještě schopná. Dobré je mít nějaké pohodlné křeslo a zkusit tam babičku alespoň na část dne přemístit, aby jen neležela - prevence proleženinám. Jinak co se týče umístění do zařízení - je to běh na dlouhou trať a místa jsou volná pouze tam, kde se hodně platí. Pokud je Alzheimer, dělá to pouze pár zařízení a je to placené ještě více... Urychleně si zažádejte na Úřadu práce o co nejvyšší příspěvek na péči - budete ho potřebovat, až budete shánět nějaké zařízení. Jinak pečovatelská služba domů je dobrá, ale taktéž se to platí...připravte se na to, že péče je opravdu dost finančně náročná.
 Faidra Lannister 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:27:01)
To s tím pramalým významem antidekubitní matrace potvrzuji, doporučuju opravdu polohovat a pořídit si k tomu polohovací pomůcky na podepření a ochranu, třeba tzv. polohovacího hada a polštáře.
 Dobra1 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:20:38)
Požádejte praktického lékaře o předepsání více plenek. V lékárně spec. kosmetiku proti proleženinám a na lepší umývání zadku. Něco z toho by mohl asi i napsat lékař, ale většina musí projít přes revizního lékaře.
Doktor by vám taky mohl vystavit žádanku do nejbližšího hospice. Na netu si i zjistěte, jestli ve vašem okolí nefunguje mobilní hospic.
Tekutiny savičkou (dudlíkem) z kojenecké láhve, nutridrink z lékárny. Dobré na zavodnění je taky dávat cucat kostky ledu. To se dává i v hospici lidem, kteří mají problém s příjmem tekutin.
Odkud jste?
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:24:07)
Praktický lékař více plenek předepsat nemůže. Mají limity. Pokud nedostačuje (nám třeba nedostačuje), tak nadlimit cvakáme ze svého.
 Boubí 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:30:59)
Jedná se o Východní čechy - okres UO. Asi začneme tou půjčovnou pomůcek od Charity a taky zkusit domluvit nějakou ošetřovatelku - to babi dosud naprosto odmítala, aby se o ni staral někdo "cizí" (mimo rodinu), ale teď jak se to zhoršilo, tak už to asi jinak nepůjde a snad už to ani nebude tolik vnímat, že tam je někdo jiný. A oběhat ty doktory a úřady a zvýšení PnP, ach jo, to nechci vidět.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:35:16)
Jo, to znám. Oni ti staří lidé velmi těžce nesou cizí elementy ve vlastním domě. Ale když už není zbytí, tak to nějak skousnou. Začít u charity je určitě dobré, oni mají i ty pečovatelky... Ale jak píšete, na všechna ta jednání to chce hodně pevné nervy a silné podrážky ~;), je to vyčerpávající. Ale zase si potom můžete zažít tu pravou euforii, když se něco podaří zařídit ~;).
 Albar 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:40:15)
Boubí, vnímat to bude, ale to se nedá nic dělat. Ber to tak, že se o ni bude starat "cizí" člověk, ale u ní doma kde je zvyklá a zná to. Když to jde takhle udělat, je to mnohem lepší varianta než ústav.

Naše mamka a sestra se taky pečovatelce dost dlouho bránily a jediný výsledek byl, že jsme byly příšerně unavení a strhaní všichni, co jsme se starali. Domluvila se ošetřovatelka (vyšla až třetí, první dvě to vzdaly) a nakonec si babička i děda zvykli překvapivě rychle ~R^
 kreditka 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 9:17:02)
Mám výbornou zkušenost s půjčovnou pomůcek v Českém Meziříčí tam ti poradí, je to teda okres RK.... tak trochu možná z ruky...
 Kaplanka+kluci 05,08 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 11:00:23)
jsem přímo UO. Charita je tu výborná (dle ohlasů), půjčovna pomůcek taky. Charita je oblastní a má velkou spádovou oblast. nově mají službu pojízdného hospice(k dispozici i lékař). Před lety jsem tam pracovala (jako účetní teda), ale viděla jsem do toho, sestry jsou s velkou praxí, výborné,jezdí domů pomáhat s ošetřovatelskými a pečovatelskými úkony.
 Boubí 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:36:28)
Hospic? To nevím, jestli je ta správná "kategorie" instituce pro tento případ... berou tam vůbec takovéto lidi? Myslela jsem, že je to vyloženě pro umírající, lidi v terminálním stadiu rakoviny a tak... což není tento případ...
 Cimbur 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:37:46)
Nektere hospice maji luzka i pro takove pacienty.
 Dobra1 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 18:54:27)
Pokud je babička už ležák, je celkem jedno, že má Alzheimera. Na ty hospice se podívej, mám dojem, že u vás by měl být i ten mobilní, tedy pomoc s ošetřováním doma.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:28:49)
Až budete shánět zařízení s péčí o Alzheimera (opravdu jich není mnoho), tak v širším příbuzenstvu měli dobré zkušenosti s tímto:
http://www.ddpsamopse.cz
je tam opravdu vlídný a lidský přístup.
 Albar 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:34:22)
K tomu, co už holky napsaly mě ještě napadlo, my dáváme babičce pít z plastového hrnku se slámkou, není těžký na uzvednutí a snáší to mnohem líp než lahev.

Ušila jsem jí nepromokavý bryndák, výborná věc, nemusíš člověka celého převlékat, stačí sundat bryndák a oblečení je čisté. A krmíme dětskou plastovou lžičkou, je mělčí a líp se s ní dostává do pusy, když ji babička zrovna nemůže moc otevřít.
Nepromokavé podložky na postel, občas se stane, že plínka proteče, nemusíš převlékat celou postel.

Dost důležité je babičku polohovat, aby se jí neudělaly proleženiny, strašně špatně se léčí.

Nevím jak na toma babička je, ale zeptejte se jí, jestli stojí o nějakou zábavu (rádio, tv) nebo chce radši ticho, jestli má radši rozsvíceno nebo tlumené světlo, jsou to detaily, ale když člověku svítí celý den do očí světlo, je to protivné.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:38:17)
K těm nepromokavým podložkám: jednak je dobré igelitové prostěradlo - koupí se ve zdravotnických potřebách za ca. 10-15 Kč a dá se pod prostěradlo. To chrání celou matraci. No a potom na prostěradlo přesně pod zadek takový ten obdélník - ty se kupují taktéž ve zdravotnických potřebách, kus vyjde taky kolem 10 Kč. Věřte, že zapotřebí je obojí, protože bohužel dost často ten obdélník všechno nezachrání a jde to skrz prostěradlo...
 Boubí 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:41:15)
hrnek s brčkem jsme zkoušeli, ale neosvědčilo se, babi nezvládá to tím brčkem nasát a nenapije se. Zkusíme miminkovskou flašku s dudlíkem, třeba to půjde líp.
Díky všem za rady, ještě zítra nakouknu, klidně ještě pište, co koho napadne.
 Pája+2 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 6:52:04)
Když babi nesaje, kup větší stříkačku, než je ta od Nurofenu, ve zdravotnických potřebách. To by jste museli často natahovat, má jen 10ml. Koupíš i 100-150ml.
 Černá kronika 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:44:01)
Pití z kojenecké láhve, z hrnečku se sosáčkem, stříkačkou, brčkem. Jídlo lžičkou, z kojenecké láhve z velkou dírkou, brčkem, stříkačkou. Vždycky postupovat od lžičky až k tomu nejjednoduššímu (stříkačce), aby si co nejdéle zachovala to co dokáže.
Co nejdéle vysazovat na toaletní židli, používat mezi tím vložné pleny, až pak teprve lepičky. Vím, snadno se mi to říká, určitě to nelámat přes koleno, když to nepůjde, volit lepičky. Dobrá jsou i polohovací křesla na kolečkách, jsou sice těžká a široká, takže neprojedou jen tak mezi futry, ale v rámci jedné místnosti jsou pohodlná, dají se napolohovat na přímý sed nebo pololeh a popoject po místnosti. Mají madla na ruce, člověk se dá v nich různě podložit a nemusí být nutně jen ležící.Ke křeslu se dá připevnit i stoleček, takže člověk může jíst, listovat v časopisech atd. Mělo by jít snad taky zapůjčit.
Polohovací postel - skvělá věc. K tomu je dobrý takový ten stoleček na jídlo. Pokud babičku krmíte, tak ale nebude třeba.
Nakoupit podložky, používají do postele i do křesla.
Pleny - nejlépe se nám osvědčily zn. ATTENDS, dávali jsme je na noc, protože nejlépe sály a hodně absorvovaly, přes den DEPEND. Koupit čistící pěny, čistí a zároveň ošetřují pokožku, dají se použít nejen na dočištění při přebalování, ale i na umytí v podpaží a kožních záhybech na břiše. Koupit ošetřující krém. Pěna i krém se nám osvěčila od zn. Menalind.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 22:51:36)
Ještě k těm pomůckám: polohovací postel atd. Doporučuji zkusit popátrat na internetu a koupit "z druhé až desáté ruky". Lidi, kteří to už nepotřebují, prodávají a některé věci se dají sehnat i ve slušném stavu za slušné peníze. My jsme takto velmi výhodně koupili polohovací postel...
 Sylva Š. 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 23:13:20)
Pomůcky neporadím, sami teprve pátráme, ale dobrá věc je Nutridrink, speciální nápoj, který částečně nahradí i jídlo.
 Unicef 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(29.12.2013 23:19:40)
To je pravda. Verze pro diabetiky je "Diasip".
 Černá kronika 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 9:21:56)
V DD jsme dávali lidem, kteří špatně jedli, natrhanou housku nebo makovku do misky s kakaem nebo bílou kávou. Nechali jsme to rozmočit a oni to po lžičkách přijímali a ikdyž to nevypadá vábně, tak jim to chutnalo a většinou to ráno po lžičkách vzali i ti, kteří pak během dne ostatní jídlo odmítali a dostávali jsme ho do nich stříkačkou.
 Epepe 


výživa 

(30.12.2013 9:30:29)
To je strašně důležité, protože po týdnu odmítání stravy už je babička nejspíš těžce dehydratovaná a podvyživená.
Možná by to chtělo se poradit s odborníkem ohledně diety, pokud máte tu možnost.
 kreditka 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 9:12:40)
Pořiďte si polohovací postel nejlépe elektrickou - je to pohodlnější pro obsluhu. Jestli babička leží doporučuju matraci proti proleženinám (nemůžu se vzpomenout jak se jmenuje) Zajděte k jejímu lékaři ať vám vypíše poukaz na domácí péči. K nám jezdila sestra z domácí péče dvakrát denně - tátu omyla, ošetřila apod. Akorát jsme si pro lepší pohodlí táty pořídily krém z lékárny na namazání po mytí a mycí pěnu. Taky je dobré pořídit něco na čištění úst též nevím název, ale vypadalo to něco jako větší uchošťoury. Další otázkou jsou potom pleny apod. ale to záleží jak na tom babička celkově bude.... Držte se budete potřebovat spoustu síly, ale věř že ji v sobě najdete. Ještě před rokem bych neřekla že na něco podobného budu mít sílu, ale nakonec i díky holkám tady z rodiny jsem sílu nejen našla ale dnes mě hřeje u srdce pocit že táta mohl umřít doma, kde byl šťastný, že si před smrtí mohl dát studenou plzeň a jogurt co měl rád...
 Chrysantéma 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 9:53:03)
Víceméně bylo všechno napsáno...já bych ještě doporučila sehnat babičce Nutridrinky,pokud špatně jí,aby neztrácela energii...nejsem si jistá,zda může napsat lékař!?
 Černá kronika 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 10:00:45)
Ve zdravotnickém zařízení může Nutridrink předepsat lékař, pokud to stav vyžaduje, v sociálním zařízení si Nutridrink musí hradit klienti sami. Alespoň tak to bylo ještě před dvěma roky.
 Etea 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 11:27:17)
Zvedák, sprchovací židle a WC židle - nevím jak se to přesně jmenuje, v podstatě je to takový nočník v židli. Pokud se může trochu pohybovat ve stoje, pak rozhodně i chodítko (taková ta ohrádka).
 Etea 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 11:28:21)
+ vozíček (měli jsme půjčený za nějaký poplatek od Charity).
 Černá kronika 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 11:34:18)
Nevím, jestli zvedák lze půjčit. My měli v DD dva a to jsme tam měli 40 ležících a většinou jsme všechny tahali z postelí do křesel ručně.
 Etea 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 16:06:08)
Aha - nemyslela jsem zvedák, kterým se zvedá celá osoba. To, co jsme měli, byla taková tyč na kolečkách a na rameni bylo pověšené závěsné madlo - sloužilo to k tomu, abychom ji mohli lépe posadit a postavit na nohy, resp. později přemístit na vozík. Dost to pomohlo. Kromě vozíčku jsme měli všechno koupené a na většinu pomůcek byl příspěvek pojišťovny. Bohužel si už nepamatuji kolik, jen si vzpomínám, že kolem toho bylo velké papírování. Polohovací postel - tu jsme zvažovali, ale to, co by opravdu pomohlo, bylo finančně dost náročné. Vyřešili jsme to kvalitní matrací a tím "madlem". Ono také dost záleží na tom, jak je řešená domácnost, kde se nepohyblivá osoba nachází - např. nám stačila sprchovací židle - mohli jsme ji takhle osprchovat v koupelně vedle vany (dole v podlaze je odtok), něco jiného potřebuje ten, kdo má sprchový kout, vana je s nepohyblivým člověkem téměř neřešitelná - teda pokud nejsi rambo - já mám asi 50 kg a babička měla 90 kg a to je u nepohyblivého člověka dost problém. WC jsme řešili tou WC židlí, ta byla fakt skvělá a nemocnému pomůže zachovat alespoň částečně pocit důstojnosti (moje babi to dost vnímala a řešila).
 lampetra 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 12:15:15)
Nemám čas dočítat, tak se třeba budu opakovat, ale protože naše babí ležela doma až do smrti cca 1,5 roku, napíšu, co se nám osvědčilo.
Polohovací postel s antidekubitní matrací - měli jsme pronajatou od charity, uvažovali jsem, že ji koupíme. Antidekubitní podložby - tzv. dekuba - něco jako kožešina - aspoň dvě , lépe víc, prali jsem cca obden, podle potřeby dříve, tak aby stačily uschnout. Dlouhý válec s kuličkami - na polohování. Podložky pod paty, podložky pod nohy. dekubty vznikají skutčně neskutečně rychle.
Pití - lahvička rajec, potom dětská lahev s pítkem ( bez membrány, aby nemusela sát, aby to teklo).
Pleny - vyzkoušet, které budou ok, nekupovat bez vyzkoušení větší počet balení, jedny pleny jednak protékaly, druhak dělaly na těle modré obtisky. Na noc jsme kupovali teny, ty byly nejlepší, předepsané jsme v dosstačném počtu měli jiné / jednou ty blbé).
Kosmetika - menalind pěna na ošetření po plenami, rybilka mast, rybilka vyráběla i vlhčené ubrousky velké velikosti, v rychlosti se daly dobře použít. Čtverce buničiny na otírání - třeba té pěny. Balík gumových rukavic z lékárny.
Toaletní křeslo - měli jsme též půjčené, sedátko do vany, pojízdné křeslo, chodítko.
Pečovali jsme s pomocí ošetřovatelek z charity, střídali jsme se smamkou, obě chodily do práce, já jsem měla dvě malé děti. Šlo to. Péče ošetřovatelek byla nezastupitelná, bez ní by to nešlo, krom jiného mě naučily, jak člověka kompletně omýt na posteli, jak převléct postel, když na ní člověk leží, jak člověka přebalit a pod.
Jo a co se nám osvědčilo - postel dáthlavou ke zdi, aby se k ní dalo přistupova z obou stran, jinak pečuješ stále na jenu stranu a záda ti to dají sežrat.
Snad jsem na nic důležitého nezapomněla.
 lampetra 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 12:21:50)
Ještě jenom upřesním, pokud nemáte představu - na začátku byla babička schopná se třeba na posteli zvednout při přebalování, s pomocí se postavila u choodítka a ušla třeba 4 m - do koupelny, tam jsme ji na sedátku ve vaně umyly, potom nechodila a do kopelny jsme ji vozily, omýt ve vaně jsme ji zvládly i když už ani moc neseděla a hroutila se. Koupaly jsme tedy ve dvou, jinak jsme se střídaly. Péče byla zhruba následující:
ráno pečovatelka nebo jedna z nás - ranní hygiena, snídaně, pokus o rehabilitaci. V poledne - pečovatelka s obědem ( koupit veliký omyvatelný bryndát přímo pro dospělé), hygiena. Odpoledne - svačina (já/máma). Večer - večeře já/ máma, hygiena, uložit ke spaní.
Byt byl "bezbariérový" přirozeně, blbé bylys úzké dveře do koupelny, kterými neprojel vozík, ae jen toaletní židle, takže jsme používaly tuto.
Máš- li dotazy, ráda odpovím.
 mraveneček +2 


Re: Osvědčené pomůcky při péči o ležící babičku 

(30.12.2013 22:32:29)
Bylo tu napsáno již mnohé. Pokud babička nezvládne přesuny postel-křeslo(gramofon),tak pořídit ještě podložní mísu. Antidekubitární podložky pod paty i lokty..Případně dávat pod nohy polštářek,aby se paty nedotýkaly dlouhodobě matrace.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.