| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Problémy s dědictvím

 Celkem 37 názorů.
 Moni13 


Téma: Problémy s dědictvím 

(20.12.2016 12:13:43)
Ahoj, vsechny zdravim, chtěla bych poprosit o radu.
Jedna se o eventualni zapocet daru do dedictvi.
Pred pul rokem mi necekane zemrel otec. Nezanechal zavet. Uz jsme meli predbezne jednani u notare – moje matka, muj bratr a ja. Predmetem dedictvi je zarizeny byt v OV a financni hotovost, stavebni sporeni atd.
Predstava me matky je, ze se sveho podilu na byte vzdam v jeji prospech, aby s nim mohla volne disponovat, eventuelne ho nechat prepsat na mého bratra nebo jeho dcery.
Moje predstava – nechat si tu 1/6 bytu, na kterou mám nárok, zapsat na katastru nemovitosti.
Muj bratr se pred 2 roky rozvedl, musel se odstehovat z domu, ktery byl psany jen na jeho manzelku.
Proto si uz pred rozvodem (!) koupil dum za asi 2 miliony, ktery od te doby rekonstruuje.
Samozrejme ty penize na dum nemel na hotovosti, proto si vetsinu pujcil, mimo jine od rodicu.
Moji rodice kvuli tomu tenkrat predcasne zrusili stavebni sporeni, zivotni pojisteni, penzijni pripojisteni, proste vse, co meli. Tyhle penize dali – pujcili bratrovi na dum.
Samozrejme to nestacilo, tak si pujcili i od znamych, kterym to pak splaceli z duchodu.
Pokud vim, bratr jim zatim nesplatil ani korunu, co vydelal, investoval do oprav domu.
Taky vim, ze od byvale manzelky nedostal na koupi tohoto domu ani korunu.

Na internet jsem nasla, ze na povinný díl se započte i to, co nepominutelný dědic, tedy muj bratr od zůstavitele bezplatně obdržel v posledních třech letech před jeho smrtí.

Moje matka ted u notáre prohlásila, ze memu bratru zadne penize nepujcili ani nedali. A ze penize ze stavebka apod. proste jen tak utratili.
Co se da v takovem pripade dokazat?
Ja jsem to napred ani nechtela resit, ani jsem nechtela penize na hotovosti, jako nechat se vyplatit, spis mi jde o to, aby vse probehlo fér.
Muj bratr ani jeho dcery se mimochodem o matku moc nestaraji, tak ani nemuze doufat, ze by se o ni postarali, az bude stara, ona se spis snazi si je koupit.
Díky za Vase rady a nazory.
 Blanka+Adámek 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 12:22:30)
Co se tyka te půjčky (nebo daru), co by se mela započítávat na dedicky podíl, tak to asi tezko prokazes, kdyby matka i bratr tvrdili, ze nic neprobehlo. Jak se k tomu stavi bratr?

Jinak dedicke rizeni můžete uzavřít dohodou, tedy klidne se můžete dohodnout, ze 1 dostane všechno a 2. nic. Nebo se muzete dohodnout, ze ten byt nabyde jenom poz. manzelka s jednim dítětem a 2. dite třeba peníze v prislusne vysi (pokud v dedictvi jsou). Když se nedohodnete, tak nabyvate podle dedickych podilu, tedy každý 1/3 ze vseho, samozrejme az pote, co bude vyporadano SJM.
 Maťa. 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 12:43:34)
Presne, nechala by som si zákonný nárok a neriešila. Než sa dohadovať a pripravovať o nervy de facto s podobným výsledkom.

Nechaj dle zákona. Bratovi by som to celé nedala, ak manipuluje matku a je uprednostňovaný.
 Inaaa 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:38:33)
Nechaj dle zákona. Bratovi by som to celé nedala, ak manipuluje matku a je uprednostňovaný.



Jojo, šlechetnosti se nenají, kdyby něco potřebovala, nebude čas...ukázaná platí
 Inaaa 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:37:22)
aby ses dědictví vzdávala. Tak si nech zákonný nárok a víc neřeš.



Přesně tak, nevzdávat, neustupovat...to se nevyplácí
 Fren 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 12:51:21)
klasika; tohle jako matka dospělých dětí nepochopím-jak se takhle mohou rodiče chovat a navíc ty sourozence vědomě rozeštvávat...

Určitě si stůj za svým nárokem a nevěř na zázraky, navíc s přihlednutím k chování a zapírání tvé matky.At tedy bratr doloží,kde vzal peníze na dům a opravy.

 Fren 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:01:42)
na svém podílu z bytu vzhledem k chování a lhaní tzv.matky bych si rozhodně trvala a pak už bych ji nechtěla do konce jejího bídného života vidět,co s takovými prolhanci ještě, a právě to je na tom nejhorší,že jde o vl.krev. Nic pozitivního od takových "příbuzných"už nikdy nevzejde-vl.zkušenost.
 77kraska 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:12:49)
Fren, taky bych se niceho nevzdavala a tvrde bych za tim sla, i treba soudne

mne se snazili pribuzni premluvit, at v dedictvi po babicce neuplatnuju zavet, at necham dedit zakonne dedice, tak to jsem odmitla a udelala jsem dobre, protoze ted mam podil na pozemkach, chalupe, coz se mi nakonec zhodnotilo

vzdavat se penez nebo majetku je nesmysl
 Modřinka 


Re: Problemy s dedictvim 

(21.12.2016 14:26:44)
Souhlasím. Mám podobně smutnou zkušenost, kdy babička a děda chtěli přepsat 1/2 bytu na mě a 1/2 na mého otce. Já jsem se tehdy o ně hodně starala. Otec řekl, že nebudeme přeci dělat takovouhle kašpárnu, že on by přeci své dítě nikdy neokradl. Já jsem s ním naprosto souhlasila. O deset let později, když oba zemřeli, řekl, že byt je samozřejmě jeho a po prodeji daroval všechny peníze mému bratrovi, protože já se "nechovám dle jeho představ". (Ne, nemám dluhy, nefetuji, jsem velmi spořádaná matka:-))To, že mně nikdy nedal korunu beru jako jeho výsostné právo, ale že tak snadno porušil slib rodičům, je pro mě cenná a bolestná lekce do života. Včetně reakce mého bratra, který to přijal.
 Blanka+Adámek 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:27:47)
Komu by to mel bratr prokazovat? Ty si to představujes jak Hurvinek valku. Notare to nezajima, to není zadny vysetrovatel a pokud mu 2 zletili, svepravni ucastnici prohlasi něco, tak to tezko muze zpochybnit. Prokazovat by kdyztak musela ta dcera, pokud by třeba v ruce mela nejakou smlouvu o půjčce mezi rodici a synem, kde by mela presne uvedeny důvod půjčky, ale jinak si myslim, ze v tomhle taha za kratsi konec.

Jinak je fakt otázka, jestli to stoji za to. Budes spolumajitelkou 1/6 bytu, se kterou stejne nebudes moct nijak nalozit, leda cekat, az se bude resit dedictvi po matce (pokud ta ještě za života nedaruje všechno synovi), vztahy v rodine rozhadany... To bych si radeji vzala prachy, pokud v dedictvi něco je.

Tak se zeptej maminky, proc to chce udelat takhle, proc chce napsat byt na bratra nebo jeho dcery.
 Zufi. 


Fren 

(20.12.2016 14:17:56)
Je to divné:-). ~;), ale stopro s tebou souhlasím.
Když maminka zemřela, tak máme činžák s bráchou prostě napůl a tečka, vůbec nechápu takové a podobné story, ale ,,C""est la belle vie ,,.
 Fren 


Re: Fren 

(20.12.2016 21:59:59)
činžák a ještě určitě v praze,tyjóóó,to jste za vodou,závidím upřímně když něco takového jen tak spadne člověku do klína... my si museli na vše vydělat a zbytek zaúvěrovat,ale už jsme bez dluhů~R^
 neznámá 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:10:49)
Vykašlala bych se na ně. 1/6 bytu ti stejně k ničemu nebude, do budoucna budeš prudit ty je nebo oni tebe. Akorát si budeš zkracovat život. Já bych i byt nechala matce a dál bych je neřešila.
 Persepolis 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:34:48)
Udělala bych to samé.
 Carollyn 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:52:53)
No tady nejde ani tak o 1/6 bytu, ale o princip. Proč by měl shrábnout všechno jeden a druhý tak maximálně ostrouhat mrkvičku?! Jo, asi ten podíl bude zakladatelce ku ničemu, ale rozhodně bych neustupovala. Buď bych trvala na vyplacení hned, nebo až po matčině smrti. Že odkáže všechno bratrovi je nabíledni, ale podíl je podíl, pravděpodobně to bude v řádu statisíců a zakladatelka by byla na hlavu padlá, kdyby se toho vzdala! Navíc, podíl na bytě nikam neuteče. Na další vymáhání peněz, které de facto nejsou bych se ale vykašlala, stejně z nich nic nedostaneš...
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:59:42)
Může to být půl milionu. Kdyby se byt prodával.
 neznámá 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:07:08)
Pokud je byt v lokalitě, kde dům stojí 2mil. tak tak těžko bude mít podíl takovou cenu. Já bych se teda handrkovat nechtěla.
No a co pak, bude handrkovat o vyplacení podílu?
To by mi za ty peníze nestálo.
 susu. 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:13:32)
I kdyby to bylo jen 100 tisíc a to nejspíš určitě bude víc, tak pro bráchu bude jen poučné, když je neshrábne.
 Persepolis 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:49:26)
Taky by mi to za to nestálo, matce bych naznačila, že předpokládám, že se za to o ní bratr v budoucnu postará, takže když bude potřeba, tak ať se zásadně obrací jenom na něho.
 Carollyn 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:57:25)
Persepolis, jenže víme, jak to bývá! Matinka všechno dá synovi na stříbrném tácku, ten naslibuje hory doly, jak se o ni bude starat a když dojde na lámání chleba a máti bude skutečně potřebovat pomoc, tak na kom to asi tak bude?! Na tom hodném, co vždycky ustoupí, o nic se nepere, všem vyhoví. A nějaké dohody budou víš kde...
 Carollyn 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:54:11)
Tak předně nevíme, jakou má byt hodnotu. Bratr si klidně mohl koupit barák v Kotěhůlkách a dotyčný byt může být 4 + 1 na Vinohradech ~d~. Samozřejmě také zaléží v tomto případě na lokalitě, pokud se jedná o garsonku někde v bytovce na vsi, kde by byl podíl pár desítek tisíc, tak to cenu nemá. Pokud už by to bylo +- 2 miliony, tak by to bylo rozhodně zajímavé a já bych se podílu nevzdávala.

 Dana 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 17:41:16)
Tak očividně se v této rodině vysloveně nadržuje bratrovi, takže vztahy jsou stejně rozbité a podle toho bych k tomu přistupovala. Dokazovat nějaké dary bratrovi od rodičů bude opravdu obtížné, pokud to obě strany popřou. Chtěla bych tedy alespoň to, co mi patří, a to i část toho bytu. Rozhodně bych jim to nijak neulehčovala, i když to pro tebe třeba i nebude mít valný význam.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 15:00:52)
1/6 fakt není k ničemu, když se ten byt prodá.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 15:00:52)
1/6 fakt není k ničemu, když se ten byt prodá.
 sovice 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 15:08:06)
No, z 1,2 milionu je šestina dvě stě tisíc... To není pro mnohé lidi zanedbatelné.

Myslím, že záleží především na zakladatelce. Někdo hůř snáší "dělají ze mě vola", někdo "jsem pro ně nepřejícný lakomec".

Každopádně nechat si svůj podíl i vzdát se ho jsou dvě řešení naprosto přípustná v rámci zákona i mravů. Řekla bych, že by se zakladatelka měla zamyslet nad všemi důsledky pro její finanční situaci, vztahy v rodině a v neposlední řadě i vnitřní pocit ze sebe sama, a podle toho se rozhodnout.
 Valoria 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:36:51)
ja osobne bych si nechala vyplatit zakonny podil a dal bych nic neresila.
 susu. 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 13:38:35)
Za těchto okolností bych se ničeho, na co mám nárok, nevzdávala. Nevím, proč být za vola.
Byla bych ochotná nechat se vyplatit, jsou to slušné peníze.
 Babsi+2 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 14:17:00)
Taky bych se nevzdávala. Pokud je bratr takový vykuk, budou se vám peníze hodit, až se budete starat o maminku.
 Winky 


Re: Problemy s dedictvim 

(20.12.2016 21:51:44)
A ty mas deti?? Pokud ano a vzdavala by ses dědictví, musel by tvůj odmítnuty nárok přejít na ne a opatrovnicky soud prozkoumat, zda je vhodné, aby se odmítlo i za nezletilé (což pokud neni predluzene, tak by slo odmítnout těžko, mělo by se jim dostat zákonného podílu, bud v majetku nebo finančně - to by slo i ve splátkách, ale toto vše musí zpracovat notář).
 Blanka+Adámek 


Re: Problemy s dedictvim 

(21.12.2016 0:44:43)
To ale smesujes 2 veci. Kdyz se vzdavas dedictvi, tak to je ve prospech jineho dedice, tzn. napr. vzdas se ve prospech sourozence. Ale je to ten dedic, ktery dedi zaroven s tebou, nemuzes se vzdat treba ve prospech tety, kdyz dedi manzelka a deti.

To, co prechazi prip. na deti je v pripade odmitnuti. Pak do tveho dedickho podilu vstupuji tvoji potomci a pokud jsou nezletili, tak schvaluje opatrovnicky soud.

Tedy vzdani se dedictvi a odmitnuti je neco jineho.
 Moni13 


Re: Problemy s dedictvim 

(21.12.2016 1:11:09)
Ahoj Blanko, díky za upozornení, moc se v tom zatím neorientuji, pro laika je vzdání a odmítnutí dedictví jaksi skoro identické. Ale uz jsem rozhodnutá, tahle diskuze mi v tom taky pomohla, dedictvi se nevzdam ani ho neodmitnu. Asi to bude jen ten podil na byte, ale proc to tem ostatnim ulehcovat..
 Blanka+Adámek 


Re: Problemy s dedictvim 

(21.12.2016 14:05:32)
Podle toho, co jsi psala v uvodu, to nebude jen podíl na byte, ale i peníze na uctu a sporeni. A kdybys chtěla byt jo akuratni, tak do dedictvi pada polovina celého SJM, tedy třeba i pulka penez, co jsou na uctu poz. manželky, nebo jeji sporeni, proste všechno, co měli byvali manzele v SJM, tedy i to, co je psane na jmeno prezivsiho manžela (co není v jeho vylucnem vlastnictví), tedy nejen třeba ucet na jmeno zemřelého.

A co tomu rekla notářka, když jsi požádala o zapocteni a maminka s bratrem popreli půjčku? Notar to nemůže nijak vyšetřovat, to bys fakt musela uplatnit a prokazat u soudu.

Ale pozor, samozrejme do SJM a pak do dedictvi patri i dluhy - pises, ze se vasi zadluzili kvůli pomoci bratrovi. Tak abys ještě nesplácela dluhy, protože za ty odpovidaji poz. manzel a dedici spolecne a nerozdilne, to mj. znamena, ze si ten dluh muze veritel vymoct po kteremkoliv dluznikovi a ti si to pak musí vyridit mezi sebou.
 Moni13 


Re: Problemy s dedictvim 

(22.12.2016 12:35:01)
Ahoj Blanko, díky moc za tip. S temi dluhy to v podstate vim, ze se nekomu muze stat, ze zdedi jen dluhy. Jak tomu muzu zabranit?
Zatim mam jen “Protokol o predbeznem setreni “ – je to 7 stran.
Par veci jsem z toho vypsala.

Bod 13: Majetek nalezejici do pozustalosti
Pred uvedenim udaju o stavu zustavitelova majetku byl pritomny poucen o povinnosti vypovedet pravdu a nic nezamlcet.
Pred uvedenim udaju o stavu pozustalosti byl pritomny, ktery prichazi v uvahu jako dedic, poucen o tom, ze je treba uvezt veskery majetek zustavitele. Pokud se prokaze, ze dedic pozustalostni majetek umyslne zatajil, ztrati vyhodu prava uplatneni vyhrady soupisu, spocivajici v tom, ze dedic odpovida za dluhy zustavitele jen do vyse ceny nabiteho dedictvi a bude odpovidat za dluhy zustavitele v neomezenem rozsahu – par. 1681 NOZ

a. nemovite veci – byt v OV
b. vklady na knizkach, peneznich uctech – zde uveden jen ucet na tatovo jmeno u sporitelny, ostatni ucty vedene na matku ne
c. pohledavky – nebyly uvedeny
d. hotovost – ca 2.000 Kc preplatek, jinak v byte udajne nebyla zadna hotovost
e. domaci a bytove zarizeni – bezcenne

Bod 15: Dluhy – tam byl jen nedoplatek za komun.odpad asi 60 kc, ten uz je zaplaceny
Bod 22: Dalsi udaje
pritomny prohlasuje, ze mu neni znamo, ze by na zustavitele, na nej nebo na nektereho z ostatnich dedicu byl v souladu s ust. zakona 328….prohlasen konkurs nebo podan navrh o zahajeni ci zahajeno insolvencni rizeni dle zakona c 182… Konec kopie

Pokud meli nasi napr. se sousedkou nejakou smlouvu, ze si od ni pujcili, tak by to musela matka uvezt pod bodem 15 – Dluhy, ne? Nejpozdeji pri konecnem jednani? Na byte zadne vecne bremeno neni, ptala jsem se na katastru.
Ona si klidne takovou smlouvu o pujce muze vyrobit i ted, antidatovanou, ze.

K bodu 13 - Majetek nalezejici do pozustalosti – notarka tam ted doplnila dalsi ucty vedene na matku,dohledava se stav k datu smrti, ale ono je to v podstate k nicemu, temy konty proslo za posledni rok a pul navic cca 800. tis. Kc za ty zruseny stavebka, ziv. pojistku, dluhopisy atd, neco se posilalo na konto bratrovi, neco te sousedce, ale zrejme to nic nedokazuje? To byly vzdy jednorazove castky mezi 100. – 200. tis. Kc. To je skoro jak pracka penez.
Takze vlastne ani bratr nemusi dokazovat, kde vzal na dum penize, kdyz se zrovna rozvadel, od manzelky tenkrat nedostal zadnou hotovost.
 Blanka+Adámek 


Re: Problemy s dedictvim 

(22.12.2016 16:35:59)
Co se tyka dluhu, tak jsou 2 moznosti.

Pokud si myslis, ze dedictvi je predluzene, tak je nejlepší odmitnout Pokud si nejses jista, v jake vysi dluhy jsou, tak je lepsi uplatnit tzv. soupis pozustalosti. Pokud ho neuplatnis, tak rucis (tedy dedici ruci) za veskere dluhy v cele vysi, tedy i kdyby byly vyssi nez to, co se celkem dedi.

Když uplatnis soupis pozustalosti, tak rucis jen do vyse ceny nabyteho dedictvi.
Soupis se dela tak, ze dedici, notar a nejaky znalec jde všude tam, kde mel zustavitel svůj majetek (ve vasem pripade k vasim do bytu). Majetek se sepisuje a znalec hned na miste odhaduje, kolik co stoji - kazda sklenicka, vidlicka, skrinka... Samozrejme se to plati - plati to dedic, k jehož prospechu se soupis dela (nebo všichni dedici, podle toho), plati se ten znalec + odmena notari. ta je tusim 1.000 kc za kazdou započatou hodinu. Nebo se muze soupis nahradit spolecnym prohlasenim dediců, ale to se na nem musí všichni dedici shodnout. O tom ti ale samozrejme vsechno rekne vase notářka.

Ale fakt zvaz, jestli ti to za to stoji. Vztahy jsou uz asi stejne v trapu, ale budes se s tim desne dlouho zaobírat a výsledek je vselijaky.

Notarce bracha urcite nebude prokazovat, kde vzal na barak, to by kdyztak musel u soudu, az bys podala zalobu. Ale kdoví, jestli bys to, ze mu vasi pujcili nemusela prokazovat ty. Praxi odvolacího soudu ja neznam.

Tak hodne stesti.
 Moni13 


Re: Problemy s dedictvim 

(23.12.2016 15:56:07)
Ahoj Blanko, jeste jednou díky. Aha… Tohle byl zrovna bod, co jsem vubec nechtela resit viz Protokol - domaci a bytove zarizeni – udano jako bezcenne.

Jako ono to pro ty uzivatele bezcenne neni, jsou to veci, co si v prubehu zivota poridili a uzivaji. Pokud je bude hodnotit nekdo dalsi, tak asi stanovi nejakou teoretickou cenu, je to asi jako u pojistovny, viz amortizace, za 10 let starou pracku pak clovek nedostane celkem nic.
Takze vetsina veci ma jen symbolickou cenu. Ten soupis muze byt celkem neprijemna zalezitost pro vsechny.
Pokud se v byte nachazi napr. 3 000 kusu predmetu, prumerna cena od toho znalce by byla treba 2 Kc za kus, tak se dostaneme na symbolickych 6 000 Kc za zarizeni bytu, zaplatim treba 6 hodin prace notare a znalce, akorat mam pak jistotu, ze nejhorsi, co se mi muze stat, ze nezdedim nic, a nemusim platit cizi dluhy.

Ty dluhy uz nemuzou byt v cele vysi, co stal bratruv dum, kdyz nasi kvuli te pujcce zrusili vsechny ty stavebka a tak. A splaceli to z duchodu. Ledaze by se vyskytla nejaka antidatovana smlouva, pocita se stav k datu smrti, ze.
Noo, zas mam o cem premyslet.
 Moni13 


Re: Problemy s dedictvim 

(21.12.2016 1:00:26)
Ahoj, vsem vam dekuji za rady. Nejprve k tomu bytu, je to 3+1 cihla, 2. patro v okresním meste, kousek od centra, ale klidna ctvrt, takze muj hruby odhad tak minimalne 1,2 az 1,6 mil.
Ale bude se delat odhad pro notare, pres RK. Bratruv dum je na predmesti tohoto mesta, dum byl pri koupi fakt katastrofa, proto ta nizka cena. V podstate zaplatil za pozemek a polohu domu, jezdi tam MHD, ca 2 – 4 x za hodinu, v centru je za 15 minut. Uz se delala strecha, okna, koupelna, krb, komin atd. V podstate za penize nasich rodicu.
Jak se k tomu vsemu stavi muj bratr a matka? V podstate nijak, protoze jsme spolu prestali komunikovat. Poprve vztahy ochladly, kdyz jsem byla pozadana o pujcku na tento dum.
S manzelem jsme se celkem rychle shodli na tom, ze memu bratrovi nepujcime.
Nase financni situace je takovy normalni prumer, nebydlime ve vlastnim, ale v pronajmu. Ale nemame dluhy.

Procitam uz ponekolikate Vase nazory, je v tom hodne zkusenosti tzv. ze zivota. Hur bych snasela “delaji ze me vola” nez “jsem lakomec” , takze uz z principu fakt nevidim duvod, vzdat se toho, co mi ze zakona nalezi. Pokud by treba tata nechtel, abych neco zdedila, tak mohl napsat zavet, ze.
Ale nase vztahy byly v pohode, on byl ten typ, co vzdy rikal, ze by vsichni meli dostat stejne, jako treba na Vanoce, narozky a tak.
Popravde receno jsme se nikdy spolu o dedictvi nebavili, ja jsem to ani nikdy predtim neresila.
Dokud tata zil, byly vztahy s bratrem a matkou jakz takz i po mem odmitnuti te pujcky, ted to slo uplne k ledu, kdyz jsem odmitla vzdat se sveho dedickeho podilu. A u notare jsem ted pozadala o zapocteni tehle pujcky do dedictvi. Jooo, kdyby pohledy mohly zabijet.. tak uz tu nic nenapisu.

Takze nase vztahy jsou fakt rozbite, jak pise treba Dana nebo Fren, nejsem ani prvni ani posledni. Na takovy pribuzny se fakt radeji vykaslat. Tam uz to bude jenom horsi, ale to je hlavne jejich volba.
Smlouva o pujce bratrovi v pisemne forme asi ani neexistuje. Takze pujcku neprokazu, aspon ne bez soudu, otazka je, jestli mi to za to stoji.
Od smrti taty nejsem uplne fit, docela me to rozhodilo, 73 let je fakt zbytecne brzo… Asi to i urychlil ten stres, jak se bratr rozvedl a nasi se zadluzili, aby mu pomohli. Skoro denne jsme s tatou mluvili nebo aspon telefonovali, tak vim, ze mu to nebylo jedno.
 Moni13 


Re: Problémy s dědictvím 

(24.12.2016 14:38:23)
Díky moc za vsechny tipy, preji vám vsem krásné a pohodové prozití vánocních svatku.
A vse nej.. do Nového roku.
Moni13

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.