| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Mozková mrtvice

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 511  [Dalších 501 >>]
Cimbur 64764
22.9.2017 21:20:08
To bude omyl. Ale atorvastatin se užívá po cévní příhodě ve vyšších dávkách z důvodu stabilizace platu. Rozhodně není potřeba podávat dva růže preparáty se stejnou účinnou látkou.
Binturongg 104880
22.9.2017 14:46:24
Není to statistický vzorek, ani to není nijak dokázáno, ale anticholesterolika u některých lidí (vím cca o 3) způsobují úzkosti, deprese a výkyvy nálad.
Po vysazení bylo vše při starém a v pořádku.

Netvrdím, že je musí nutně vysadit, ale dvoje????
kattynka a 2 čertici 99034
22.9.2017 14:09:34
Cimbur ne, právě, co píšu je seznam, co dostal a podle kterého mu připravujeme léky.
kattynka a 2 čertici 99034
22.9.2017 14:08:22
Děkuji za info.
No domluví se a ne heslovitě. Mluví samozřejmě hůř, ale mluví ve větách, skloňuje jen je mu hůř rozumět. Rehabilituje, cvičí i doma, nahlas čte s dohledem, do toho chodíme na procházky. Myslím, že je to nezpracovaná psychika a navíc ještě velký kuřák momentálně bez cigaret ~o~.
Levá ruka je slabší, ale posun tam je, nemůže moc nosit věci, ale úchop má. Jemna motorika teda nefunguje, ale na to, že po příhodě nemohl hýbat rukou od ramene je to výrazný posun. Pravá ok.
BOhužel, je to člověk od mlada negativní, pesimistický a občas mu něco i ostřejšího ujede, takže o zábavu máme postaráno. Do toho je naštvaný, že je na nás i závislý, je toho víc.
Jezdím na 2-3 dny jednou za 14 dní (bydlím 200 km) a pomáhám mámě, aby mohla obstarat svoje věci, šla si zacvičit. Mimo to se tam v týdnu cca obden krátkodobě střídá i bratr, nakupuje zařizuje, pomáhá. Já se snažím pouklízet a postarat. Ale přiznám se, že za dva minulé dny jsem plná negativních emocí. jednou jsem ho i sprdla a pak je nám to všem líto. Všichni toho máme plný brýle. Ale tolik sprostých slov za ty dva dny jsem neměla za poslední rok a to nejsme s manželem taky žádní svatoušci ~n~.
Nicméně léky budu muset konzultovat, jsem ráda, že mu vysadili ty na diabetes a ještě na dýchání, ale i tak je to koktejl. za 14 dní máme domluvenou cévní ambulanci.
Díky všem za starost ~;((
Cimbur 64764
22.9.2017 13:34:26
To je ale nejefektivnější, když se sejde ošetřující lékař a farmaceut. Teď k nám jedna farmaceutka dochází, je to velmi užitečné - jí to pomáhá ze studijních důvodů, nám z praktických.
Škoda, že víc zakladatelce nelze radit, když nelze vyšetřit pacienta a seznámit se s jeho dokumentací. Nežádoucí účinky léků i lékové interakce tady ale můžou hrát roli - nelíbí se mi ta sestava příliš...
Fren 117315
22.9.2017 13:22:06
konzultace seznamu léků b byla nejúčinější ve spolupráci s klinickým farmaceutem - na farmacii toto studují 5 let,těžká studia,ale na medicíně je to o farmakách pouhý jeden semestr.
Pam-pela 97353
22.9.2017 11:37:39
Znám pár lidí z okolí po těžší mozkové příhodě a je viditelné, že některým se výrazně jakoby změnila osobnost. Jsou zlí...a řekla bych, že snad i vyloženě cíleně zlí.
Asi nejvíc mi utkvěl 50tiletý pán, fakt kus chlapa po úrazu (prorazil si spodinu lebeční), přežil teda, pak ho několik let měli doma, ale neuvěřitelný teror, nepomáhalo nic.
Ale osobně bych se i jako laik pozastavila nad kokteilem léků dlouhých jak toaletní papír, ono je pak těžko rozeznat, zda působí chemie, anebo je to čistá osobnost toho člověka. Těžko.
Doporučuje se seznam léků ukázat nějakému ošetřujícímu dr., u kterého se všechny info o pacientovi sbíhají a o to, aby zhodnotil a ubral a zoptimalizoval...a takového bych pečlivě vybírala.
Dadyna s mláďaty 150151
22.9.2017 7:20:14
To musí být hodně náročné ~;((
Pokud nebyl úplně pohodář ani před příhodou, těžko to bude lepší...je to zjevně jeho povaha a k tomu se přidává asi nezpracovaný současný stav. Jak to zlepšit...ráda bych poradila... asi to bude delší rada, neumím to napsat krátce... ~f~ V první řadě - komunikuje? Myslím, jednak obecně, zda nemá postiženou řeč - že vám řekne, kolik chce knedlíků, jestli chce čaj, ale i jestli s ním můžete mluvit o tom, co se mu stalo, jak se cítí... možná potřebuje nadávat, aby ze sebe dostal vztek, že je najednou mrzák (tak to často ty lidi vnímají), že už nemůže, co dřív (přece jen ještě není až tak starý...), možná se prostě cítí blbě, že potřebuje tu péči, od manželky, ostatních...řekla bych, že to potřebuje zpracovat /viz definované fáze - popírání, odmítání, negace, vztek.../. Možná to chce hodně trpělivosti, neustupovat mu, když začne nadávat, tak říct: a co tě teda štve nejvíc. Pokud mu to nedělá dobře, neprojevujte mu lítost, mluvte s ním a berte ho, jak jste to dělali předtím. Nastavte ale pevně pravidla - tohle umíš sám, s tímhle pomůžeme, když něco chceš, řekni si... Nebude to lepší hned, pár týdnů to dá, ale ty mantinely vám všem pomůžou.
Źádaly jste o příspěvek na péči? Už u vás byly na šetření? Jak mluvil s nimi, s cizími? Nebo jak se choval v nemocnici? Pokud se trošku choval líp,navrhla bych - co nejdřív část péče delegujte na profesionály - kontaktujte pečovatelskou službu ve vašem místě, nasmlouvejte si nějak službu - např. ranní hygienu, koupání jednou týdně...nebo to, v čem to u vás drhne. Jednak na cizí asi nebude tak hnusný, jednak uvidí, že se s tím i vy perete a si z toho nesedtete na zadek. Většinou to prospěje jak těm pacientům, tak hlavně rodině, že do domácnosti, byť na dvacet minut, přijde někdo jiný...
CMP ovlivní psychiku hodně - i tak, jak se nedá změřit nebo vidět. Pokud je na tom tak,jak popisuješ,není to asi až tak špatný stav, navíc tím, že rehabilituje, má hlavně vidinu, že to bude lepší, i vy ji máte. Maminku (jeho manželku) někdy nechte, ať si jde, jede, kam chce, ať si dělá, co chce.. pokud třeba ani moc nespí, je to náročné a ubíjející. Třeba se na den vyměňte - ty tam, ona třeba k vám... ať se vyspí, odpočne si a ví, že je o něj postarané...
Cimbur 64764
22.9.2017 5:50:24
Ano, je tam i antipsychotikum. Ale fakt je, že léků je hodně. Dva léky se stejnou účinnou látkou jsi napsala asi omylem. Ale i tak by bylo dobré, aby to někdo racionálně zhodnotil.
kattynka a 2 čertici 99034
21.9.2017 23:53:44
Jejda, tak díky moc, poptám se doktora. Vůbec ten seznam léků je dlouhý jak toaletní papír ~n~. Nás hlavně trápí nálady, je to šílené psycho a máme strach, aby se nesložila mamka.
 Názory 110 z 511  [Dalších 501 >>]
Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.