| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Poruchy učení

Vyhrajte Červex SWISS!

Soutěžte o jedinečný doplněk stravy v boji proti nevítaným střevním agresorům.

  (?)
 Názory 110 z 6484  [Dalších 6474 >>]
Majákova 43170
28.11.2017 21:48:10
Ale nevykašlal, jen na ni stát nemá peníze, řeší se inkluze a penníze tečou tímto směrem. Hold dceřina porucha je už tak běžná, že na její řešení nejsou peníze.
Katka, kluci 15 a 18 141251
28.11.2017 20:29:50
Problém je,že inkluze je x krát dražší než paní Valachová spočítala a rozpočet je holt rozpočet.Tak se ty prachy prostě nejde vzít musí.
.
sarmi 38831
28.11.2017 17:18:25
Pokud ti v poradně na tvoji žádost hodinu SPP přidají, ti stejně nezaručí učitelku, kterou si přeješ. Jsou už rozjeté úvazky s hodinami SPP, není to tak jednoduché. Jde o to, zda má ta která učitelka v některé z hodin volné místo (max. do 4 dětí) a může nové žáky zařadit (jde o sdílené místo). Je to buď a nebo. Pořád můžete skončit u té učitelky, kterou nechcete.

A pokud jsi domluvená s danou učitelkou na soukromém doučování, je to tvoje vlastní iniciativa (jen by to tedy nemělo probíhat ve škole ~;)).
Diva.Bara 37553
28.11.2017 16:01:43
to netuším, jestli pomůže, zkuste to, je moc fajn, že ta paní si bere holčičku soukromě.
Jarca75 101772
28.11.2017 14:43:17
No, my to prave mame domluvene soukrome neofiko s tou lepsi. Taky jsem se divila, ze na to kyvla. To je strasne hodna zenska, do ty nasi vily je snad zamilovana a rikala, ze to moc potrebuje a ze by to delala snad i zadarmo :-)

Myslis teda, ze zadost o revizi moc nepomuze, co?
Ono v doporucenich je spousta veci, vcetne toho, ze si muzeme zajit ke soukrome spec pedagozce (jedna je nedaleko od nas, to je uplne mimo skolu, tam pujdeme taky).
Diva.Bara 37553
28.11.2017 13:52:57
Jarco, já ti rozumím, chápu, jak to myslíš. Bohužel ale jak sama píšeš, jestli je to nad rámec papírů z ppp, je to ze strany školy dobrá vůle ti pomoct, tím, že ti dali hodinu spec. ped. péče pro dceru neofiko, tedy předpokládám, že pedagožka ji tam má "načerno" - jestli to dobře chápu. To, jestli dítě chodí mimo vyuč. apod se u ofiko psaných dětí hlídá, vykazuje, je to fakt složité, tedy alespoň co vidím u nás. Spíš by tedy bylo na ppp zjistit, proč dceři tu péči už neuznali - předpokládám (ale zase jen hádám, nejsem speckař, jen obyč učitelka), že ti to ofic. neřeknou, ale dle mého jsou tlačeni nyní už nic nedávat, jak už psala adelinka, peníze se již vyčerpaly a péče se nyní omezuje. tohle je pak potřea řešit soukromě, pokud je to možné (jinak buď ráda, že je pedagožka ochotna brát si dítě placeně mimo školu, mnohde - u nás třeba - se to nesmí, je to střet zájmů a nepsané pravidlo velí, nedoučovat žáky školy kde učitel pracuje za peníze). Jinak ještě zkus zjistit u té "lepší" pedagožky, jestli by jí tam tedy dítě nemohlo chodit nad rámec neofiko k ní (ale tohle je tenký led, šla by proti kolegyni).
Jarca75 101772
28.11.2017 13:12:41
Ahoj,

Ja jsem psala, dcera tu peci mela loni napsanou a mela ji u te horsi. Ze je jeste jina moznost jsem nevedela. Pak (z nejakeho duvodu) presla k te lepsi a zjistili jsme, ze pece spe. ped. nemusi byt jenom pruda. Takze bych rada, aby v tom pokracovala. Ale bez toho, ze to PPP napise, muze pokracovat jenom u te standardni (horsi z naseho pohledu). Ta lepsi mimo jine uci jinou tridu. Ta horsi je jenom spec ped na tyhle pripady - i tak ma ale uz hodin napsanych vic, nez je jeji uvazek, takze by si dceru brala jenom obcas.
Jinak jestli by tam byla s jinymi detmi, bylo po po vyuc, behem vyuc nebo jak, to by mne asi bylo jedno. Hlavne at to je smysluplne a neni to jenom stresujici dril.

Na soukrome peci te lepsi jsme domluveni. Jenom resim, jeslti to ze skolskeho systemu umim ""vyrazit"" :-) Trochu se bojim, ze pri revizi budou brat taky v uvahu, ze v inkluzi dosly penize a nakupy pomucek a placeni spec. ped se omezilo :-(
Diva.Bara 37553
28.11.2017 13:10:45
a je to vidět třeba na asistenci - u nás třeba dítě, které by na začčátku toho nového systému mělo nárok na asistenci jen pro něj, do poradny šlo později a nyní už má asistentku jen sdílenou s jiným dítětem, na méně hodin.
Adelinkaa 1 dítě. 75195
28.11.2017 13:06:33
Peníze na inkluzi jsou již vyčerpané a pochybuji, že přijdou jiné. Došlo k obrovskému navýšení potřeb o proti plánovanému, peněžní prostředky na to určené byly vyčerpány a značně pochybuji že nový ministr to bude déle podporovat.
Diva.Bara 37553
28.11.2017 13:03:54
wer, samozřejmě že je to v pořádku. jenže to není tak jednoduché. já naštěstí tyhle rozpisy nedělám, ale vidím, jak to je u nás ve škle, a to si myslím že máme megaschopnou zástupkyni, která dokáže i nemožné, když to jde. jenže ono to ne vždy jde.
co jsem vypozorovala, je to o tom, jak to mají děti nastavené z ppp, jak je možné vše skloubit do rozvrhu, ten specpedagog nemá jen to jedno dítě, někde i učí další předměty, jak malá/velká je škola, kolik dětí tu péči potřebuje.
některé děti mají tu péči samostatně, jiné sdílenou s jiným dítětem, některé děti ji musejí mít v rámci vyučování a jiné nad rámec výuky, mimo rozvrh. u nás se třeba na začátku roku nastavovalo asi 6 skupin dětí se spec.ped.péčí, některé po jednom, jiné po dvou nebo i více, podle toho, jak to měly z poradny. pokud v průběhu roku přišlo dítě, že má nárok na spec.p. péči (a takové chodí průběžně, což je samozřejmě v pořádku), tak buď bylo možné ho přidat do té skupiny (kapacitně, rozvrhově), nebo nebylo a vytvářela se další skupina, čímž se třeba hýbal rozvrh některým třídám a učitelům, aby to jedno dítě mohlo mít hodinu spec. pedagoga. jsme malá škola, plně kapacitně využitá, a všichni mají nastavené úvazky tak, aby to fungovalo, vč všech těch hodin navíc apod. proto když přijde jeden rodič, že nechce paní xy, ale paní zž, může to být problém ne protože by škola nechtěla, ale že to není logisticky možné).
další věc je ta, že třeba u nsá jsou tuším jen 2 spec. pedagogové na xy dětí, a to nejsou lidi jen na spec. ped. péči, ale taky normálně učí na plný úvazek, nebo mají jiné povinnosti v rámci svého úvazku, takže u nás by určitě nebylo možné si vybrat svého specpedagoga.
věřím, že leckde to jde a nechce se, ale na mnoha místech by se chtělo a už to není možné.
 Názory 110 z 6484  [Dalších 6474 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.