| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Základní školy

Získejte Quercetti Fantacolor!

Hrajte o mozaiku Quercetti Fantacolor Junior Basic, která je držitelkou ocenění Správná hračka a Hračka roku.

  (?)
 Názory 110 z 7276  [Dalších 7266 >>]
Dragonfly01 154077
11.12.2017 11:04:55
Dobrý den, mohu obnovit diskusi, nevíte, jak je to nyní na ZŠ Jižní, na Spořilově? Nějaká změna k lepšímu? Předem díky za reakce! M.
Federika 14090
25.11.2017 10:00:20
Jak,do devítky měla samé? Teď je v devítce?
Myslím, že ve školním řádu je uvedeno, o kolik stupňů se smí dítě "zhoršit" ve druhém pololetí, u nás to jsou dva stupně.Ale další školní rok je to jedno, klidně může z jedničky klesnout na kuli.
Antošová Adell 155209
24.11.2017 15:12:58
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné aby se dceři zhoršila známka z fyziky z 1 na 4? Do 9. měla samé z tohoto předmětu vždy na vysvědčení jedničku, tento rok však přišel nějaký nový učitel, který pracoval 40. let na střední škole a dcera si neustále stěžuje, že se všem koho on učí rapidně zhoršila známka, že látku vůbec neumí vysvětlit.. Je možné, aby nově příchozí učitel takto zhoršil známku? Děkuji, Adéla.
janinajurka 146890
16.11.2017 11:12:19
Dobrý den, máte někdo osobní zkušenost s Victoria school v Klánovicích? Uvažujeme, že bychom tam od příštího školního roku dali syna buď do nultého ročníku nebo předškolní třídy. Angličtinou zatím v podstatě kromě pár slovíček nepolíbený. Ale poměrně dost inteligentní, velmi rychle se všemu učí a zajímá se vědět víc.
Syn bude předškolní a chtěli bychom, aby tam potom dále pokračoval na jejich základní škole.
Nemáte tak náhodou někdo dítě? Poradíte? Díky Janina
Berengarie 145586
8.11.2017 19:55:44
Sofio, je ve druhé třídě, při nástupu do školy číst a psát neuměl, teď čte pomalu, ale přečte všechno, při psaní občas vynechá písmeno, přečíst to po něm většinou jde, i když pohled ze školy v přírodě jsme nerozluštili doteď-:).

Ještě mě napadlo - myslím, že jsem někde zahlédla, že mají něco jako "školu na zkoušku". Podrobnosti nevím, ale třeba byste to mohli vyzkoušet takhle.

A přeju, ať najdete školu dle vašich představ, kdyžtak příležitostně napiš update.
Sofio 155088
7.11.2017 14:39:30
Berengarie, moc děkuji za odpověď. ~x~

Můžeš :-) My se vrátili ze zahraničí rychle a neplánovaně a děti nastoupily do spádovky s tím, že "občíhneme terén," a pak si něco vybereme. Po měsíci byla evidentní nutnost jednat rychle. Takze akce Scioškola, škola Voršilská, Londýnska, Porg...mno a vyšla z toho soukromá anglická (nejmenovaná...je dosti malá...).
Tato škola je senzační. Má všechny palce nahoru. Vstřícná, podnětná, tolerantní a komunitní.

Ale mé děti jsou na štíru s češtinou. Ale opravdu hodně~e~. Takže stále hledáme dál...a soukromá česká škola v Praze prostě není! nebo jsem ji neobjevila ~a~ Musím se přiznat, že po tvém příspěvku přemýšlím nad tou scio znovu, ale nevím, jak do ní nahlédnout bez dnu otevřených dveří, který rozhodně reprezentativní nebyl. Jak prostě nabýt toho skutečného dojmu.

Takže...shrnuto z tvého příspěvku...syn počítá více, čte, pokud je zmotivován a píše nerad, ošklivě, ale jde to přečíst? A která je to třída?

Děkuji!

Berengarie 145586
6.11.2017 19:26:54
Sofio, doopravdy se učí, ale ten prvek dobrovolnosti tam je. Takže mé dítě dělá v matice, která ho baví, spoustu věcí navíc. Čtení nic moc, ale přečte, co potřebuje, a psaní ho nebaví vůbec, takže v písance nemá ani čárku a škrábe jako kocour. Nicméně zjistil, že to po sobě nepřečte, proto se sám od sebe začal snažit psát líp. Což i pěkně ilustruje ten princip - dělat to, co má důvod, a ještě k tomu v ideálním případě dojít sám.

Co se týče projektů nebo velkých témat, chápu je jako přirozenou syntézu několika předmětů, kde to prolínání probíhá nenásilně a díky tomu je učení efektivnější (navíc to jako klasické učení nepůsobí). Loni třeba měli téma Archa Noemova - probírali v angličtině, zároveň poznali biblický příběh i něco o zvířatech, to celé spojené s návštěvou Národní galerie. Nebo ho v Odpolední ScioŠkole hodně zaujalo Židovské město - prošli si ho, povykládali o pověstech, to celé pojaté myslím jako bojovka. Od té doby miluje cokoli o Golemovi a relativně s nadšením si o něm sám čte.

Den otevřených dveří na mě taky nepůsobil nic moc, celé mi to připadalo příliš zaměřené na PR, v čemž se ani průvodci necítili moc dobře. Nicméně tím, že syn už předtím absolvoval tu Odpolední ScioŠkolu, jsme věděli, jak to v praxi probíhá, proto nás to neodradilo.

A můžu se zeptat, jaké další varianty škol jste zvažovali?
Sofio 155088
5.11.2017 23:33:49
Berengarie, mé děti rozhodně nebyly semleté českým státním školství. My se vraceli ze zahraničí. A hledali něco stejně skvělého, energetického, přátelského, podnětného a lepšího než je český standard a děti i já v Scio zklamaní.

Já jsem, plná očekávání, čekala víc než klasické ledolamky na úvod hodiny(snad první, co ti vyběhnou na internetu při hledání)...takové, ty notoricky známé, nezajímavé. Pak úplně běžné hry, pokusy, které dítě nezaujaly, nemělo vůbec chuť to řešit, a neměly na konci ten aha efekt...Průvodce jen na konci řekl, jak by to vypadalo, kdyby ten pokus skutečně dělali...ale oni ho nedělali. ~a~

Já tedy nechci, aby to znělo vyrýpaně a konfliktně...ptám se v míru~x~ - máš tedy dojem, že se děti nejen baví, ale i učí? Protože dát 10 000Kč/měsíc za super dětskou párty mi příjde přehnané.

Jaké třeba děti měly zajímavé a podnětné projekty?

Napadá mě, že je možná i propastný rozdíl mezi jednotlivými scio školami...
Berengarie 145586
5.11.2017 16:28:51
Sofio, my jsme problémy tohoto typu neřešili, takže znám situaci jen vzdáleně. Co jsem pochopila, neaktivita se týkala prakticky výhradně dětí, které byly už semleté klasickým systémem a bez externí motivace si nedovedly představit pracovat. Průvodci se snažili postupně jejich zvídavost znovu probudit, především podporou jejich co největší samostatnosti a zároveň směrováním na zajímavé a komplexní projekty, což se jim myslím dařilo.

Dítěti se na ScioŠkole líbí všechno, v pořadí (i) kamarádi a hry v klubu, (ii) průvodci, (iii) projekty a (iv) samotné učení.
sarmi 38831
5.11.2017 12:05:48
Čekala jsem trochu více reakcí, ale i za to málo děkuju.~R^
 Názory 110 z 7276  [Dalších 7266 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.