| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Stavba a rekonstrukce

Rádi fotíte? Tak zkuste vyhrát v naší soutěži!

Tentokrát nahrajte fotku na téma Máme rádi zvířátka!

  (?)
 Názory 110 z 19039  [Dalších 19029 >>]
svynka + 3 99495
17.5.2018 7:48:43
Svojpomocne by som určite nechcela stavať.
My sme teraz necelé 2 mesiace robili základy a manžel sa v tom dosť angažoval - aj pracovne - a síce doma bol tým pádom určitý diskomfort (bola som sama na ten predvečerný frmol s deťmi), akceptovala som to s trpezlivosťou, lebo som mala vidinu, že sú to len siete + základy a že o pár týždňov bude hotové (a potom nastúpi firma).
Keby bol však murár (zedník), tak verím tomu, že by sa vyplatilo dočasne nechať prácu a venovať sa domu. Minimálne preto, že by mal 100% nú istotu s kvalitne odvedenou prácou.

Kto má ale vyšší príjem než murár plus mínus má, tomu sa samozrejme oplatí i naďalej pracovať a zadať stavbu firme.

Alebo po práci sa hodiny denne mrniť na stavbe (a tým riskovať zdravie i manželstvo)
Shrekyně 151836
16.5.2018 14:13:10
Manžel je z oboru a zůstane doma, do práce budu chodit já. Pro něj to je i otázka cti, ostatním dům postavil, tak si postaví i svůj :) Sám to samozřejmě nezvládne, ale ví, s kým chce co dělat.
Fern 155759
16.5.2018 13:59:38
tohle platí u starého baráku,nikoli u novostaveb- pokud u jejich stavby a vybavování používáš hlavu a myslíš dopředu,tzn. i na to,at nemusíš být otrokem svých věcí: co pár let pracně natírat dř.podhledy,ploty a já nevím co dalšího dřevéného,třeba terasu+podlahu na ní či různé podpěrné dř.sloupy,a ke stavbě používáš kvalitní materiál a nešetříš hned v prvopočátku na kvalitě-např.omítky, tak nic takového nehrozí.

- je to naše vlastní zkušenost - novostavba z roku 2005, přízemní. Už si domeček a jeho výdobytky,jako je terasa,garáž,zahrada,jen a jen užíváme.Ale záleží na každém,jak se k tomu postaví~;)
Persepolis 107413
16.5.2018 8:40:10
My stavěli svépomocí a UŽ NIKDY VÍC!
Manka+Cipísek 100730
16.5.2018 8:17:54
Ještě bych dodala, že úplně dodělaný barák není nikdy, než skončíte na jednom konci, už se musí opravovat, co bylo před lety na začátku...

U nás v rodině se říká: "Kdo má chalupu, má pr*el v kalupu" ~;)
Manka+Cipísek 100730
16.5.2018 8:12:26
Já s manželem jsme sice nestavěli dům sami od základů, ale dodělávali už koupený dům a pomáhali rodičům, kteří sami svépomocí dům stavěli, takže se snad můžu i já vyjádřit.
Za mě, z mojí zkušenosti:

Já bych dům svépomocí nestavěla. Protože:

Dneska už dávno nemusí automaticky platit, že svépomocí ušetříte. Co jsme vypozorovali a co nám potvrdili i rodiče v průběhu svého stavění, tak během posledních pár let ceny stavebních materiálů šíleně vyletěly nahoru. Ne o pár procent, ale desítky procent minimálně, často i násobně víc. Pokud nemáte nějaké "jiné" zdroje, není manžel osvč zedník, či nemáte jiného zedníka, který by aspoň něco koupil "na sebe" bez dph, tak se při nákupech stavebních materiálů dost prohnete.

Všechno sami stejně neuděláte, ať je manžel šikovný sebevíc.
Stavba svépomocí se neskutečně protahuje, řemeslníci nejsou, mají práci na řadu měsíců dopředu, najít šikovného řemeslníka, který by mohl měl během pár týdnů volno je skoro scifi. Pak oddalují dodělávky, nemají čas... A stavba stojí. Jeden známý stavěl barák přes 10 let. A to má kontakty... Než dostavěl, tak se děti dostaly na školy a nejsou skoro doma. A oni jsou v baráku sami.
Neumím si vůbec představit stavbu domu při plném úvazku jen o víkendech. Dá se to tak rok, dva, tak na větší rekonstrukci vydržet. Pak se přihlásí únava, zdravotní problémy... A svépomocí barák za dva roky nepostavíte.

I táta, jinak velký kutil, připustil, že na tom nechal zdraví a moc neušetřil a to tam hodně fungovala a funguje výpomoc od přátel a rodiny a občas i zdroj bokem. Že už by do toho nešel. Stavěli v letech 2007-2014. A to už byli sami, děti dospělé.
Jestli máte děti, spíš bych energii věnovala jim, za chvíli utečou do světa a mohli byste litovat, že jste se jim nevěnovali víc.

My s manželem jsme dodělávali koupený dům, převážně venkovní úpravy, fasáda, podhledy, přístřešek, drobné úpravy vnitřku, koupelnu. A měli toho za vandr. Stavět barák v kombinaci s plným úvazkem, dojížděním, péčí o syna a domácností si vůbec nedovedu představit.

Ale jestli jste pevně rozhodnuti, tak přeju hlavně hodně sil. Budete je potřebovat. ~;((
Samolepky na zeď z Favi.cz - největší výběr
Shrekyně 151836
16.5.2018 2:30:30
My chceme taky zděný z Porothermu. Sítě musíme dobudovat a s úřady bude asi dost sranda. Ani jsem netušila, že se dá na to někoho najmout, toho bych určitě využila.
Shrekyně 151836
16.5.2018 2:26:05
Ježíš, to je story :D U nás je to naštěstí trochu vic v pohodě, manžel je z oboru, materiál je díky kontaktům schopný dostat lepší cenu a co si neumí udělat sám, zná někoho, kdo umí. A taky ze zkušenosti ví, jak to vypadá, když stavební firma nestíhá a spěchá a všechno se zakryje tak nejak na oko. Počítáme s tím, že rok nebude chodit do práce a stejně se nám to vyplatí.
 Názory 110 z 19039  [Dalších 19029 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.