| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Náhradní rodina

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 32869  [Dalších 32859 >>]
Veronika Bludská 154834
28.9.2017 14:07:45
Dobrý den,
Jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Studuji obor sociální práce a ráda bych sehnala pěstouny na přechodnou dobu, se kterými bych mohla udělat rozhovor do mé bakalářské práce. Nejlépe pokud by pěstouni byli z Ústeckého / Královehradeckého kraje, ale po domluvě lze i jiný kraj  určitě budu ráda za jakoukoliv spolupráci. Pokud bude zájem, mohu zaslat předem připravené rozhovory a bližší seznámení s bakalářskou prací.
V případě zájmu mě kontaktuje do zpráv zde na facebooku. (https://www.facebook.com/veronika.bludska)
Předem mockrát děkuji Bludská Veronika.
Veruu 151919
4.10.2016 18:42:33
Dobrý den, prosím o pomoc. Najde se tu nějaký pěstoun na přechodnou dobu, který by byl ochotný mi věnovat několik minut svého času a zodpovědět mi nějaké otázky do Absolventské práce? Mockrát děkuji za ochotu.:-)
Roxie 93607
25.7.2016 9:17:05
Zdravím Nelo.
Ty informace o drogách atd. nejsou přece v rozporu s tím, co jste dětem dosud říkali. Jen ty informace budou víc konkrétní. V 11 letech už je opravdu načase. Není třeba sdělovat žádné pikantérie, ale to že máme byla/je závislá na drogách - tedy je vlastně nemocná a starat se nemohla ... a hlavně tomu nedávat žádnou příchuť senzace nebo jak to říct.
Píšeš, že dcera je citlivá, za chvíli s ní začne mávat puberta a všechno se pak řeší a přijímá hůř. Máš-li pocit, že jsou věci které má vědět, tak bych už nečekala. Samozřejmě s taktem a citem. A od VÁS! Jakákoliv informace co na ni vyřve někdo v afektu (sousedka, příbuzný, ... nikdy nevíš kdo) ji nesmí překvapit. Ona má právo vědět o sobě víc než ti okolo.
Nela 13190
24.7.2016 22:02:34
Prosím o názory a zkušenosti, jak postupovat při odkrývání milosti dítěte, informací o jeho biologických rodičích... Máme v adoptivní péči dvě děti (11 a 6 let). Dětem jsme od malička vyprávěli o našem prvním setkání s nimi, že část života strávili v koj.ústavu, pohádka o nejmilejších a nejkrásnějších dětech, pro které jsme si tam přišli, vyhovala oběma stranám. Postupně přicházely další otázky "Jaká byla/je naše maminka?", "Proč nás tam maminka nechala?" , spokojily se s odpovědí, že "maminka se o ně nemohla starat, neuměla to, ale věděla, že přijdeme my a my se o ně postaráme". Děti vše vzaly automaticky, svou minulost moc neřeší. Přiznám se, že jsem i ráda, že informací o biorodičích máme tak málo, že mi vyhovuje tato určitá sladká nevědomost. Některé informace však máme a nevím si rady, jak je dětem šetrně sdětit? Nedávno jsem mluvila s odborníkem na problematiku náhr.rod.péče, podle něj už bylo dávno na čase postavit děti, zvláště starší 11letou dceru, před realitu a nic netajit. Dcera je velmi citlivá, sdělení, že matka brala drogy, žila takovým a takovým životem, dětí se zřekla... stále jsem to chtěla oddálit, ale nevím, jeslti skutečně už nenadešel čas, říci i tyto negativní stránky.

Velmi by mě proto zajímalo, jak jste postupovali vy. Jak děti přijaly i ty nepříjemné informace spojené s jejich původem, minulostí? Budu velmi vděčná za každou zkušenost a příspěvek!
Líza 17721
24.3.2016 9:34:27
Kopretinko, já jsem fakt daleka toho, soudit, jak to je. Jak říkám, znám různý neuvěřitelný věci. Hlavně přeju dětem, aby se to vyřešilo rychle a pro ně dobře.
kopretinka3 89620
24.3.2016 9:00:29
Lízo, asi to moc prožívám. Ale, když je teda matka tak fungující, proč jim alespoň JEDNOU za např poslední rok nenakoupila nebo nezaplatila ve škole obědy? Ty děti kruci taky mají nějaké potřeby a to nemluvím tu o rozmazlenostech typu tablet atd.
Když od tatínka kluk dostal počítač, matka šla a přestřihla kábly k internetu, protože co si to zase ten ukurve.... (VLASTNÍ ČTRNÁCTILETÝ SYN!!!) dovolil. No a když si jednou kluk vyšel nahoru, když matka nebyla doma pro kapny na spaní, matka ho (čtrnáctiletého kluka!!!) udala na policajtech, že ji okrádá. Po tomto incidentu si na dveře do její jednotky dala kouli a od té doby už tam ani jedno dítě nebylo.
No a když babička po matce chtěla přídavky na děti s výživným na kluka, tak se rozjel kolotoč.
Ale včera jsme dostali informaci, že vše začala prošetřovat krajská sociálka, tak snad to rychle dobře dopadne. Právník nedoporučil psát odvolání, ať se to už dotáhne do konce, tak snad to bude v pořádku.

margotka78 alias shit-roller 108560
24.3.2016 8:07:36
Já osobně znám několik takových případů. Pro mě nepochopitelné.
Moje mamka si brala děti skoro jen když musela. Občas holka zavolá, jestli je doma a můžou přijet, tak to neřekne ne, ale sama nevolá skoro nikdy. ( jen jak se máme).
Líza 17721
24.3.2016 7:01:39
Manko, vždyť o tom nic nevíme. Máme jednostranne info od někoho že vzdálenější rodiny.
Existují i prarodiče, kteří se snaží fungujícímu rodiči sebrat dítě. Některým se to i podaří. Znám osobně takový případy. A i tady na rodině se to někomu stalo.
Nevíme nic, tak fakt není na místě vynášet soudy.
Manka+Cipísek 100730
24.3.2016 6:46:25
Já nic neposuzuju, nechtěla jsem rozvinout diskuzi na toto téma, ta tu proběhla tenkrát když to odvysílali a byla dost bouřlivá. Jen jsem chtěla napsat, že mi připadá, že vztah dětem k rodičům se dost přeceňuje. Pro dítě je důležitý ten člověk, který ho má rád a který ho vychovává, proč by to nemohla být babička? Přístup v Norsku je dost extrémní, ale mě připadá, že tady máme zase druhý extrém. Dítě musí být u bio rodičů prakticky "přes mrtvoly". A to skoro doslova. Dokud se nestane něco opravdu strašného, tak úřady nezasáhnou, je to přece MATKA a ta má svoje práva! ~a~ Zato babičce, která se vzorně starala je seberou a dají do ústavu. Tam se budou mít určitě lépe a určitě si vytvoří vztah k matce. To by bylo, abychom je nenaučili milovat svoje rodiče. ~a~ Jako tohle mě fakt nadzvedává. A ženu, která už úspěsně vychovala vlastní děti, budou úřady buzerovat. Je mi jich všech (kromě matky) hrozně moc líto. Že si dítě nečistí zuby, žije v nepřijatelných podmínkách je naprosto ok, hlavně že je s RODIČI. Ale na "bábu" si musíme posvítit, není to rodič, kdoví co jim tam dělá, určitě nemají každý svůj pokoj a tablet, to se musí řešit, takové týrání!! :-©
margotka78 alias shit-roller 108560
23.3.2016 19:49:19
A kterej život je ok a kterej už ne?
Ty to umíš posoudit takhle?
~d~
 Názory 110 z 32869  [Dalších 32859 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.