| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krevní tlak - vysoký a nízký

23.10.2009 20:48:06 Miguelka

Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné příčiny vs. plánované rodičovství

Ahojky,
děkuji všem za reakce.
odpověď na první: mám vysoký tlak i RA. Nechtěla jsem míchat tyto dvě věci dohromady, aby to všechno bylo čitelné, protože jedno lepší, jak druhý.
Co se týče antikoncepce, vysokým tlakem ve formě, který mám dodnes, jsem měla již dva nebo tři roky předtím, než jsem ji začla brát, takže její vliv na výši tlaku bych vyloučila. Když antikoncepci vysazuji, bud na pauzu pro menstruaci nebo když jsme se snažili, mám strašně bolestivý menses a třeba tři dny v kuse neutichající migrénu, takže proto se bráním zuby nehty, abych ji mohla brát co nejdéle.
Léky užívám, teď snad konečně takové, po kterých mi není zle. Cordipin a jiné, co jste zmiňovaly, jsem také měla. Původně jsem brala jen léky na podporu srdíčka, lékařka se nejdřív snažila přijít na to, od čeho tlak je, a tak na to šla pomalu.
Vyšetření srdce jsem absolvovala různá, ECHO, EKG apod., je naprosto v pořádku. Dále vyšetření ledvin, ultrazvukem, magnetickou resonancí... Měla jsem holter na monitoring tlaku, který ukázal, že tlak mám poměrně vsoký i ve spánku, např. hraničních 140/90. Za normálního chodu tak 170/120, za rozčílení a pod. ještě více.
Léky mi nikdy neudělali velký rozdíl v měření, hlavně asi proto, že mi po nich nebývalo dobře. Uvidí se, jak bude měření teďka, při nových lécích.
Potěšilo mne, že je mezi vámi maminek, kterým lékař dovolil otěhotnět a které máte zdravé děti. nejsem zdravotník, nerozumím a nechci těmto věcem rozumět, ale z toho, co mi lékařka řekla, jsem vydedukovala, že těhotenství je pro mne dost nebezpečné a upozornila mne, že toto stanovisko může být trvalé.
Bohužel, paní doktorka teď vede soudní spor s nemocnicí, ve které pracovala a je v pracovní neschopnosti, dokud se vše nevyřeší. Nevím, jestli mám vyčkávat, protože je to dobrá lékařka, nebo si hledat nového doktora.
Také jsem zapoměla odpovědět na otázku věku, bude mi 22 let.
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Vysoký krevní tlak bez zjištěné příčiny ... Miguelka 22.10.2009 23:50
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... MarkétaP + 4 dcerky 23.10.2009 1:40
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... Raduza 23.10.2009 7:45
**Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné ... aachje skunk a tři holky 23.10.2009 8:17
***Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěn... lenazel 23.10.2009 8:47
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... Gab.+ J/1991+F/2010+E/2012 23.10.2009 8:57
**Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné ... Miguelka 23.10.2009 20:49
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... Janynka+M/98+A/05+O/09 23.10.2009 10:42
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... Linda 23.10.2009 11:5
**Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné ... Jarka + Karolínka 03/2004 23.10.2009 11:37
***Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěn... Linda 23.10.2009 13:23
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... kotyk 23.10.2009 13:44
*Re: Vysoký krevní tlak bez zjištěné př... Miguelka 23.10.2009 20:48

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.