| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Hlídání dětí

3.8.2010 10:21:41 Dobby:-)

Re: Co byste ocenili při hlídání dětí?

Ahoj Shisho,
řekla bych, že jsem na tom částečne podobně jako ty, ale bydlím v Brně. Jsem stále studentkou, ale školu navštěvuji pouze jeden den v týdnu. Ostatní dny hlídám děti. Chvilku jsem bydlela i v Praze a vím, jaké to je, když člověk začne přemýšlet, co ještě víc by mohl nabídnout. Podle mě je největší problém ve velkých městech přílišná nabídka agentur, které se zaručují za své pracovnice. I když já osobně si neumím představit, jak by si to obyčejné rodiny mohly dovolit, když mají agentuře zaplatit nehorázné poplatky. Chápu, že agentury jsou tu proto, aby rodičům poskytly nějakou záruku a určitý druh důvěry, bohužel znám několik případů, kdy tohle nefungovalo a jenom si vzali peníze. Některé agentury neberou nikoho jiného, než zájemce s pedagogickým vzděláním, které já ovšem nemám, tak se nemůžu zůčastnit konkurzu. Nebo je alespoň potřeba být studentkou pedagogického zaměření. Co však na rozdíl od většiny z nich jsem zkusila je několikrát pobyt aupair v zahraničí. Můžu říct, že je to milá i nemilá zkušenost. Jako nejvíce pozitivní jsem si z toho odnesla, že můj vztah s dětmi zůstal napořád. Poprvé jsem takto vyjela v roce 2007 a vždycky se nehorázně těším, až se zase uvidíme. Permanentně celý rok hlídám děti, přes rok u nás, přes letní měsíce v zahraničí. Jedna z nejvíce ocenitelných věcí jsou podle mě tvoje vlastní zkušenosti, láska k dětem (tím myslím, že to, co s nimi děláš tě svým způsobem naplňuje; i vpřípadě, že se začnou vztekat; mně kolikrát přijdou strašně roztomilí, když se jim něco nelíbí :-) a jestli máš, tak nějaké reference. Výše zmiňovaný deníček nebyl špatný. Já třeba dávám přímo kontakt na rodinu, ale ne každá rodina je ochotná někomu reference podávat. Vždycky razím teorii, že je nejdůležitější kreativnost (kterou ty zdá se oplýváš) a navázat kontakt s dětmi, které hlídáš. Rodiče, kteří nejsou vytížení 24 hodin si toho téměř vždy všimnou. Co jsem si taky všimla, poslední dobou i většina českých rodin vyžaduje komunikaci s dítětem v cizím jazyku. Nezmínila jsi, jestli nějaký znáš, pokud ne, tak bych zkusila alespoň základy. Já sama jsem objevila některé velmi zajímavé hry, které měly velký úspěch. Je k tomu však potřeba alespoň základ cizího jazka. Takže bych řekla, že jazyk ti otevře další možnosti. Ještě mě napadla jedna věc, mám malého pejska maltézáčka - pokud hlídám děti, kdy jejich rodičům nevadí zvířata, tak jsem si několikrát odzkoušela, že děti přímo zbožňují roztomilá zvířátka. Vím, že tohle není hlavní věc, ale v případě, že bys měla doma nějaké zvíře, tak si myslím, že bys měla další hezké momenty. Sama přemýšlím, co by bylo potřeba zlepšit, aby bylo jednodužší v Brně/Praze najít rodinu. Mohla by sis ještě vytvořit vlastní webové stránky, kde bys přímo popsala, jaké máš zkušenosti, všechno o sobě. Je to jedna z možností, jak dát o sobě vědět. Určitě by se našli rodiče, kteří by tě víc než ocenili. Každopádně, i přesto, že teď radím, tak bych řekla, že jsem v podobné situaci. Mám známou, která je zapsaná v agenturách - studuje pedagogickou fakultu; práci má vždy téměř okamžitě a to pouze takovou, že na dítě jen dohlídá. Pořádně nikam nechodí, většinou jsou doma a žádná taková ta "energie" tam není. Vždycky mě to zamrzí, že to kolikrát je o štěstí a ne o zkušenostech. Je pravda ale, že pouze v emailu rodičům nebo agenturám neukážeš, že opravdu za to stojíš. Kdyby mě ještě něco napadlo, tak určitě napíšu.
Odpovědět
Průběh diskuze (31 názorů)
Téma: Co byste ocenili při hlídání dětí? Shisha 1.8.2010 3:6
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... withep 1.8.2010 6:43
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... verunecek+Míša4/07+Domík9/10 1.8.2010 8:26
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... Shisha 1.8.2010 15:23
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Figi 1.8.2010 6:49
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Raduza 1.8.2010 8:5
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... Figi 1.8.2010 8:12
***Re: Co byste ocenily(i) při hlídán... chikamichi 1.8.2010 8:22
****Re: Co byste ocenily(i) při hlíd... Figi 1.8.2010 8:26
***Re: Co byste ocenily(i) při hlídán... Vínečko 1.8.2010 8:24
****Re: Co byste ocenily(i) při hlíd... aja1331 1.10.2010 11:32
***Re: Co byste ocenily(i) při hlídán... aja1331 1.10.2010 11:24
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... verunecek+Míša4/07+Domík9/10 1.8.2010 8:25
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... chikamichi 1.8.2010 8:25
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Figi 1.8.2010 8:32
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Limai 1.8.2010 9:19
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... chikamichi 1.8.2010 9:47
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... kreditka 1.8.2010 12:42
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Lassie66 1.8.2010 13:52
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... Lassie66 1.8.2010 13:53
*Re: Co byste ocenily(i) při hlídání dě... Oggová 1.8.2010 14:0
**Re: Co byste ocenily(i) při hlídání ... chikamichi 1.8.2010 17:38
***Re: Co byste ocenily(i) při hlídán... Oggová 1.8.2010 21:23
*Re: Co byste ocenili při hlídání dětí? Suza007 1.8.2010 20:9
**Re: Co byste ocenili při hlídání dět... Dobby:-) 3.8.2010 10:21
***Re: Co byste ocenili při hlídání d... Dobby:-) 3.8.2010 10:33
****Re: Co byste ocenili při hlídání... Shisha 3.8.2010 15:50
*****Re: Co byste ocenili při hlídá... Dobby:-) 3.8.2010 16:39
*Re: Co byste ocenili při hlídání dětí? Mrazíček 2.8.2010 16:29
*Re: Co byste ocenili při hlídání dětí? Hajka, Adina 06/06, Maja 08/08 2.8.2010 23:37
**Re: Co byste ocenili při hlídání dět... MISICKA37 3.8.2010 10:39

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.