| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Astma

12.9.2010 19:27:31 Jana+

Léčba astmatu v těhotenství

Ahoj,
je tady někdo, kdo musel brát v těhotenství spreje a léky na astma a alergie ve větším množství? Mám už za sebou dvě těhotenství, plánuji teď třetí. Ale letos u mě přes sezónu došlo ke zhoršení alergie, takže mi byly přidán ještě kortikoid a teď beru Alvesco (ten kortikoid), Spirivu (bronchodilatační), Singulair a k tomu zatím denně Aerius (na podzim bych ho ráda aspoň částečně vynechala). Krom toho mám ještě odstraněnou štítnou žlázu, takže na to beru substituční léčbu - hormony. Doktorka na alergologii mi tvrdila, že to je v pohodě, resp. u všech léků samozřejmě píšou, že v těhotenství je třeba zvážit užívání, ale žádný není v těhotenství vyloženě zakázán.
No, a když jsem teď tak zapředla do debat s nastávajícími matkami, tak jsem zjistila, jak se všechny před těhotenstvím "očišťují" např. od dlouhodobého braní antikoncepce, žádné léky několik měsíců nebo týdnů před plánovaným otěhotněním atd. Tak si najednou připadám docela divně, že já tomu chudáčkovi už teď cpu tolik léků, a to ještě ani nebyl počat :-)
Jinak první těhotenství se mi alergie spíš zlepšíla, nemusela jsem brát antihistaminika skoro vůbec, jen sprej, v druhém těhotenství jsem už byla po odstranění štítné žlázy, ale bez kortikoidů a dočasně bez toho singulairu, antihistaminika jsem vynechala aspoň na první trimestr.
Teď jsem jinak v ideální situaci na třetí dítě, které jsme chtěli, navíc bych ráda otěhotněla na zimu, ať jsem co nejméně rušena alergeny (na druhé straně větší riziko, že děti dotáhnou z kolektivu virózy), ale z té léčby mám trochu depku. Na druhou stranu, furt jsou asi horší nemoci a horší léky, které můžou mít vliv na plod.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Léčba astmatu v těhotenství Jana+ 12.9.2010 19:27
*Re: Léčba astmatu v těhotenství sojka+07+09 12.9.2010 19:42
**Re: Léčba astmatu v těhotenství sojka+07+09 12.9.2010 19:48
*Re: Léčba astmatu v těhotenství Summer_09 12.9.2010 19:45

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.