| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Želva

19.7.2011 15:30:35 Blanče

Re: Suchozemská želva, poraďte, sím

Máme 6 nebo 7 let dvě marginaty (teda byly tři, jedna zdrhla), když jsme je dovezli byly jak padesátikoruna - 3 se vlezly do krabičky od čaje a já si po pravdě neumím představit, jak je možné je chovat doma. Naše mají samec 2,2 kg, samice asi 1,8 (rozdíl je před zazimováním a po zimě). První dva nebo tři roky to bylo v pohodě - měly turboterárko - 1,7mx80cm. Pak jsme je na léto začali dávat ven - ohrada 4,5x4,5 metru. To jim šlo náramně k duhu, poporostly. Bohužel se nám nedařilo je zimovat a 2 roky jsme strávili s želvami volně putujícími po baráku - děs běs. V terárku měli málo místa a dělaly takový bugr, že jsme vyměkli a nechali je na volno v baráku. Předloni se nám je poprvé povedlo zazimovat, bohužel v prosinci se strašně oteplilo a když jsem šla do sklepa pro jablka, kousnul mě želvák do palce a bylo po spaní. Loni poprvé zabraly pořádně a od konce října do dubna spaly. V dubnu jsme je vytáhli ze sklepa a probudily se v pohodě, teď už jsou zase venku. Ze začátku jsme to úplně nevychytali (myslím, že to bylo v době, kdy byly v zimě na volno doma bez žárovky) a samice má docela hodně pyramidovatý krunýř. To je estetická vada, jinak jsou OK. Žrádlo se u našich želv ustálilo krom trávy a jeteliny, která roste ve výběhu, na pampeliškách, čínském zelí, rajčatech, kočičích granulích, tvarohu a vajíčkách. Jinak jsou to děsné popelnice a sežerou cokoli co najdou. Jsou chytré, když se potulovaly po baráku, velmi dobře věděly, kdy se v koupelně servíruje krmení, kde mají misky kočky a kde pes, pozorovali jsme interakce s ostatními zvířaty, když jsem byla sama doma, měla jsem je pořád pod nohama v kuchyni. Byly původně syna, ten už přes týden není doma a já bych je tak nejraději někam udala - ale zas je fakt, že když to srovnám se psy, vyžadují podstatně míň starostí.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Suchozemská želva lucka a kryštů 19.7.2011 14:17
*Re: Suchozemská želva, poraďte, sím Mlada 19.7.2011 14:21
**Re: Suchozemská želva, poraďte, sím lucka a kryštů 19.7.2011 14:24
*Re: Suchozemská želva, poraďte, sím remus 19.7.2011 14:27
**Re: Suchozemská želva, poraďte, sím lucka a kryštů 19.7.2011 14:30
***Re: Suchozemská želva, poraďte, sí... Lada 19.7.2011 14:36
****Re: Suchozemská želva, poraďte, ... lucka a kryštů 19.7.2011 14:40
*Re: Suchozemská želva, poraďte, sím Radka + 2 19.7.2011 14:44
**Re: Suchozemská želva, poraďte, sím lucka a kryštů 19.7.2011 14:47
***Re: Suchozemská želva, poraďte, sí... Blanče 19.7.2011 15:30
*Re: Suchozemská želva, poraďte, sím Ivona,Klára02,Tereza06 19.7.2011 16:24
*Re: Suchozemská želva, poraďte, sím Edysha 19.7.2011 17:21
**Re: Suchozemská želva, poraďte, sím Irena 26.7.2011 11:4
*Re: Suchozemská želva Želvíra 4.10.2011 13:11

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.