| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

28.11.2011 14:54:20 pearl

Aktuální zážitky z Vrchlabí

Ahoj všem,

slíbila jsem, že budu postupně referovat o Vrchlabí:-) Takže tedy mi zbývá 10 týdnů do porodu a zatím je vše OK.

Před 3 týdny mě poslali na OGTT. Nechala jsem si žádanku vypsat tak, abych si to mohla absolvovat u nás, protože do Vrchlabí to mám skoro hodinu a musela bych být v jejich laborce objednaná přesně na den a být tam v 6 ráno. S tím nikdo problém neměl, výsledky jsem si měla přivézt při další kontrole s sebou. Mezitím jsem si to rozmyslela, že na OGTT nepůjdu. Napsala jsem si k tomu prohlášení - reverz, protože mi to přijde fér vůči lékaři. Nebyl to vůbec žádný problém, sestřička i primář řekli, že to záleží na mě a ten reverz, že si můžu nechat, že ho nepotřebují:-)) Měla jsem z toho opravdu milý pocit.

Na dnešek jsme měli domluvenou prohlídku porodnice (hodilo se nám to dneska, že jsme s sebou neměli staršího syna). Na oddělení byl zrovna dost frmol, ale sestra a PA s námi šly a ochotně nám ukázaly všechno, byly moc milé. Relaxační (spíš porodní) pokoj je moc hezký, barevný, stíněný, můžu si přivézt muziku, aromalampu atd. Lékař je pouze v dosahu, o rodičku se stará PA. Potvrdily mi všechny ty věci kolem volby polohy apod. amniotomie se nedělá, epiziotomie se nedělá, pupečník se nechává dotepat, do té doby miminko u mě na břiše. Pak je tedy třeba přejít k porodu placenty na porodní sál, dětská sestra miminko přenese (to bych si ráda "vyřvala" pro sebe, ale uvidím dle situace). Miminko pouze otře, nekoupe, neměří, pouze váží, pak ihned předává opět mě, poté přecházíme na normální pokoj. Tady můžeme mít s sebou i staršího sourozence.

Jo, ještě jsem chtěla napsat, že se mě primář vždycky ptal, jestli to a to chci a že to můžu odmítnout - genetické testy, tu cukrovku a i před každým ultrazvukem se mě ptá - "Jdeme na ultrazvuk?" Na těch dvou "hlavních" (tuším 20.tt? a teď 30.tt) tak trochu jakoby "trval", ale mě to nevadilo, proti těm jsem nic neměla. Ale jinak mě vyšetřoval pohmatem, asi 2x kromě toho se ještě ptal, jestli chci jít na UTZ, když jsem odmítla, že kvůli mě netřeba, tak mu to nijak nevadilo. A vnitřně mě ještě nevyšetřoval:-) Jen tak mimochodem se mě až dneska ptal, jestli chci vědět pohlaví:-) Tak jsem řekla, že ne, že překvapení.

Taky se dneska sestra v poradně ptala, jestli jsem chodila nebo chci chodit na přípravný kurz, řekla jsem, že ne a tím to s úsměvem zhaslo:-)

Já vím, že to je všechno zatím jenom předem a tak, ale prostě to na mě udělalo moc milý dojem.

Kdyžtak můžu odpovědět i na nějaké otázky, ale až večer, teď musím odejít.

Tak mi držte palce:-)

PS. aktuální cena za velký nadstandard (vlastní soc. zař.) 1200,- za noc, za malý myslím říkala 800,- to jsem moc neposlouchala, protože chceme ten velký. Za doprovod u porodu 600,-, za to se omlouvala, že ona by to zrušila, ale... No nám až tak nevadí, počítali jsme s tím už předem.

Odpovědět
Průběh diskuze (19 názorů)
Téma: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 14:54
*Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí withep 28.11.2011 15:18
**Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 15:27
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí NL 28.11.2011 16:58
*Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Jája s čápátkem 28.11.2011 15:51
**Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Lucka007 28.11.2011 16:52
**Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Bledulík 28.11.2011 16:54
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 21:6
****Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Jája s čápátkem 29.11.2011 18:43
*****Re: Aktuální zážitky z Vrchlab... pearl 29.11.2011 20:32
******Re: Aktuální zážitky z Vrchl... Jája s čápátkem 29.11.2011 21:22
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Jája s čápátkem 29.11.2011 18:39
*Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Bárinka + M 12/09 + A 10/11 28.11.2011 17:33
**Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 21:2
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 21:7
*Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Šešule 28.11.2011 19:25
**Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Samika 28.11.2011 20:50
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí pearl 28.11.2011 21:2
***Re: Aktuální zážitky z Vrchlabí Ellen + 4 28.11.2011 22:3

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.