| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ječné zrno

9.12.2011 9:25:21 Markéta a 5 lumpíků

Re: Ječné zrno?

Máme teď s ječným zrnem na horním víčku (hned nad řasami) čerstvou zkušenost. Dceři (skoro 9 let) se udělalo zrno před pár měsíci. Nejdřív malý červený flíček, jak píšeš Ty. Myslela jsem, že to je štípnutí od komára, takže jsem tomu nevěnovala pozornost (bylo to koncem prázdnin). Po asi týdnu jsem si všimla, že to tam zas (ještě) má, ale tvrdila že to nebolí, tak jsem to neřešila. Dny ubíhaly a "pupínek" se zvětšoval, takže jsem vyhledala na netu, že by to mohlo být ječné zrno. Pak během asi týdne se to dost nalilo a zdálo se, že je to plné hnisu. Na netu jsem se dočetla, že by to mělo během pár dnů prasknout samo a vyčistit se. Jenže týden uběhl a stále nic, dcera tvrdila, že jí to sice nebolí, ale "vadí". Tak jsem s ní zašla na oční, tam jí to propíchli jehličkou a doporučili nahřívat suchým nahřátým kapesníkem a snažit se hnis vymačkávat několikrát denně. Přiznávám, že jsem to moc nedodržovala, zdálo se, že se to čistí samo, po čase (cca 14 dní), to skoro splasklo. Stejně ale stále byla na víčku patrná malinká boulička a potom asi po 3 týdnech se ráno dcera vzbudila a bylo vidět, že hnis zase odtýká. Během asi týdne se to dočistilo a asi od druhé poloviny listopadu to má konečně zase OK.

Takže se myslím - pokud to synovi nevadí, nebolí apod., nechala bych to, pokud by se to víc nalilo, tak na to oční. Jak ale píšu výše, u nás i s očním to trvalo skoro 3 měsíce, než se to dočistilo ~d~. Ale náš případ asi není obvyklý ~d~, nevím.. nicméně, přežili jsme to nakonec bez úhony ~;)
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Ječné zrno Karkulína 9.12.2011 7:35
*Re: Ječné zrno? Markéta a 5 lumpíků 9.12.2011 9:25
**Re: Ječné zrno? Karkulína 9.12.2011 10:15
***Re: Ječné zrno? KoproFka 9.12.2011 12:45
****Re: Ječné zrno? KoproFka 9.12.2011 12:45
***Re: Ječné zrno? Markéta a 5 lumpíků 9.12.2011 12:49

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.