| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Škůdci, hmyz a jiná havěť

22.8.2012 16:56:42 Gerberka1

Účinný boj proti molicím

Ahoj všem,

prolítla jsem všechna zdejší témata, ale nenarazila jsem na rady ohledně co nejúčinnějšího BOJE proti potvorám molicím na balkonových rostlinách. To jsou ty malinké polétavé bílé mušky, které se rozvíří, když rostlinou pohnete a jsou teda šíleně zákeřný~n~

Nevím, čím to je, ale poslední roky mi ty potvory napadají čím dál dřív truhlíky a květináče - konkrétně afrikány, nic jiného nepěstuju. Dřív mi afrikány vydržely v pohodě až do konce října a letos jsem boj s molicemi prohrála na plné čáře - už teď jsou tak zamořené, že nemá cenu je zachraňovat. Je mi jich hrozně líto, před měsícem to byly kytičky plné síly a života.

Prosím vás, co poradíte na ty potvory molice??
Zkoušela jsem vždycky ten sprej Agrion a dříve se mi zdával celkem účinný. Letos a tak poslední 2 roky už však vůbec nepomáhá.
Pomáhá spíš něco přírodního??
Nebo je to přemnožení molic způsobené počasím?? Že jsou ty tropický vedra a pak ochlazení a pořád dokola??
Už mě i napadlo, jestli ty zárodky molic nějak můžou přežívat v hlíně?? Na podzim tedy veškerou hlínu vyklepávám, truhlíky a květináče poctivě čistím octovou vodou, ale hlínu uskladněnou mám (v igelitových pytlích na dvoře). Myslíte, že to může nějak přežívat v hlíně??
Odkud se ty molice vůbec berou??

Děkuju za každou radu~x~ Já už chci být na příští sezonu patřičně "vyzbrojená".
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Účinný boj proti molicím Gerberka1 22.8.2012 16:56
*Re: Účinný boj proti molicím Žžena 22.8.2012 17:55
**Re: Účinný boj proti molicím Gerberka1 22.8.2012 18:23
***Re: Účinný boj proti molicím Meta 22.8.2012 18:51
****Re: Účinný boj proti molicím Gerberka1 22.8.2012 20:33
***Re: Účinný boj proti molicím Žžena 22.8.2012 21:37
*Re: Účinný boj proti molicím Nevímsirady 22.8.2012 18:54
**Re: Účinný boj proti molicím Gerberka1 22.8.2012 20:26
***Re: Účinný boj proti molicím Nevímsirady 22.8.2012 21:36
**Re: Účinný boj proti molicím Žžena 22.8.2012 21:39
*Re: Účinný boj proti molicím Vaclavka 23.8.2012 9:24

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.