| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ekzém

4.1.2016 23:39:01 KoproFka

Re: Atopický ekzém u dítěte

Dcera 2,5 r. Ma od malička citlivou kuzi - v rod . anamnéze z obou stran alergie, atopie, astma.... ona je navíc po me totalni blondýna s s citlivou jemnou kuzi...
pořád se potýkáme s obcasnymi suchymi az zarudlymi flicky ruznych velikosti, na ktere tedy nejak poradne nezabiraly bhzl mastičky s kortikoidy od kozni. Nakonec jsem cirou nahodou zjistila, ze ji moc pomaha pridat olej do koupele (vlezla ke me, mrska, jednou do vany a ja tam mela olejicek od Kneipa-ta jeji kuze pak byla o tolik lepší, ze neslo si toho nevšimnout) -skoncili jsme nakonec na Linole
http://www.zbozi.cz/vyrobek/linola-fett-olbad-drm-bal-1x200ml/
na sucha mista nam zazracne a nejlepe zabira SOS krem Lidlu za 30 kace~j~ (vyzkousela jsem toho mraky bez efektu) - staci namazat loziska jen 1x za den -mazu po koupání na noc. Do 3-5 dnu se suche misto ztrati- zazrak... zbyde jen vybled... slozeni konzultovani s kozni - lokalne pouzivat mozno bez omezeni. Je vybornej i pro mne na ruce -mam hodne suche a v zime mi driv praskala kuze na prstech az do krve -ted uz ne -staci jen namazat ruce na noc a cely den se jich uz nemusim vubec vsimnout a necim je patlat~z~

Jinak - dcerce se suchá loziska vzdy objevuji pri jakekoli nemoci - staci i jen obyc ryma, nebo viroza. Vyse popsanym zpusobem se nám dari
držet vse pod kontrolou a kuze je zatim v pořádku. Problemy ma ale minimalni -srovnám-li treba se stavem kuze meho bratra v detstvi - to bylo fakt strašne!

Take jsem cetla o vyraznem zlepšení ekzemu po koupelich z vyluhu z ovesnych vlocek -tomu bych hodne věřila, protože koupele z vyluhu ovesnych otrub jako jedine pomohly memu bratrovi se v detstvi zbavit kortikoidovych masti, kterymi byl promazavan spoustu let doslova od hlavy az k patě (ekzem mu osk zmitel spontanne takrka te dne na den v 18letech - bratr promazaval modrou niveou). Oves jsem si nechavala jako dalsi zkousku u male -nedošlo na nej ale, diky vyse uvedenemu

Dale jsem malou jeste po narozeni nechala osidlit streva b. E.COLI ( COLINFANT NEWBORN) http://farmaceutika.info/colinfant-new-born
starsi syn je i zarazen do studie, ktera zkoums vliv tohoto osídlení na následný rozvoj alergií- je mu 10 let, loni jsme tam byli naposled na odběrech a imunologicky je uplne v pořádku ~b~(v Upmd se tehdy osídlovaly deti alergickych matek, ktere o to mely zájem - ja velmi rada osidlit nechala ( mam bratra v detstvi tezkeho atopika, takže jsem se u svych deti velmi snazila uz v prenatalu eliminovat rannou senzibilizaci nezadoucimi potencionalnimi alergeny - vse mam ale vycteno ze zahr. publikací, bhzl. jsou tyto informace a me zkušenosti často v rozporu s tim, co jsem pote konzultovala treba s mou alergolozkou).

Nicméně - dle me zkušenosti bych kazdy den dávala dceri Lact. Acidophilus, a to od firmy Rougier - vysel bezkonkurencne nejlepe v testech http://www.kouzelnyhrad.cz/laktobacily/lactobacillus-acidophilus-nd-bez-laktozy) -ani nemusi byt bez lactozy.
Dle imunolozky/neonatolozky z upmd působí temer stejne jako e.coli, ale musi se brat denne. Dle ni kdyz je zdrave střevo, je zdravy i cely člověk... Vedli jsme na toto téma docela dlouhou diskusi kdyz jsem byla těhotna se starsim synem a licila jsem ji mou antialergickou těhotenskou dietu v tehu, kterou jsem posléze dodržovala i cele kojeni -kojila jsem syna 2roky a i u nej jsem dodržovala eliminacni dietu rozvolnovanou vzhledem k veku... dceru kojim dosud~f~

Na me deti tyto, treba pro mou alergolozku prilis striktni az zbytecna omezeni, naštěstí zafungovaly, takze prozatím jsou oba z imunologickeho hlediska v pořádku -ac ja sama jsem polyalergik/atopik, manžel alergik/astmatik.

U dcerky jsem i posouvala ockovani co nejdál to slo. Synkovi se totiz po druhém roce veku zblaznil imunitni system a nebyt meho trvani na vysetreni na imunologii, buh vi, jak by na tom ted byl...

Oni oba mají tedy prognozu k atopii - alergii vice nez špatnou...
Ja ale říkam -kazdy den bez ekzemu nebo atopie je velka vyhra!!!






Odpovědět
Průběh diskuze (20 názorů)
Téma: Atopický ekzém u dítěte jenovéfa7 4.1.2016 11:47
*Re: Atopický ekzém u dítěte lela, rosa, niki 4.1.2016 11:59
*Re: Atopický ekzém u dítěte margotka78 alias shit-roller 4.1.2016 12:4
*Re: Atopický ekzém u dítěte Lanka16 4.1.2016 12:7
**Re: Atopický ekzém u dítěte kachna_ 4.1.2016 13:38
*Re: Atopický ekzém u dítěte Ropucha + 2 4.1.2016 12:29
*Re: Atopický ekzém u dítěte Haaribo 4.1.2016 13:1
**Re: Atopický ekzém u dítěte Andrea 4.1.2016 13:48
***Re: Atopický ekzém u dítěte Kopřiva Dvoudomá 4.1.2016 14:8
****Re: Atopický ekzém u dítěte Haaribo 4.1.2016 16:9
****Re: Atopický ekzém u dítěte Andrea 4.1.2016 16:26
*****Re: Atopický ekzém u dítěte Judy 4.1.2016 18:21
*Re: Atopický ekzém u dítěte Kopřiva Dvoudomá 4.1.2016 14:4
*Re: Atopický ekzém u dítěte Pam-pela 4.1.2016 15:18
*Re: Atopický ekzém u dítěte Drop 4.1.2016 17:48
*Re: Atopický ekzém u dítěte jana 4.1.2016 18:7
*Re: Atopický ekzém u dítěte KoproFka 4.1.2016 23:39
**Re: Atopický ekzém u dítěte KoproFka 4.1.2016 23:39
*Re: Atopický ekzém u dítěte Carlin 5.1.2016 14:49
*Re: Atopický ekzém u dítěte Lenka Synkova 5.9.2017 11:58

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.