| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři a zdravotnická zařízení - ostatní

25.2.2016 12:52:36 X__X

Re: Ukrajinské zdravotní sestry do České republiky

tak Slovenky tu už pracují a nemyslím, že by jich tu bylo zrovna málo. na druhou stranu můj pocit je ten, že v posledních letech už pro ně ČR není tolik zajímavou, jako to bylo dřív a zdá se mi, že nové sem moc nechodí. ale jak říkám, je to jenom můj pocit, neznám statistická data, jenom co tak vidím kolem sebe, což samozřejmě může být hodně zkreslené. o Polkách nevím, ale předpokládám, že pokud je z jejich strany zájem, asi spíš budou v příhraničních oblastech a tam zas nepracuji já. a s Ukrajinkami, no, nevím. Ukrajinců je obecně vzato v ČR spousta, mimo jiné se s nimi setkávám i v nemocnicích (uklízečky, pomocnice). takže i nekvalifikované práce pro ně jsou u nás zřejmě výhodné. na druhou stranu na pozici sester jich moc neznám, nevím proč. možná považují za překážku odbornou zkoušku, co je zmiňovaná... nebo možná mají pocit, že si jako sestry nevydělají tolik. přeci jenom třeba v naší nemocnici Ukrajinky nepracují pod nemocnicí, ale jejich práci dodává soukromá firma a zcela očividně se tam nedodržuje zákoník práce (dvanáctky každý den sedm dní v týdnu, po celý měsíc... pochybuji, že něco tak očividného by si nemocnice mohla dovolit).

no, upřímně jsem docela zvědavá, jak to hodlají řešit ~d~ na druhou stranu částečně si za to vláda může sama. když se vydala vyhláška o požadavcích na minimální personální zabezpečení zdravotních služeb, tak mnohé nemocnice slovo "minimální" pojaly jako "optimální", v zájmu ušetření peněz za mzdy/platy snížily stav personálu a důsledkem je, že z toho zbytku jim další sester odchází, protože se jednak cítí přetížené, jednak mají pocit, že nemohou kvalitně vykonávat svoji profesi, pokud mezi pacienty lítají jak hadr na holi, což je docela frustrující, pokud má dotyčná svoji práci ráda.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Ukrajinské zdravotní sestry do České rep... Černá kronika 24.2.2016 14:50
*Re: Ukrajinské zdravotní sestry do Čes... X__X 25.2.2016 12:52
**Re: Ukrajinské zdravotní sestry do Č... Drop 26.2.2016 3:11
***Re: Ukrajinské zdravotní sestry do... Dana 26.2.2016 7:15

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.