| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zahraniční politika a události

14.12.2016 12:33:40 Kafe

Svět podle Trumpa do sebe začíná zapadat

"Hlavní chybou současných politických komentátorů a analytiků pravděpodobně je, že si vůbec nepřipustili, že by Trump mohl myslet zcela vážně, co říká. Během posledních desetiletí si zvykli, že politici používají eufemismy, polopravdy nebo vyložené lži, mluví mnohoznačně, a co řeknou, následně překrucují.
Vůbec je nenapadlo, že Trump postupuje tak, jak správný obchodník při opravdu velkých „dealech“, tedy že nejprve nahazuje „vějičky“, které ovšem nemohou být nepravdivé, nicméně mají vzbudit zájem, protože jinak by se s ním jako s obchodníkem nikdo nebavil. Obvykle navíc předčasné vyjevení celého záměru může samotný záměr zmařit. Následně takový obchodník přidává další a další informace, až je na stole celý „business plan“ včetně „budgetu“.
Výhodou je, že dobrý obchodník hraje podle pravidel, protože pravidla ochraňují i jeho samého. Doufejme tedy, že podle pravidel chce hrát i Trump, tedy že žádné porušování amerického ústavního pořádku ani mezinárodního práva nehrozí. Spojené státy by se tak znovu mohly začít chovat v duchu svých nejlepších tradic a excesy v podobě útoků na suverénní státy a mučení vězněných osob by měly skončit.
Konzervativní kontrarevoluce právě začíná. Bude tvrdá, ale podle pravidel, navíc jejich dodržování neúprosně vyžadující. Nebude antiglobalizační, ale globální. Čeká nás pěkně divoká jízda, tak si držme klobouky a zůstaňme s těmi, kdo jsou s námi."
Zdroj: http://www.lidovky.cz/svoboda-svet-podle-trumpa-do-sebe-zacina-zapadat-zmeni-usa-jak-je-zname-1e9-/nazory.aspx?c=A161208_143929_ln_nazory_fas

opravdu stojí celé za přečtení, zejména riziko konfliktu s Čínou (k čemuž situace ve východní Asii směřuje) a koalici, kterou již nyní proti Číně Trump slepuje

Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Téma: Svět podle Trumpa do sebe začíná zapadat Kafe 14.12.2016 12:33
*Re: Svět podle Trumpa do sebe začíná z... Cimbur 14.12.2016 13:37
**Re: Svět podle Trumpa do sebe začíná... Kafe 14.12.2016 16:45

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.