| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v tuzemsku

22.6.2017 20:05:12 Dari79

Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jídlo,..

Předškoláci (holky? kluci?)

maje sama též předškoláka, tak:

přímo Kyjov - letní koupaliště, ale pro předškoláka voďáka nic moc - je tam brouzdálek pro mrňata a pak velký bazén... Lepší je koupaliště ve Vracově (levné), v Hodoníně (velké - dražší - vč. divoké řeky, tobogány).

když bude pršet, v Kyjově- herna Sokolíček http://sokolicek.cz/

v Kyjově se asi nejlíp jí (doufám, že ještě pořád) v restauraci Bonanza (v centru) -ale nic moc zázemí pro děti - nebo ve Ville (kousek od vlakového nádraží), kde mají hezkou zahradu s potůčkem, rybníčkem, rybičkama, hřištěm a tak (známí tam měli svatbu, takže děti tam lovily pulce a tak).

Dětské hřiště je velmi hezké v centrálním parku (kousek od centra i od koupaliště), o jiném po pravdě ani nevím.



V Hodoníně je "slavná" Westy restaurant (ale osobně si myslím, že nic moc), pro děcka je lepší Restaurace V dobrých časech - zahrádka s prolejzačkou, s rybníčkem (do kterého se ale lézt nedá), tam vaří fajn. V Hodoníně je pěkná zoologická zahrada, kde se dá koupit certifikované krmení (za pár korun) a děti tak mohou krmit zvířátka - je tam i pidi lunapark. Na náměstí je "chodníková" kašna, kde se děcka v horkém létě ochotně probíhají a nechávají se zmáchat, takže příp. náhradní oblečení. Z přístavu jezdí výletní lodě (kapitán nechá děcka řídit a dostanou pak diplom).

5 km od Kyjova jsou MIlotice s pěkným zámkem a zahradou, půjčujou tam kostýmy pro děti i dospělé, takže se můžete přestrojit za zámecké pány a paní a malé princezničky a prince.

ve Vracově je už zmíněná drezína - máte-li s sebou chlapa, tak to tak zlé není, chlap to utáhne (osobně jsem tam teda nebyla, ale z doslechu ok). Jezdí tam také zahradní železnice, což je pro děti bezva atrakce - http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/zahradni-zeleznice600.aspx (také znám jen z doslechu - chceme vyzkoušet letos v létě - třeba se potkáme (my asi první týden v srpnu to zatím vypadá). Jestli pečeš, ve Vracově je domácí výrobna marcipánu, který je vynikající (dobrý suvenýr) http://www.vysi-sweet.cz/

Pak jsou ty sezónní věci, podle toho, kdy tam pojedete - tj. např. letní slavnosti v Kyjově, pouť (kolotoče, atrakce, historický šerm...) v Bzenci atd.

Hrady, zámky, zříceniny (bez větších atrakcí) už tu zmiňovány byly + si určitě najdete - jde-li vám o pěknou procházku, doporučuju Cimburk - od parkoviště k hradu je to pěkně lesem, žádné velké převýšení, ušlapou to i předškoláci (ale je to fakt "jen" zřícenina), naproti tomu na Buchlov je to výšlap.

Jestli jedete poprvé a možná na dlouho naposledy, určitě doporučuju na jeden den naplánovat si Lednicko-Valtický areál, byla by věčná škoda tam nejet (i s koly, příp.), je to teda z Kyjova dál, ale pro děcka spousta věcí - lodičkou, koňským povozem, rozhledna (ušlapou i dobře motivovaná prťata, předškoláci rozhodně ano), draví ptáci, fakt krásná procházka parkem, ale je tam samozřejmě hromada lidí, bo je to holt UNESCO.

v Uh. Hradišti je též koupaliště (já tam nerada, na tobogány fakt nepouští děti do 6ti let, děcka jsou pak otrávená, že nesmí + spousta lidí), pak to KOVO ZOO - fakt pěkné.

Nebo delší výlet do Kroměříže (hodinka autem), která je taky UNESCO a je škoda to nevidět, já ji zbožňuju... je tam pro děti zrcadlové bludiště + další inspirace
http://www.kromeriz.eu/skupiny/detail/266-KROMERIZ-POHADKOVE-KRASNE-MESTO.html

delší výlet i třeba do Vyškova do ZOO - je to "jiná" zoo, taková domácí bez exot. zvířat + dinopark.

Kyjovsko na kole s předškoláky? No, to teda nevím, můj předškolák by to nedal teda, ale on je lenoch. Kyjovsko je kopcovité, kopečkovité, je to furt nahoru-dolu... Jinak v Kyjově jsou cyklostezky po městě hodně. Celá JM je sítí cyklostezek (moravské vinařské stezky), ale já fakt nevím, po rovině z Kyjova je to snad jen do těch Svatobořic. MOžná i do těch Milotic by zdatnější děcka na kole dojely (ale teda moje třeba určitě ne).

Jinak, jestli chcete do lesa, na ostružiny, houby a tak, doporučuji okolí Vřesovic - Moravan atd. - tj. Chřiby (jako děti jsme tam jezdili s dědečkem na obrovské bedly, snad to ještě furt roste - jímá mě nostalgie). Přímé okolí kyjova jsou jen póle...

Jo, ve Strážovicích je bobová dráha (5 km od kyjova, ale do šííííleného kopce, tj. na kole určitě nee).

a už mě asi nic nenapadá, přemýšlím... já jsem to letos ještě neplánovala...
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Kyjov a okolí tiky 20.6.2017 23:8
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... ...neviditelná... 20.6.2017 23:19
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... Bílá Masajka 21.6.2017 5:58
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... Bílá Masajka 21.6.2017 6:4
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... ...neviditelná... 21.6.2017 7:23
**Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, ... ...neviditelná... 21.6.2017 7:24
**Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, ... tiky 21.6.2017 22:19
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... zerat 21.6.2017 7:51
**Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, ... Bílá Masajka 21.6.2017 9:1
***Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety... zerat 21.6.2017 9:42
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... magrata1 21.6.2017 11:45
*Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, jí... Dari79 22.6.2017 20:5
**Re: Kyjov a okolí - tipy na výlety, ... zerat 23.6.2017 9:51

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.