| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zahraniční politika a události

25.7.2017 9:54:10 Kafe

Rozhovor se zakladatelkou Pussy Riot

"Sirota: Věříte, že americká politická třída a média hrozbu Putina záměrně přehánějí?

Tolokonniková: Přesně. Pouze hledají obětního beránka, a tak jako má pro tento účel Trump muslimy a mexické dělníky, mají americká liberální média Putina.

Sirota: Co je podle Vás špatného na zobrazení americko-ruských vztahů v americkém politickém diskursu?

Tolokonniková: Já si prostě myslím, že narativ by měl být jiný, než je. Mám pochyby vůči současnému pohledu na Demokratickou stranu, která podle mě brání jen své zájmy a zájmy bohatých lidí, které reprezentuje. A já si myslím, že náš pohled by měl být takový, že všichni oligarchové světa toho často nemají moc společného, často nesdílí stejné názory, ale v jednom se všichni shodnou a všichni sjednotí, a to je ochrana svého vlastního bohatství. Myslím si, že na Putina a na Trumpa bychom se měli dívat z této perspektivy."
"Sirota: Proč si myslíte, že se Rusku až dosud nepodařilo vytvořit funkčnější model vlády?

Tolokonniková: Naše historie… Naše vláda vždycky ruské občany obelhávala a Rusové tak už skutečně politikům nevěří. Už se nechtějí účastnit politiky, protože ví, že když se o to pokusí, může to pro ně skončit ještě hůře, než je to teď. A je nutné říct, že to byla zčásti Amerika, která hrála výraznou roli ve vzniku krize, která nás postihla v 90. letech. A Rusové to tehdy opravdu zbaštili. Zbaštili tu šokovou ekonomiku.

Viděla jsem to ve své vlastní rodině. Moje vlastní rodina je příklad, když jsme v jednu chvíli v roce 1993 neměli peníze ani na jídlo. To všechno vytvořilo na ruských lidech dojem, že když se pokusí něco změnit, budou nakonec chudší, než byli na začátku. Takže i skrz to, co se stalo v 90. letech, jsme si v hlavě vytvořili takové spojení, že demokracie znamená zbídačení a že znamená liberální šokovou ekonomiku. Do těchto dob se skutečně vracet nechceme a tady má Putin skutečně silný argument, když říká: „Já vás aspoň ochráním a zajistím vám určitou stabilitu. Chcete se vracet k neoliberálním reformám, které tu zaváděl Boris Jelcin?“ A lidé říkají, že nechtějí…

Rozhodně nám nepomáhají všechny ty pokrytecké věci, které provádí západní demokracie. Myslím, že bychom se chtěli vydat směrem k Západu, ale když vidíme tolik pokrytectví, které Spojené státy předvádí, jejich vězeňství, masové zavírání lidí a ještě hůř jejich snahy stát se světovým impériem a světovým policajtem, tak se to lidem nelíbí. My to dobře vidíme, i když žijeme tady v Rusku. My nejsme pitomci."

celý rozhovor tady: https://levaperspektiva.cz/clanky/zakladatelka-pussy-riot-americti-liberalove-si-udelali-z-putina-obetniho-beranka/

Asi je agentem Kremlu. ~;) Co myslíte?
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Rozhovor se zakladatelkou Pussy Riot Kafe 25.7.2017 9:54
*Re: Rozhovor se zakladatelkou Pussy Ri... januska.1 25.7.2017 11:48
**Re: Rozhovor se zakladatelkou Pussy ... Filip Tesař 25.7.2017 11:50
**Re: Rozhovor se zakladatelkou Pussy ... Kafe 25.7.2017 13:12
***Re: Rozhovor se zakladatelkou Puss... Filip Tesař 25.7.2017 15:32
****Re: Rozhovor se zakladatelkou Pu... Kafe 25.7.2017 15:38
*****Re: Rozhovor se zakladatelkou ... Filip Tesař 25.7.2017 15:46
******Re: Rozhovor se zakladatelko... Kafe 26.7.2017 9:26
*Re: Rozhovor se zakladatelkou Pussy Ri... Tante Bante 26.7.2017 0:20
*Re: Rozhovor se zakladatelkou Pussy Ri... Tante Bante 26.7.2017 0:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.