| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v tuzemsku

28.7.2017 16:08:04 tosca +2

Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí

Byla jsem v ZOO s dětmi začátkem července
ZOO-Zlín ... rejnoci jsou super! Zbytek ZOO ... za sebe říkám, trochu zklamání. Děti byly spokojené, já po superlativech, které jsem slyšela, čekala víc. Prostředí pěkné, spousta zeleně. Možná občas až moc. Přes mnoho živých plotů kolem expozic syn (6 let) neviděl (takže zvedat, ať aspoň něco vidí). Mnoho zvířat bylo v tak odlehlé části expozice, že je vlastně nebylo vidět, protože kolem 3/4 plotu byly keře tak vysoké, že nebyla šance. U spousty expozic mi chyběly u popisů nějaké zajímavosti ohledně daného zvířete a někde i podrobnější informace o expozici (označení, že je něco kopie vesnice kmene Konso je fajn, ale mně by se líbilo, kdyby tam bylo i napsané, k čemu co slouží, ať se s dětmi nedohadujeme, jestli to je chýše nebo kurník...). Průchozí voliéry jsou maličké a bylo v nich těsno, protože tam chce každý. Výběh žiraf je krásný, vnitřní prostory mě nenadchly (naštěstí žirafy byly venku). Uvítala bych víc míst, kde by bylo možné si u výběhu sednout a prostě jen pozorovat. Příště si u vstupu koupím mapu, sem tam jsme bloudili :) Zámek Lešná neposoudím, tam jsme nebyli.
Shrnutí ... jsem ráda, že jsme tam byli. Je to pěkný zážitek a stojí za to tam jet. Ale celkově ZOO Zlín není nic, o čem bych mluvila v superlativech. ZOO Ostrava se mi líbí víc i když nemá rejnoky. Ale je to čistě subjektivní názor. :)
A jen upozornění ...vemte si sebou dost hotovosti. V suvenýrech, u pokladny a některých občerstveních lze platit kartou, ale mají tam přirážku (teď nevím kolik procent). V zadní části (Farma u Koaly) lze platit pouze hotově (a pokud máte hlad, je to zpět se dvěmi dětmi docela daleko ;) ). Vodění na ponících je taky za hotové.

Co se týká výletů do okolí ... zříceninu hradu Lukov mohu rozhodně doporučit. My šli jednou ze strany od Vlčkové (jsou tam po cestě nádherné výhledy do okolí :)), ale přišli jsme po zavíračce, takže jsme se tam ještě vrátili další den ze strany od Lukova. Zřícenina je rekonstruovaná, nahoře je krásná vyhlídka (i s mapou okolí) a má zajímavé vnitřní expozice. Určitě stojí za to ji vidět (kromě toho, že je v nádherném prostředí). Vedou na ní a kolem ní i naučné stezky, na ty se chystám s dětmi příště :)

V případě špatného počasí nám jeden z místních doporučil zábavní park Galaxie ve Zlíně. Ale my to nevyužili, nás trocha deště od návštěvy ZOO neodradila :)
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Zlín - ZOO a výlety v okolí Teka + 2 zlobiášové 28.7.2017 14:5
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Nessie a příšerky 28.7.2017 14:16
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Klauri 28.7.2017 14:25
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Mariana +2 28.7.2017 14:44
**Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Teka + 2 zlobiášové 28.7.2017 15:6
***Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí tosca +2 28.7.2017 16:8
****Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Janet+sluníčko:-) 28.7.2017 21:28
*****Re: Zlín - ZOO a výlety v okol... ,.,.,, 29.7.2017 7:51
******Re: Zlín - ZOO a výlety v ok... Karkulína 29.7.2017 10:55
*******Re: Zlín - ZOO a výlety v ... Karkulína 29.7.2017 10:58
*******Re: Zlín - ZOO a výlety v ... Tečka. 29.7.2017 12:54
***Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Mariana +2 28.7.2017 19:52
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Tizi 28.7.2017 19:39
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí ,.,.,, 29.7.2017 7:44
**Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí *Kate 29.7.2017 17:47
**Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Janet+sluníčko:-) 1.8.2017 17:40
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Hanka6 29.7.2017 12:45
*Re: Zlín - ZOO a výlety v okolí Termix 30.7.2017 11:58

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.