| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bradavice a molusky

25.3.2022 8:40:25 Konzerva

Jak fungují bradavice?

V průběhu života jsem se snažila získat nějaké informace, ale upřímně, moc mě to neuspokojilo. Všude jsem se dočetla pouze to, že jde o virové onemocnění, přenáší se dotykem (stykem s virem) a napomáhá mu poškození pokožky.

Hm, nijak moc to neodpovídá mým osobním zkušenostem.

Budu teď psát výhradně o takových těch bradavicích, co jsou na chodidlech nebo na rukách.

Takže můj poznatek je, že se začnou objevovat v pozdějším dětství, tedy před pubertou. S chozením do bazénu to tak úplně nesouvisí, protože ani u mne ani u dětí se neobjevily, když jsme začaly chodit do bazénu, tedy již v předškolním věku, ale později, ve věku kolem 10 let.

A naopak, když se nám jich podařilo zbavit, znovu se neobjevily, ač jsme do bazénu chodily.

také mi nepřipadá, že by se dostaly do těla poškozenými místy. Tedy aspoň tam, kde se udělaly bradavice nám, jsme kůži poškozenou nemívali. Spíš by to mohlo nějak souviset s tlakem, protože na těch nohách se dělají v místech většího tlaku. Ale zase to vůbec nesedí na ruce. Tam bývají v místech, kde žádný tlak není.

Zajímalo by mne, jak přesně ten virus v těle funguje a co dělá. Mně připadá, že se někde usídlí, začne se množit a přeměňuje normální kožní buňky na ty bradavcovité. Tak si představuju, že každá ta buňka byla původní kožní, ale vlezl do ní virus a dal jí pokyn a ona se přeměnila. A takhle se ten virus rozlejzá z tý bradavice furt do dalších buněk a ty se přeměňují na bradavici.

Ale - a to jsem se nikde nedočetla, myslím si, že ten virus musí nějak v těle putovat do dalších míst, kde vytváří další bradavice. A ta místa zůstávají propojena. Představuju si takovou řádku buněk, co vedou od jedné bradavice k jiné, které jsou nakaženy virem. Nemyslím si, že by se mi druhá bradavice udělala proto, že jsem na první šáhla a pak ten virus vrchem přenesla jinam. Ale je fakt, že mě se udělaly nejdřív bradavice na noze a pak na ruce a to tedy muselo být pěkně dlouhé spojení.

A ta moje teorie o spojení vychází z toho, že když člověk zlikviduje tu první bradavici, ostatní zmizí samy. Kdyby nebyly propojené, proč by jinak ty ostatní mizely? Navíc si myslím, že ta původní má nějaké "centrum" řízení, že se možná ty viry množí jen tam a pak nějak doputují do těch ostatních bradavic. Protože když by to tak nebylo, tak proč by dál neexistovaly ty ostatní bradavice, když hlavní zlikviduju čistě mechanicky? Přece by jim nic nemělo bránit v tom, se dál množit,pokud nejsou propojené. Jo kdybych na to brala nějaký lék, nějaké účinné antivirotikum, tak bych rozuměla, že to působí všude, na všechny bradavice. ale když de facto mechanicky - vypalováním nebo česnekem - zlikviduju jen jednu, tak by to na ostatní vliv mít nemělo.

A další aspekt. Když bradavice začnou mizet samy, tak mizí postupně od těch nejnovějších a ta první zmizí poslední. To má logiku, protože ty poslední jsou menší, tak to tělu zabere kratší dobu se s nimi vypořádat.

Ale co mě fascinuje je to, že ty bradavice, když začnou mizet samy, tak to není tak, že by nějak odumřely a odpadly. Je to tak, že se postupně přemění zase zpátky na normální kožní buňky. Ty buňky byly nějaké a přemění se na jiné. jenom tím, že z nich zmizí ten virus nebo ho tělo nějak zlikviduje. Já si rakovinu představuju trochu jako bradavici - normální buňka se v důsledku něčeho začne vyvíjet jinak. kéž bychom uměli to, že se to něco vyjme nebo zlikviduje nebo přenastaví a buňka se zase změní na zdravou. Jenže zatím to neumíme ani u těch bradavic.

A ještě by mne zajímala další věc. Když likviduju bradavici lidovými prostředky, tedy cibule, česnek, popř. namočené v octě, tak předpokládám, že jde de fakto o to, že jí vlastně rozleptávám kyselinami. Ale když bych totéž udělala se zdravou kůží, tak si jí spálím. Když to dělám s bradavicí, tak ta postupem času zbělá, oddělí se od normální kůže a odpadne. Jak je možné, že na bradavici mě to nebolí, když ona není bez nervů? Když si na ní šáhnu nebo bych si do ní píchla, tak to bolí. Ale to rozleptávání nebolí. A jak je možné, že to leptání zasáhne jenom ty bradavicovité buňky? Vždyť ta bradavice je do kůže prorostlá, jak to, že to nejde i na ty zdravé buňky?

No, já vím, že bych s tímhle tématem měla jít na nějaké dermatologické forum, ale žádné neznám. A když jsem se snažila poptat u kožařů, tak se o tom bavit nechtěli (nebo třeba nemohli).
Odpovědět
Průběh diskuze (32 názorů)
Téma: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 8:40
*Re: Jak fungují bradavice? Rigel 25.3.2022 8:53
**Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 8:59
***Re: Jak fungují bradavice? Rigel 25.3.2022 9:50
*Re: Jak fungují bradavice? Rodinová 25.3.2022 9:23
**Re: Jak fungují bradavice? Inka ..|-.|-.-|.- 25.3.2022 9:56
***Re: Jak fungují bradavice? Rodinová 25.3.2022 9:57
****Re: Jak fungují bradavice? Koníček mořský 25.3.2022 10:10
*Re: Jak fungují bradavice? Stará Misule 25.3.2022 9:55
*Re: Jak fungují bradavice? Monika 25.3.2022 9:59
*Re: Jak fungují bradavice? holkamodroočka 25.3.2022 10:32
*Re: Jak fungují bradavice? neznámá 25.3.2022 11:38
*Re: Jak fungují bradavice? perko 25.3.2022 12:8
**Re: Jak fungují bradavice? Kaliope X 25.3.2022 12:34
**Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 13:3
***Re: Jak fungují bradavice? maceška 30.3.2022 11:9
*Re: Jak fungují bradavice? Vranice 25.3.2022 12:17
**Re: Jak fungují bradavice? Inka ..|-.|-.-|.- 25.3.2022 12:24
**Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 13:9
***Re: Jak fungují bradavice? perko 25.3.2022 13:18
****Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 13:31
*****Re: Jak fungují bradavice? perko 25.3.2022 15:33
*Re: Jak fungují bradavice? 77kraska 25.3.2022 12:28
**Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 13:10
***Re: Jak fungují bradavice? 77kraska 25.3.2022 14:23
*Re: Jak fungují bradavice? angrešt 25.3.2022 15:22
**Re: Jak fungují bradavice? Inka ..|-.|-.-|.- 25.3.2022 15:38
**Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 18:9
***Re: Jak fungují bradavice? angrešt 25.3.2022 19:36
****Re: Jak fungují bradavice? Konzerva 25.3.2022 21:33
*Re: Jak fungují bradavice? Balbína 25.3.2022 15:58
*Re: Jak fungují bradavice? Jarina75 26.3.2022 8:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.