| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : srpen 1997

3.5.2003 15:35:21 Simca

Jméno, škola a tak vůbec :-)))

Ahoj Terrezo


máme Anežku více méně náhodou. S Elinkou to bylo jasné okamžitě - bylo to první jméno, které jsem navrhla a manžel s tím hned souhlasil. Já to jméno měla tak nějak vybrané od doby, kdy mi bylo 18 a setkala jsem se u jedněch známých s paní asi 30 let, která měla dceru (8) na vozíku. Obě byly Elišky a mně se hrozně líbil jejich vztah. Ta maminka si (tenkrát - za totáče to nebylo vůbec jednoduché) vybojovala, že bude mít Elišku u sebe a do školy ji do ústavu bude dovážet. Snažila se, aby se ta dcera naučila všechno, co jiné holky a třeba když vařila a něco zapomněla koupit, tak jí řekla "Doběhni mi pro mouku". Prostě nedělala z ní nic extra, jak bylo v té doba zvykem. A tím asi taky vznikl ten jejich vztah - takový kamarádský spíš než rodičovský. A mně se to moc líbilo.
Když jsme vybírali jméno pro tu druhou, tak jsme rozhodně chtěli jméno české. Vzhledem k tomu, že Elince už bylo 9, tak měla taky poradní hlas. Každý jsem napsali 3 jména a shodli jsme se pouze na Anně. (Já moc chtěla Kristýnu, manžel Blanku, taky se nám líbila Dagmar). Jenže já měla termín 25.7. a to by bylo den před sv. Annou. A tak jsme si říkali, že by měla svátek i narozeniny současně :-((. No a Anežka není od Aničky zase tak daleko, tak jsme napsali Jakuba a Anežku......
Asi došlo k omylu, protože Aninka je takový ďáblík, že měla být kluk. Elinka je klidná, rozumná a byla s ní odmala pohoda - tahle nám to dává sežrat i s úroky. A navíc si ani nemohu stěžovat, protože ten ďáblík je po mně. :-))))
Do školy jdeme, byly jsem u zápisu v jedné ze dvou místních škol - výběr tu moc nemáme, ale tahle se nám zdá taková progresívnější, Mají mladého ředitele a hodně mimoškolních aktivit (sbor, sportovní možnosti, taneční kroužky) a to bude pro Aninku asi to pravé. Elinka chodila na tu druhou školu, protože před těmi 9 lety byla ta zase modernější (tady, co bude chodit Aňa byl starý dědek ředitel a bylo to tam jak za totáče, div, že si neříkali „soudružko učitelko"). A pro Elinku jsme zase museli vybrat školu studijně náročnější - je vyloženě studijní typ. Šla od 11 na gymnázium, dojíždí 18 km do Strakonic a je tam moc spokojená. (A skromně musím poznamenat, že i moc dobrá :-))) ). S Aninkou mám ze školy hrůzu, chvíli na místě neposedí, pořádek si v hračkách nejen neumí udělat, ale ani ho neudrží. Baví ji zpívání, tanec, pohyb, kreslení, hádanky, jazykolamy.... Ale všechno chvíli. Už teď je mi její učitelky líto :-)))

Jejda, já napsala úplný román - budu končit, a měj se fajn

Simča
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Štěpánka 9.8. 1997 Terreza 27.4.2003 9:24
*Re: Štěpánka 9.8. 1997 Terreza 27.4.2003 9:36
*Aninka 30.7. 1997 Simča, dcery *1988 a 1997 2.5.2003 18:35
**Re: Aninka 30.7. 1997 Terreza 2.5.2003 19:27
***Jméno, škola a tak vůbec :-))) Simca 3.5.2003 15:35
*Re: Štěpánka 9.8. 1997 Jitka+Lenka 28.8.2003 8:33
**Aby holkám nebylo smutno, Jíťa 4+1 17.10.2003 11:53
***Re: Aby holkám nebylo smutno, Terreza 18.10.2003 11:0
****Re: Aby holkám nebylo smutno, Terreza 18.10.2003 11:3
*****Psaní, čtení, počítání Jíťa 4+1 20.10.2003 19:20
******Re: Psaní, čtení, počítání Terreza 7.11.2003 18:39
*******Re: Psaní, čtení, počítání Terreza 10.11.2003 20:59

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.