| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Streptokok pyogenes

 Příspěvky 17 z 7 
  • 
20.5.2009 18:28:27
Ještě k hodnotám: 3krát mi odebrali krev na ASLO, poprvé bylo 506, podruhé přes 350, přesně si to bohužel nepamatuji a potřetí byla hodnota na 526! Proto mi byl zákrok doporučen. S pozdravem KrissTinnaP
  • 
20.5.2009 18:23:02
Dobrý den, četla jsem zprávu, která je na těchto stránkách. Jsem v prac. neschopnosti již od 17. března. Byl mi též prokázaný nález streptokoka typu A. Lékař bohužel zjistil, že ložisko této bakterie je v krčních mandlích a doporučil mi, abych se podrobila operaci, při níž mi budou mandle vyjmuty. Typ tohoto streptokoka může způsobit záněty ledvin, kloubů, srdce, chlopní....proto jsem se zákrokem souhlasila, jelikož se od něj očekává výrazné zlepšení mého zdravotního stavu. Zeptejte se svého obvodního lékaře, aby vás poslal na ORL a tam by vám měli vystavit papír s informacemi a souhlasem k operaci.
  • 
5.5.2008 20:43:23
Takže vpodstatě vždy bez teplot, silné bolesti krku či hrtanu, chrapot.
ASLO 244
CRP 1,8- tj. nyní jste bez akutního zánětu
opakovaně i přes atb máte strept.pyogenes- dostala jste jednou Ospen- to je penicilin- asi 1500 po 4 či 6h - doufám. .Mohlo se zkusit ještě Pendepon injekčně po dobrání tbl.PNC jako depotní forma PNC.
teď bude výtěr negativní- to je jasný- hlavně , když se výtěr dělá dříve než 3dny po dobrání atb- ale to neva, naštěstí máte nízké CRP.
Dobudoucna- ORL lékař může zvažovat tonzilektomii(TE), neb mandle můžou být "domovem" streptokoka- ASLO máte vyšší- i to by už byla jedna relativní indikace k TE- tedy přesněji někde je mezní hodnota 200, někde 250.
záleží taky jak ty mandle vypadají a ostatní tkáně lymfatického okruhu horních cest dých-.- možná, že by to pro vás bylo řešení- máte už dost atb za sebou. další indikace ke vzetí mandlí je 7xangína za rok. no tak počkejte , jak se to dále vyvrbí a uvidíte. pokud se stav bude dále opakovat, tak byste o TE uvažovat měla.
Ozvěte se, kdyby něco, jen to napište jako nový dotaz, docházejí stále nové a pro mě je těžké pak hledat, zda jste na toto odpověděla :o))
Stříteská
  • 
5.5.2008 20:42:39
Takže vpodstatě vždy bez teplot, silné bolesti krku či hrtanu, chrapot.
ASLO 244
CRP 1,8- tj. nyní jste bez akutního zánětu
opakovaně i přes atb máte strept.pyogenes- dostala jste jednou Ospen- to je penicilin- asi 1500 po 4 či 6h - doufám. .Mohlo se zkusit ještě Pendepon injekčně po dobrání tbl.PNC jako depotní forma PNC.
teď bude výtěr negativní- to je jasný- hlavně , když se výtěr dělá dříve než 3dny po dobrání atb- ale to neva, naštěstí máte nízké CRP.
Dobudoucna- ORL lékař může zvažovat tonzilektomii(TE), neb mandle můžou být "domovem" streptokoka- ASLO máte vyšší- i to by už byla jedna relativní indikace k TE- tedy přesněji někde je mezní hodnota 200, někde 250.
záleží taky jak ty mandle vypadají a ostatní tkáně lymfatického okruhu horních cest dých-.- možná, že by to pro vás bylo řešení- máte už dost atb za sebou. další indikace ke vzetí mandlí je 7xangína za rok. no tak počkejte , jak se to dále vyvrbí a uvidíte. pokud se stav bude dále opakovat, tak byste o TE uvažovat měla.
Ozvěte se, kdyby něco, jen to napište jako nový dotaz, docházejí stále nové a pro mě je těžké pak hledat, zda jste na toto odpověděla :o))
Stříteská
  • 
5.5.2008 13:39:19
C protein 1.8 .... je správná informace. Omlouvám se, č.5 neplatí.
  • 
5.5.2008 13:37:56
Velice DĚKUJI paní daktorko, za Váš čas a snahu mi pomoci.
ASLO mám prý 244, C reak,protein (?) 5.
Dnes jsem polkla poslední tabletu druhého balení sumamedu a paní doktorka na ORL mi dělala další výtěr z krku. Výsledky budou snad ve středu odpoledne, tak pak by mě snad uschopnila a šla bych do práce. Jinak stále kašlu a ještě občas chraptím.
Ještě jednou díky a zdravím!
Zimčíková
  • 
4.5.2008 21:30:47
Dobrý den, zjistěte si ,prosím, to ASLO, je to vcelku důležité.
Stříteská
 Příspěvky 17 z 7 

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.