| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Tradice, zvyky, obyčeje - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8991  [Dalších 8961 >>]
petluše 39676
14.2.2024 12:00:44
Děkuji,tak já si odepru kávu, chtěla jsem ho omezit už dávno.
kysnutá knedla 99495
14.2.2024 11:57:17
Lenka, aký paradox? Resp mne teda uniklo, že by sa tu babi prsila, aký že si naplánovala - kresťansky zdôvodnený - pôst.
U nej sú pohnútky úplne iné.
A za druhé, babi dokáže vnímať svoje telo (v tom som napr ja úplne matná), a tak nemám u nej obavy, že by niečo prepískla, zanedbala.
Lenka Pražanda 128023
14.2.2024 11:50:27
Ano, půst je o odříkání, které se netýká jen jídla. Já jsme to zúžila na maso a živočišné tuky, protože ta LC dieta je v tomhle případě do očí bijící paradox ~d~ Jindy by to tak divně nevypadalo.
Ať si babi, a kdokoliv jiný, dodržuje co chce, když mu to dělá dobře ~;)
babi_ 48341
14.2.2024 11:32:33
Tak v zelenině moc bílkovin není. No a vajíčka od mých slepic, sýry, jogurt, tvaroh, avokádo, maso taky (dříve víc, teď už mu tolik nedám), pod míchaná vajíčka dávám ghí.
Alena 129302
14.2.2024 11:30:27
" ale asi každý ví, že jde hlavně o omezení (nebo úplně vynechání?) masa." Jo, postnim jidlem byvala ryba :) Coz je dneska dost draha vec. :) Tradice omezeni masa vychazela z jeho nedostatku, bylo to odpirani si luxusu. To uz dneska neplati.
"Jde však o to, držet se spíše té podstaty než formy. Tedy v ten den chtít učinit nějaký sebezápor a odepřít si něco ze svého nadbytku, něco, co mám rád, ale nutně to nepotřebuji. Takže, co se týče masa, asi si nebudu vyvářet svíčkovou nebo třeba steak s hranolkami, zároveň bych však tato jídla nenahrazovala lososem a la kdovíco, z čehož by se taky dala vytvořit parádní hostina. Na druhou stranu, pro toho, kdo nemá rád maso vůbec, ale libuje si např. ve sladkostech, si může odříct něco z toho. A tak bychom mohli pokračovat i v oblasti trávení času (TV, PC) apod." (z webu vira.cz)
Cili jde o vedome omezeni sve "rozezranosti", ne o dodrzeni zvyku z 18.stoleti. Cili nekdo muze treba nekourit a nepit, ale klidne jist maso a stale to bude pust.
Lenka Pražanda 128023
14.2.2024 11:21:44
Nedokážu si představit co vlastně jíš, když vynecháš sacharidy. V podstatě zbydou jen bílkoviny. To by mě zabilo ~t~
Ale jde to úplně proti velikonočnímu půstu. Nejsem věřící, nevím co přesně se dodržuje a co ne, ale asi každý ví, že jde hlavně o omezení (nebo úplně vynechání?) masa. Naopak se jí hodně luštěnin a obilovin.
babi_ 48341
14.2.2024 10:51:59
Jo, každej to má jinak. Jsou lidi, kteří bez dávky sacharidů ráno nedojdou ani na autobus, a nenatrénují to, i když se snaží.
Mně nedělá problém na lačno nebo na vajíčka uběhnout iks kilometrů, naopak, po sacharidech dostanu po hodině běhu vlčí hlad, hotovo ~d~


EDIT: ještě tedy opravím zřejmě chybně vzniklou představu, že hodlám trvale držet sacharidy do 20 g na den. To ne, to jen ta zelenina se do toho vejde. Pak ještě další zdroje, jak jsem psala, výsledně to pak vyjde i kolem 50 g třeba.
Muumi 41406
14.2.2024 10:45:36
Já nevím, mně se prostě zdá, že tohle je už extrém. A jestli mozek potřebuje nějaké množství sacharidů, ale přijímá se jich míň, tak si je někde musí "najít" za cenu přetěžování jiného orgánu, ne? Co to třeba dlouhodobě dělá játrům?
Jinak ať si samozřejmě jí každý, jak mu vyhovuje, mně to to nevyhovovalo zcela určitě. Ale taky jsem nikdy v životě nepotřebovala hubnout, takže to se mi to mluví.
babi_ 48341
14.2.2024 10:33:49
Od dcery jsem pochytila super výraz "sušší únor" (nebo jiný měsíc), tedy jsou povoleny výjimky, které se tím pádem nezvrhnou k "už to nemá smysl, tak piju". Já jsem si na tři (výjimečné) únorové večery s alkoholem předsušila poslední týden v lednu, takže držím holt sušší únor - lepší než moje jinak časté popíjení. Ale ono s LC taky nejde alkohol dohromady, takže se to doufám protáhne...
Len 108740
14.2.2024 10:31:33
Ja celkem nechtene drzim pust kazdy druhy den od doby, co jsem zacala behat. Proste proto, ze po behu nemam hlad, dam si bezprostredne po behu susene maso nebo vajicka, pak nic, malou veceri, protoze proste neni hlad. Nevim, cim to je. Dalsi den jim normalne. Obecne si planovany pust neumim predstavit, kdyz mam hlad, tak musim jist, jinak jsem vyslovene nebezpecna:-)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8991  [Dalších 8961 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.