| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krční mandle

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 538  [Dalších 508 >>]
brabenec+Adélka 72965
8.4.2016 6:41:27
Přidám se k většině. Dcera má abnormálně velké, naše dr to tak nějak nechává, orl řekla, že pokud nemá angínu každý měsíc nebo spánkové apnoe, tak by do toho nešla. Jen "cizí" dr se vždy podiví.. Jako na pohotovosti a tak.
Krční mandle mají svou funkci-jsou součástí lymfatického/imunitního systému a jakýkoli zásah je riziko.
Dcera je má velké, ale je období, kdy se jí jakoby zmenší-změní. V létě třeba, kdy nejsou tak moc nemoci. Takže já bych do toho v žádném případě nešla, i kdyby to dr doporučil, pokud to neohrožuje zdraví.
Ještě jsem jí dávala kapky Joalis-měla i jiné problémy a ty jí také moc pomohli. Např se zbavila z 99% alergie na pyly a tím se i mandle zklidnily. Zkus se podívat tímto směrem.
Mili+2 70470
7.4.2016 22:23:44
Ja i bracha jsme dle doktoru meli mandle na trhani, byt jsem prvni anginu mela v 28 letech. Nastesti mama se operaci bala, tudiz nam mandle vytrhnout nenechala.
TaJ 81121
7.4.2016 21:58:53
Můj 8 letý syn má taky veliké krční mandle, máme to v rodině...žádný problém mu to ale nedělá, nosní má vyndanou od 5 let, to byla nutnost, protože ji měl tak obrovskou, že už vůbec nemohl dýchat nosem, dusil se při jídle, pusu trvale otevřenou a v noci už pak měl i dechové pauzy....takže šla ven a od té doby dobrý...nemocný nijak moc nebýval, spíš jen rýmy....angínu měl poprvé v 5 letech (byla to jeho první Atb) a pak ještě jednu v první třídě, kdy jim to tam řádilo, že lehla skoro celá třída včetně paní učitelky...od té doby v podstatě nic, jednou dvakrát do roka má rýmu, za pár dní je to pryč... Já bych krční mandle nechávala vyndat nebo zmenšit jen v opravdu krajním a nezbytném případě....
x x 15263
7.4.2016 21:57:17
Tak nevím jak děti, moje je mají celkem v normě, jedna dcerka trošku větší, ale já mám mandle obří (prakticky zakrývají celou zadní stěnu), ve svých 37 letech. Zatím si je ráda ponechám. Pokud se synkovi dýchá dobře, nechrápe, nebudí se v noci, nehuhňá, může normálně polykat a dýchá i nosem, tak bych asi zvolila metodu vyčkávací. Já jsem měla mandle velké od dítěte a zvlášť velké problémy mi to nedělalo, jako malá jsem mívala angíny často, pak až asi do 30 let prakticky vůbec ne a teď co mám děti, tak to od nich chytám. Přesto si mandle vytrhnout nenechám.
margotka78 alias shit-roller 108560
7.4.2016 20:49:29
Můj syn má hyper mandle ( dva tenisáky v puse).
Nikdy to nikdo neřešil.
Žádné extra potíže teda nemá, marodil běžnými infekty jako normální děti, věkem se to značně zlepšilo.
Brali mu nosní ( špatně slyšel).
Tím laserem bych to dávat nedělala, leda až bude dospělý kvůli chrápání třeba. Prý to bolí jak těžká angína.
Synovi dělali ty nosní v Ústí nad Orlicí ( ač to mám dál než do HK nebo PA).Chěli jsme tam.
Bramar 92006
7.4.2016 20:21:10
Díky moc za odpověď. Já si právě také říkám, že snad jak syn poroste, že by to mohlo být lepší. Když i Orl doktorka neřekla, že bychom na odstranění nebo seříznutí měli jít. Nosní už mu taky trhali. Synovi bude sedm.
Tizi 106716
7.4.2016 19:15:48
Od té doby, co přispívám na Matýska, který skončil po operaci krčních mandlí ochrnutý a v kómatu, bych takovou operaci zvážila velmi pečlivě, je-li nezbytná. Proč jí nedoporučili na ORL? Tam by měli být nejvíce kompetentní.
muska22 79852
7.4.2016 19:06:57
My jsme to samé řešily před 9lety u dcery.Nyní jí je 14.Taky jsem byla v té samé situaci.Akorát nás do vytrhnutí,nebo aspon ořezání mandlí tlačil i pediatr.Rozhodnutí bylo na nás,rodičích.Bylo to hrozné dilema.Já jsem nechtěla.Vytrhnuté už měla nosní.Nakonec jsme to ustály,i když doktoři nechápaly takovou matku,nechtěla aby se jejímu dítěti ulevilo,tak jsem si připadla.S odstupem času múžu říct,že jsme udělaly dobře.Dcera je bez problémú,jakmile nastoupila do školy,přestala být tak nemocná.Veliké mandle dorostla.
Bramar 92006
7.4.2016 16:54:40
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z okolí Trutnova neřešil velké krční mandle u dítěte. Syn má, chodíme na orl, tam to dr nijak neřešila. Ale vím, že naše dětská dr má asi jiný názor a jakmile jdeme někam jinam, všude se diví jak je má velké a že s tím nic neděláme. I logopedka, která syna viděla říkala, jestli nemá moc málo místa v puse a jestli chodíme na Orl. Nevím co dělat, mám strach, že se synovi kvůli tomu hůř dýchá a spí, ale proč teda na Orl řekla, že by je netrhala. Chci se proto zeptat, jestli to tady někdo neřešil a popřípadě kam jste šli na zákrok. Četla jsem, že bezbolestný je výkon pomocí plazmy, ale co jsem zjišťovala, tak ani v H.K. to tím nedělají, takže zřejmě jen někde v Praze. Díky moc za názory.
Mike126 150120
4.3.2016 17:20:28
Dobrý den, během únoru jsem prodělal 2x anginu. Vše už vypadalo v pořádku ale v toto pondělí mi opět začalo škrábat v krku. Byl jsem na ORL - z krve - Strepkokok C. Dostal jsem kalcit 500mg. Utlumilo to bolest jen mi v krku zůstaly čepy a pak taková jako boule nebo spíš výrůstek z mandle. Potřeboval bych poradit jestli někdo netušíte o co jde??? :/
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 538  [Dalších 508 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.