| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Gilbertův syndrom

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 57  [Dalších 27 >>]
Hr.ouda 123574
29.8.2015 22:10:42
více či méně zvýšenou hladinu bilirubinu mám co pamatuju, v 18 mi gynekolog na základě dalšího vyšetření jednou pro vždy nedoporuil HA a sám mi ji odítl předepsat

tak nevím, jestli se za ty roky něco změnilo
mrakova 143160
29.8.2015 22:05:46
To jsem se taky ptala. Myslím, že každá žena by si měla dát od antikoncepce nějakou pauzu. Nedokážu si představit, že bych třeba dvacet nebo třicet let jedla každý den antikoncepci. Nebrala jsem ji nikdy.
angrešt 114837
29.8.2015 21:38:15
Tohle nedává smysl, hapruje v tom několik věcí.
1) Gilbert sy máš diagnostikovaný jak? geneticky? Je jisté, že je to Gilbert, určitě nejde o jinou příčinu hyperbilirubinemie?
2) Ale budiž, předpokládejme, že máš Gilbert sy. To by vysvětlovalo, že nepiješ alkohol, protože po něm Ti je blbě (a zežloutneš, zřejmě)
3) Zežloutnutí u GS nemá nic společného s alergií. Otok u GS není běžný příznak, otok čeho? Otok spíš zní jako příznak něčeho úplně jiného, možná i té alergie, ale alergie nesouvisí s GS.
4) U GS je citelně snížená glukuronidace cizorodých látek v játrech, včetně hormonů. Tj. HAk může představovat problém. Teoreticky by menší problém mohl být s náplastovou, kde je vynechán první průchod játry. Ale to jen teoretizuju.
5) konkrétní HAk nedokážu posoudit, o jejich druzích nic nevím, nejsem gynekolog.
mrakova 143160
29.8.2015 21:29:48
A je vůbec nutné používat hormonální antikoncepci? Může muž používat ochranu. Když si vezmu, že některé ženy používají hormonální antikoncepci od 15 let, třeba i z důvodu úpravy menstruace, tak si říkám, že to musí být velmi nezdravé. Přitom jsou ženy, které nikdy nepoužívaly hormonální antikoncepci a žádná nechtěná těhotenství neměly.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
29.8.2015 21:19:13
A zkoušela jsi Evru? Ta nejde přes trávící trakt.
Kafe 134466
29.8.2015 20:23:20
Letos mi diagnostikovali Gilbertův syndrom v rámci těhotenských vyšetření. Trvalo to dlouho, protože nepiju alkohol a tučné jím velmi málo (vím, že mi nesedí), čokoládu nejím už asi 20 let vůbec, tudíž jsem neměla ani žádné potíže. Problém je s hormonální antikoncepcí - 2 pokusy dopadly špatně - silné alergické reakce. Gynekoložka mi navrhuje nějakou novou hormonální antikoncepci Josephine, kde je hormonu opravdu nízké množství. Lze? Nerada bych byla zase žlutá a oteklá a neustále zvracející.
Jakub K.
  • 
17.7.2014 20:06:48
Ahoj, je mi 19 let a na to, že mám Gilbertův syndrom jsem přišel až po testech cca před 3 týdny. Byl jsem velice vyděšený, jelikož moje životospráva nebyla příliš kvalitní. Hraji hokej a taky si rád zajdu s kamarády na pár piv. Dříve mi známí upozorňovali na žluté bělmo. Při devatenáctileté prohlídce jsem se svěřil doktorce a hned mi objednala na odběry krve a testy. Jaterní testy jsem měl OK ale test na GS jsem měl pozitivní. Myslíte, že se někdy vrátím do normálu jako předtím? Teď se samozřejmě vyhýbám alkoholu a smaženému jídlu..
.kili. 125672
31.5.2014 8:32:11
"Da se s tim zit bez jakykoliv problemu.Človek se brzo unavi a nesmi pit hodne alkoholu a je to v pohode"

no, v podstaně je to tak, jak píšete a jde jen o kosmetickou záležitost spočívající v občasné mírné žloutence, postřehnutelné zejména na bělmu očním.

Nicméně :

vada spočívá v nedostatečné přeměně žlutého barviva (vznikajícího z červeného krevního barviva normálním fysiologickým rozpadem červených krvinek) v játrech, kde je toto žluté barvivo (bilirubin) navázáno na kyselinu glukuronovou a tak se stane rozpustným ve vodě a vylučitelným ledvinami. Tato změna se označuje jako glukuronidace a umožňuje ji enzym uridinediphosphoglucuronosyltransferasa (UDPDT) Jde o indukovaný enzym, jehož tvorba je dána genetickým kodem a nastartuje se ve chvíli, kdy se objeví substrát (bilirubin).

U Gilbert syndromu je mutace UGT1A1, a vzata do glukuronidace mnoha dalších substrátů, jako jsou léky, hormony, toxiny, aromatické uhlovodíky, snižuje jejich inakivaci o cca 30%. A tak je tato mutace (UGT1A1) jednak disposicí k vyšší toxicitě (např. léků a toxinů) a jednak je zařazena do karcinogenních risik.
Atevi
  • 
30.5.2014 18:03:47
Ja mam Gilberta a zdedil to po me i syn.Da se s tim zit bez jakykoliv problemu.Človek se brzo unavi a nesmi pit hodne alkoholu a je to v pohode
MISKYNK 91294
2.10.2011 9:40:15
prosím sdílejte - jedná se o velice postiženého chlapečka který to potřebuje jak k radosti tak k převozu k doktorům :-)
http://www.michalek.websnadno.cz/ děkujeme :-)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 57  [Dalších 27 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.