| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Skolióza páteře

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 259  [Dalších 219 >>]
.kili. 125672
22.1.2017 14:30:34
".no, pak škoda, že mnoho lékařů tento psychosomatický přístup nevyužívalo a dosud nevyužívá... :-). "

kteří lékaři nezohledňují somatické projekce psychosociálních potíží ? Znáte je ? Je jich mnoho, uvedete některé ? Co o nich víte : A co Vy sama, když o tom tak plkáte, o tom víte ?
.kili. 125672
22.1.2017 14:28:13
- "Za komunistů byl velmi uznávaným léčitelem .....jména politiků ani ne, ale byla to téměř celá vedoucí vládní garnitura. Když nepomohl ani SANOPS ~;)...hledali dál."

Otázka zněla kteří lékaři (jaké spousty) chodili léčit se k léčitelům


- "bylo by fajn, kdyby léčitelé nebyli bráni jako podloudní živlové, ale spolupodílející se na zdraví pacientů, pokud je to k pacientově profitu."

to by prvně nesměli být podloudní


- " terapeut dornovky není ani léčitel "

to je kdo ? ten, co léčí nějakoou dornovku ?
Pam-pela 97353
22.1.2017 14:19:42
..no, pak škoda, že mnoho lékařů tento psychosomatický přístup nevyužívalo a dosud nevyužívá... :-).
Pokud tedy nemyslíte hlášku: "Nemohu na vás nic najít, ode mne je vše v pořádku, dojděte si na psychiatrii".
Hezky o tom hovoří doktorka Klímová...
Pam-pela 97353
22.1.2017 14:14:34
Za komunistů byl velmi uznávaným léčitelem p. Paseka a páter Ferda, velmi známý a vyhledávaný byl p. Janča, ze současných to je například paní Moučková, ale jich víc. Mohla bych pokračovat...jména politiků ani ne, ale byla to téměř celá vedoucí vládní garnitura. Když nepomohl ani SANOPS ~;)...hledali dál.

Tak to prostě je... :-), bylo a asi bude...bylo by fajn, kdyby léčitelé nebyli bráni jako podloudní živlové, ale spolupodílející se na zdraví pacientů, pokud je to k pacientově profitu.
Například v Německu to je s léčiteli tak, že musí prokázat znalosti a schopnosti, a pak teprve mohou vykonávat praxi bez obav na obou stranách, je to oficiální obor.

Ale terapeut dornovky není ani léčitel, většinou jsou to fyzioterapeuti nebo maséři vyloženě provozující danou techniku přesně podle metodiky metody.

.kili. 125672
22.1.2017 14:09:47
"někteří dokonce své pacienty orientují tímto směrem, poslední dobou tedy dost k psychosomatice - hlavně tedy u chronických chorob,"

no toto, dokonce. Mademe, klasická medicina zohledňuje somatické projekce psychosociálních potíží déle než Vy žijete. Pokud to ti Vaši známí činí až poslední dobou, pak asi něco zaspali, ale spíše to bude asi tak, že Vy si na ně zase cosi vymýšlíte, jak je pro Vás charakteristické.
.kili. 125672
22.1.2017 14:02:29
- "Konkrétně u dornovky tento výsledek ukáže Rtg, že ano? Velmi jednoduchý důkaz. U silné skoliózy stačí dokonce pouhopouhé oko."

princip důkazu evidentně neznáte



.kili. 125672
22.1.2017 14:01:18
"mně jako dospělé pomohla srovnat krční páteř výborně."

nic proti tomu,. Nick Lassiesevraci se tu ptal na zkušenosti ve vztahu k desetileté dceři, jejíž diagnosu neuvedla, jen vágně popsala vadné držení těla. Proto má rada poradit se raději než zde s fysioterapeutkou z pracoviště rehabilitační péče.
Příčin scoliosy je celá řada. Nejsou všechny zrovna nejuvhodnější pro fysioterapii.
Pam-pela 97353
22.1.2017 13:56:27
Konkrétně u dornovky tento výsledek ukáže Rtg, že ano? Velmi jednoduchý důkaz. U silné skoliózy stačí dokonce pouhopouhé oko.

Mně je to, kili, upřímně jedno, co si myslíte. Máte svou pravdu, nechte si ji.

Setkávám se s lékaři, kteří jsou přístupní těmto věcem, někteří dokonce své pacienty orientují tímto směrem, poslední dobou tedy dost k psychosomatice - hlavně tedy u chronických chorob, se kterými si nevědí rady (kromě mírnění symptomů).

.kili. 125672
22.1.2017 13:56:14
-"..a že se struktura současné klasické medicíny vyvíjí a vyvíjet bude, to je například vidět i zde:
https://www.fnhk.cz/tcm/cesko-cinske-centrum-tcm/cesko-cinske-centrum-pro-vyzkum-tcm"

A co se má dít ? Že někdo vymyslel výzkum možností TČM ? No a co ? Ať zkoumá, zatím žádné výsledky onboho zkoumání nejsou a chce se mi věřit, že jsou sledována i dodržení pravidel výzkumu.

- "pokud by klasická česká "západní" medicíny přijala určité metody za vlastní, ušetřila by neuvěřitelné množství finančních prostředků "

nojo, kdyby vůbec nebyla, ušetřilo by se ještě více. Vaše pseudokalkulace ceny "dornovky" a ceny péče postavené na EBM samozřejmě nemají oporu vv ničem a také nemajuí žádný výsledek. Plky propstě, plky. Jako vše co o medicíně píšete.

- "Proč nenavrhnout levnou účinnou a bezpečnou a nazátěžovou metodu jako první volbu? ...já jsem se snažila vysvětlit princip této metody s tím, že ji sama umím. Ano, umím, leč nikomu nenabízím, pouze konstatuji :-)"

a to Vám jak a kdo potvrdil že ji umíte ?

HelenaPa 48800
22.1.2017 13:50:02
Nemám zkušenost se skoliozou u dětí, ale mně jako dospělé pomohla srovnat krční páteř výborně.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 259  [Dalších 219 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.