| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - důchody, sociální příspěvky

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20799  [Dalších 20769 >>]
TaJ 81121
7.3.2024 11:18:50
Evelyn, tak ono to fungovalo dál, jako obývák, jen tam v noci naši spali. A my jsme jako puberťáci stejně byli zalezlí ve svých pokojích. Ale je fakt, že naši nebyli moc na nějaké návštěvy apod., spíš jen jednou za čas nějaká rodinná oslava, jinak k nám moc návštěv nechodilo. A my sice máme obývák samostatný, ale s návštěvami to máme podobně:-)
Evelyn1968,2děti 6269
7.3.2024 11:16:51
Tak obývák bych nedala~t~
Ja myslím vždycky hodně dopředu, aspoň ty děti jsem měla promyšlený hodně předem. Naštěstí se mi to i splnilo, třeba mít kluka a pak holku~;)
TaJ 81121
7.3.2024 11:10:43
Evelyn, my jsme se s našima stěhovali v mých 5 a bráchových 4 letech do 3 plus jedna. Do puberty jsme měli pokojíček společný, v nějakých mých cca 12 letech nám naši nechali každému jeden pokojík a rozdělili si obývák, aby tam měli spaní.
TaJ 81121
7.3.2024 11:08:52
Inko, protože do toho jeho pokojíčku se dvě postele nevejdou, abychom tam udělali ložnici. Má takovou dispozici (okna, dveře, topení, šikmina), že dvě velké postele tam prostě nějak přijatelně nedáš. Ale jednu úplně v pohodě, má tam i velký psací stůl, komody, knihovničku a na prostředku míval i rozložené vláčky. Je útulný, hodně světlý (má střešní okno a ještě jedno klasické). A taky v ložnici máme my skříně na oblečení, tak ty by leda musely zůstat u něj v pokoji~;). Plus on tam asi tak do 10 let chodil fakt jen spát, hrací koutek měl dole v obýváku, kde jsme byli i my, měl tam i druhou postýlku jako mimino... Takže na hraní měl dost místa v obýváku a navíc chtěl být tam, kde jsme byli my. No a s pubertou se zavřel do pokoje, kde si ovšem vystačí v podstatě jen s postelí a stolem s PC, takže je tam spokojený:-)
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
7.3.2024 11:00:56
Proč nedáte ten větší pokoj synovi?
Evelyn1968,2děti 6269
7.3.2024 10:58:40
My jsme koupili 4+1 už s jedním dítětem, se ségrou jsme se jako děti v jednom pokoji špatně snášely a v plánu byly 2 děti ~;)
MM jako jedináček nechápal, proč má mít každé dítě svůj pokoj, ale brzy pochopil~t~, stihly se pohádat i tak.
Ted jsme šli do menšího.
Lída+2 28136
7.3.2024 10:50:22
77kraska , zatím neřeším, myšlenky na to nemám. Kdoví jak to bude za 14-16let.

Manžel jen doufá, že se budeme moci odůchodovat společně jak slibují.

Jinak nad myšlenkou důchodu nás donutila se zamyslet minulý týden paní v bance, kde jsme byli.
Protože to naše 100leté penzijko(které máme jen kvůli tomu, že nám z práce přispívají, nemalou částku), nám doporučila z půlky vybrat, na což je po 15letech nárok. A investovat jinak. Znehodnocuje se to tam víc jak inflace. Takže stát znehodnocuje firmou vložené peníze. A to velmi výrazně. Takže nám doporučila to vybrat a začít se tomu věnovat sami a lépe.

TaJ 81121
7.3.2024 10:50:13
Lído, já si taky myslím, že třeba 2+1 s dětmi není žádná tragédie. Několik našich známých to takhle má a to často mají víc, než 1 dítě. Jeden pokoj děti a druhý pokoj obývák+ložnice rodičů. Ono když si to tak uvědomím, tak my máme sice domek, ale malý, v podstatě velikost místností odpovídá panelákovému bytu, syn má pokojíček 9 m2, obývák máme cca 12 m2, plus vedle kuchyň. Ložnice nahoře je největší, zhruba jako bývají v panelácích obýváky, ale paradoxně tam prakticky nejsme, chodíme tam jen a noc spát. Přes den tam nikdo není. Takže v reálu obýváme v podstatě ten pokojíček (syn) a obývák s kuchyní.
A do mých 5 let jsme bydleli v činžáku - naši, plus já s bráchou a babička. Ve dvou místnostech, bez koupelny, voda jen studená a WC společné s druhým bytem na společné chodbě (byl to rozdělený byt, jak se to tehdy dělalo). Takže jedna místnost byla kuchyň, rozdělená napůl, v jedné půlce kamna, mycák, jídelní stůl a umyvadlo, v té druhé části měli naši rozkládací pohovku a dvě dětské postýlky. Ve druhé místnosti bydlela babička.
Sedací soupravy od českých ověřených obchodů na Favi.cz
Lída+2 28136
7.3.2024 10:37:46
Moniko, jako dítě jsem do 13 lest strávila na baráku dole babička a naši a nahoře my.
Strašný!!!!! žádné výlety, jen práce. Naše sekýrovali neustále.
Taťka nám jednou říkal( v2019), že kdyby jsme neodešli tak ani jedna z nás nemá SŠ a skončíme v JZD se základní školou.(to jediný se uznávalo)

A žiju od 1996 v 2+1 a představ si, že moji kluci mají svůj vlastní dětský pokoj, pravda, že malý 3,5x4m,ale tento pokoj mají od té doby co mladšímu synovi byl 1rok. A vůbec nijak nestrádají.
jednou jedinkrát nastal problém, při kovidu: 4 lidi doma a málo místností. Jenže já jsem zmizela z domu od 4-13h, tak měl každý pro sebe místnost.

A manžel bydlel jako dítě v 2+1 v bytě : babička, její přítel, maminka, její manžel(později bez něj)+2 děti.

A taky jsem s manželem bydlela od podniku na ubytovně v Hostivaři v jedné místnosti. Taky mi to nevadilo.

Myslím, že se k tomu modelu budeme muset vrátit.

Já třeba už před třemi lety zjistila, že my by jsme mohli klidně žít na zahradě, bohatě nám to tam pro dva stačí. A společnost nám tam dělají místní kočky, které se na nás chodí koukat a čekají co dostanou na zub.

Už tuhle jsem manželovi říkala, že jestli nesehnat 1+1. NA stará kolena,ale on chce louku, nebo les.~t~
*Hany 30864
6.3.2024 19:57:19
No právě to myslím ~t~ Že to nebude trvat dalších 70 let.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 20799  [Dalších 20769 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.