| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod doma

Porod doma - Deníček

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 35081  [Dalších 35041 >>]
zuni 81393

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 11:53:19
Jasný, že něco taky budou mít...

ALE bylo to legrační, jak to hned "pochopila" ~t~~t~
MarkétaP + 4 dcerky 13148

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 11:32:38
Suzann, už je to samozřejmě zrušené, ale za časů našeho narození to tak bylo, prohlídky byly podmínkou pro rodičák), snažili se tím dostat hlavně cikánky k doktorům, tipuju.

Nyní je to zhruba tak, jak píše Vrtulka, pro porodné a rodičák potřebuješ jen rodný list. S mateřskou se to má tak, že je to vlastně nemocenská dávka stanovená na základě platu, a stejně jako nemocenská se vyplácí na základe papíru od lékaře, tak i mateřská se vyplácí na základě papíru od gynekologa - nastupuje se nejvíce 8 týdnů (obvykle 6 týdnů) před lékařem stanoveným TP a trvá max. 28 týdnů u vdané ženy s jedním dítětem (u dvojek a samoživotelek je to 37 týdnů); pokud nastoupíš méně než 6 týdnů před TP, tak se to odčítá, čili po porodu je mateřská nejdéle 22 týdnů. Když jsem chodila k IK doporadny, tak mi ten papír dala ona, ale s razítkem spřátelého lékaře, razítko od PA bohužel dle našich právních norem nestačí ~q~. Jinak IK taky zapisuje do průkazky ~;)
zuni 81393

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 11:18:42
Cheche, tak to bych tchýni pak mohla vítězoslavně oznámit, že žádnou gynekologickou těhu průkazku nemám ~t~~t~
Babyna,Patricie07,Michael10 63558

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 11:14:57
Suzann, tak mě gynekolog před nástupem na mateřskou vyplnil nějakou žádanku, kterou jsem odevzdala v práci.
Vrtulka* 30931

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 10:54:32
Suzann, primitivní výklad podmínek pro příspěvky~k~

Porodné- dosteneš za to že jsi porodila (prokážeš rodným listem)
Mateřská- dostáváš tuším 28 týdnů po porodu, nějak se to počítá z výplaty
Rodičák- můžeš si vybrat různé rychlosti pobírání, podle toho je odstupňována měsíční dávka
Příspěvky na dítě- kdysi jsme dostávali, nárok byl podle toho jaké měl kdo příjmy a jak bylo dítě staré, teď jsou ta pravidla pro přiznání taková, že musíš být hodně sociálně slabá abys je dostala

Na žádném žádacím formuláři není chlívek kam by se psalo jestli chodíš na prohlídky a máš všechna vyšetření.

Znovu hlásím, je to jen můj primitivní výklad~z~


zuni 81393

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 10:38:08
Markét, a jak to s tím tedy je???

Já tohle zatím samozřejmě neřeším, takže nemám ponětí, "za co" se ty příspěvky dávaj...
MarkétaP + 4 dcerky 13148

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 9:57:36
Suzann, ale tak to bohužel kdysi bývalo.
zuni 81393

Re: Porod doma - nikdy!

5.1.2009 9:04:38
čauky holky,

náhodou jsem se dostala k MFD článku od Nešporové... ~R^

BTW tchýně mi včera říkala, že až budu těhu, tak budu muset pro průkazku ke gynDr, pač mi jinak nedaj rodičovský příspěvky. ~t~ Asi pomalu chápe (i když po svém) že chci rodit doma ~t~~t~
*Niki* 19980

Re: Tisk...

3.1.2009 22:37:46
Jo, já kromě dnešního rozhovoru s ním četla ještě jeden, kde psal, že jeho oblíbenou literaturou je Koncept kontinua a RaBR :-)
Raďulka 16249

Tisk...

3.1.2009 19:22:38
Tip na přečtení - dnešní MF Dnes, herec z českého seriálu žije s ženou celkem alternativním způsobem života a používají BKM ~;) akorát proč mají zálohu jednorázovky? No budiž...

A včerejší Reflex - zajímavý rozhovor s psycholožkou z VFN v Praze co se zajímá o somatopsychiku, dotkla se i možnosti hypnózy připorodu, operacích, no zajímavá žena...
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 35081  [Dalších 35041 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.
Zdejší témata

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.