| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Máme doma předškoláka

  (?)
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6858  [Dalších 6818 >>]
K_at 121378
22.3.2021 7:48:29
Markéto, tak to je ale to, co se tu roky píše - konflikt mezi funkcí školky. Čistě technicky jsme ŠKOLA. A předškoláci MAJÍ POVINNOU DOCHÁZKU. A když se k tomu MŠMT postaví opravdu stylem "jste škola", tak je humbuk. Buď jsme škola, nebo ne. A ano, bohužel vím i o případu, kdy se ČŠI zbláznila a z jarní uzávěry MŠ vyvodila udání na ospod. Neskutečný. Strašný. Osobně bych dotyčné kopla. No ale upřímně, stejně potřebuješ předškoláka nějak zabavit. Tak mu občas šoupneš nějakou práci. Občas něco vytvoří.
Analfabeta 141613
22.3.2021 0:27:57
Markéto, přesně. Kdyby se radši starali o ty, co na školu zvysoka kálejí:
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/vzdelavani-distancni-vyuka-koronavirus-pandemie-skolstvi.A210310_598370_ostrava-zpravy_jog

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zaskolactvi-absence-skola-deti-socialni-davky.A200220_200156_domaci_cern
Analfabeta 141613
22.3.2021 0:17:00
Kachno, já jsem někdy svéráz, ale buzerace mi vadí. Kdysi mě buzerovala sociálka. udal mě ex, aby se mi pomstil za rozvod. Dodneška nemůžu sociálku ani cítit. Dáma přišla, zkontrolovala, co se dalo, u všeho děsný kydy. Byla u nás celé odpoledne a hlavně mě zdržovala, protože já měla doma práci (měla kliku, že u nás nebyla v zimě, to bych ji vzala sebou ke kotli, mohla by vymést popel, naštípat dřevo a zatopit. Já bych jí zatím uvařila kafe). Když mi pak večer vyčetla, že dítě má k večeři doma pečenou bábovku s kakaem, tak jestli mi říkají něco zásady zdravé výživy, mi ruply nervy, vybuchla jsem a dotázala se, co tedy mají její děti k večeři a co ona sama jim dělá, když je celé odpoledne u nás. Zablekotala, že prý jim "babička dá asi chleba se sádlem". Tak jsem udělala cirkus, že především ONA by měla znát zásady zdravé výživy, když mě tak kontroluje, a že ONA by se měla starat o své děti a ne je nechávat u babičky, kterou já ale nemám, tudíž jsem na všechno sama. A druhý den jsem si šla na OSPOD stěžovat a chtěla jsem, aby na její děti byl prohlášen soudní dohled, protože ona se o děti nestará, na rozdíl ode mne. Oni ji sice omlouvali, že by teda tu jejich práci dělat nemohla. Jak nemohla, když já jsem kvůli péči o dítě práci změnila. Když jsem to mohla udělat já, proč teda ne ona? Její práci přece může dělat někdo starší, kdo má děti odrostlé. A proč mě teda buzeruje, když ona sama to tak nedělá? Měli jsme tam dloooouhý rozhovor. Poté přišla jiná madam asi za 10 let a s tou jsem pro jistotu vyrazila dveře a zase jsem si šla stěžovat. Prostě nemám ráda zbytečnou buzeraci, kdy opravdu dělám, co můžu, a mám toho všeho sama plné zuby.

Já bych je odkázala do příslušných mezí. S předškolákem pracuji, hraju si s ním, ale není mou prací dělat to, co má dělat ve školce. To je práce školky, ta je za to placená, ne já. A pokud se vám to nelíbí, vznesu stížnost na vaše nadřízené. To máš ještě suplovat práci školky? No to snad ne!
vlad. 38059
21.3.2021 22:58:27
No ale pakárna je pro ty, co by tam stejně jinak přišli. Ti co nepřišli, propadli systémem tak jako tak, ale úřední šiml úřaduje, neskutečné
Markéta 121171
21.3.2021 22:31:04
Ty jo, tak fakt bych nevěřila, že by to mohlo dojít tak daleko, že rodič bude dokladovat, jak tráví volný čas s dítětem, aby byla školka a školní inspekce happy. To je fakt vrchol absurdity. Zavedl se povinný předškolní rok, aby se do školky dostaly i děti, které by tam jinak nepřišly. To, pokud vím, vůbec nezabralo. Načež se školky zavřely, pakárna se vzděláváním pokračuje a rodič bude fotit hrad z kostek. Tě péro.
K_at 121378
21.3.2021 22:21:55
Ještě jedna věc: pokud máš pocit, že by MŠ mohla prudit, doporučuji dělat si fotky - stavba z kostek, omalovánka, vycházka, vaříte spolu, něco kutíte atd. Něco čtěte, prohlížíte. Na to ti nikdo nemůže říct ani prd, protože to všechno je také vzdělávání. Plus k tomu sem tam prác list a je to.
K_at 121378
21.3.2021 20:55:13
Kachno, teoreticky vás mohou popotahovat, v extrémním případě i přes ospod. Ale znáš asi vaše učitelky, myslím, že nic. Ale učitelkám pomůžeš, když nějaké úkoly (a myslím si, že i jakékoliv jiné) potom předáte. Tady totiž prudí hypoteticky inspekce. Celé je to prostě pakárna. Jinak pokud máte nějaké potíže doma, tak bych poslala normálně omluvenku a nazdar.
kachna_ 144932
21.3.2021 20:45:06
Nejde mi o to, že bych je chtěla nevyplňovat, ale v průvodním dopise se píše "mladší, než předškoláci, vyplňovat nemusí" a mě by prostě zajímalo, co by se stalo, kdybychom po návratu nepředali složku s vyplněnými pracovními listy.
radika 158438
6.2.2020 10:41:01
ahoj ja mam prvnacku ale také ma učitelku která asi moc vedomosti nemá a premyslim ze holku asi budu ucit sama nez někdo kdo toho moc neumi
radika 158438
6.2.2020 10:35:42
ahoj rada bych znala názor jak a pripravovat ditko do skoly nemely bychom spise to nachat na učitelích a skole která za dite dostava dotaci od státu 8000 kc
[<<Předchozích 30] Názory 3140 z 6858  [Dalších 6818 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.