| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Bolesti hlavy

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2647  [Dalších 2617 >>]
rišulka 117642
16.7.2020 0:45:29
Nevím, co bys mohla udělat, jsou to jen řeči doktorů, které uklidňují je, ne nás, že teda něco udělali, dali návod. Několikrát tu zaznělo vzít si triptany a taky že nezabírají (někomu ano?), mi taky ne.
Migrena je těžce postižitelný stav. Jako mladá jsem se nemohla vertikalizovat, plazila jsem se akorát se vyzvracet, tři dny mimo. Tak to bylo třeba jen dvakrát za rok. Teď je mám častěji, ale jsou jiné. Nic mě nebolí, ne hmatatelně, definovatelně, nic, ale cítím se hrozně - a často si to neuvědomím a ztrácím čas hledáním, co to je, bolí mě břicho? bolí mě hlava? je to následek něčeho? (co jsem jedla, málo jsem spala, stres, únavná činnost?) Pak úplně náhle se točí svět, je tohle ta aura?, všechno kolem mě je v pohybu, asi jako když se rozjíždí auto vedle tebe a máš pocit, že to jede to tvoje a drtíš brzdu, rozumem vím, že se nic nehýbe, sahám na jednotlivé věci a mám pitomý pocit jakoby ta ruka tou věcí procházela, linka, stůl, tak se opřu zadkem, protože už vím, co bude, mám pocit, že to ustojím, ale kloužu dolů a najednou jsem na zemi.. Nikdy mi nic nepomohlo. Ani neuroložka už mi léky nedává. Mám zajeté, že v tomhle stavu jde to jen zaspat, stočená v klubku a spát.
Nedá se to popsat, už jsem pochopila, že to má každý jinak.
Bolest hlavy to fakt není. Tu mám často a poznám ji, dřív než migrenu. Ta prostě "bolí". Nespolknu prášek. Mám Algifen kapky, Aulin a Nimesil sypací, když nemám drtím tlučkem na maso brufen. Všechno na mě působí blbě, bolest přejde za pár minut, ale jsem jak praštěná, třeba řídit bych si netroufla.
margotka78 alias shit-roller 108560
15.7.2020 22:27:46
Tak přesně jak píšeš - začátek cyklu a pomáhá Ibalgin. Já zase slyšela, že věk 40+ to zhoršuje.
U mě jednoznačně stres a začátek cyklu.
Škrpál 70170
15.7.2020 22:24:10
ano, vidění jakoby přes sklo, ve kterém je nepravidelné leptání, ty tvary se pohybují jedním směrem a svítí...do pár minut se dostaví bolest hlavy. Ale už to záření mělo i tvar oka nebo kruhu.
Dříve to bylo vyvolané třeba nádechem vůně benzínu nebo rozpouštědla, teď opakovaně kouře. Horší to je při hormonálních výkyvech, poměrně časté před začátkem nového cyklu.
Pomáhá mi ibuprofen a co nejdříve se pokusit usnout. Po migréně následuje stav jako po pařbě, bolení hlavy při předklonu, zakašlání atd.
Parádní hnus to je, ty migrény, ale věkem se to mírně lepší.
Len 108740
15.7.2020 22:21:34
To jsem mivala v detstvi. Ted me pred migrenou boli hrbet nosu a mam barevne mzitky pred ocima, casto je postizene jen jedno oko.
Marťuša Kimlová 156781
15.7.2020 22:20:48
Mě osobně triptany na auru nepomůžou. Na kladickou migrénu si beru Rosemig(na předpis), a zabere krásně, ale když nastoupí aura, jde to moc rychle.
Yuki 00,03,07 49504
15.7.2020 22:13:59
kdysi před lety jsem řekla doktorce, že při migréně beru Modafen, že mi to pomáhá, a že bych ráda věděla, proč to pomáhá,
myslela jsem si třeba, že bych i bez léků mohla zvednout tlak nebo nevím, něco
a ona mi na to řekla, že je to návykový, takže mám migrénu proto, že tělo chce pseudoefedrin, nic víc že v tom není

jistě, dvě tablety maximálně dva dny po sobě, jednou za několik týdnů, návykovost si představuju jinak

Od té doby jsem změnila doktorku, ale u té nové mě už ani nenapadlo se na to zeptat, přitom by mi možná mohla dát něco, co by zabíralo i později než v začátku
Yuki 00,03,07 49504
15.7.2020 22:09:43
je to bez receptu?
Ráchel, 3 děti 76748
15.7.2020 22:06:35
vzít si triptany
Yuki 00,03,07 49504
15.7.2020 21:25:43
nemívám auru, ale když mám divný pocit tlaku v hlavě, který se během pár hodin do té migrény přehoupne, prášek nepomůže, až to začne, nejlíp mi zabírá modafen nebo radši dva, klid, ležet na zádech, nevím proč ne na boku, většinou je mi nejdřív zima, pak se potím a když to opravdu stihnu úplně v začátku, tak to přejde hned do únavy, ale cokoliv to zvrátí zase do migrény ještě tak dva dny
Marťuša Kimlová 156781
15.7.2020 21:22:52
Mě začne aura ve vteřině, předchozí příznaky si uvědomím až zpětně. Asi hlavně zvýšená chuť na sladké. Mžitky a blesky, brnění cca 20 min pak jsem asi hodinu jak praštěná, bolest hlavy přijde jen někdy. Mám tak 6krát do roka, nesnáším. Nedávno jsem četla pěkný článek na www.tchiboblog.cz.Naprosto přesně popsáno.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2647  [Dalších 2617 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.