| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - ostatní

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 261  [Dalších 231 >>]
Misa CSB 29563
8.4.2009 19:03:53
Ahoj,

Hledam ceske maminky v Atlante. Mam dva kluky (3 roky, 9 mesicu) a jako jedina s nima mluvim cesky. Potrebuju pomoc a vic prilezistosti s cestinou (vymenu knizek, dvd, chodit na hriste). Pres tyden pracuju, ale jsme flexibilni a radi bychom se s nekym seznamili.

Misa
mishasb@gmail.com
gabina
  • 
17.1.2009 3:18:07
Ahoj maminy
narazili jsme v posledni dobe na problem se kterym si nevim rady a tak prosim o radu:
Zijeme v USA a nase deti se tu i narodily, ale kdyz jsme navstivili CR, zazadali jsme jim o ceske obcanstvi, ktere taky obdrzely...nicmene dcerka prave dovrsila 6ti let a je tedy zakonem skolou povinna. Moji matku v CR kontaktovala mistni skola (ani uprimne nevim, jak presne se o ni dozvedeli...) a ze pry dcerka ma naklusat k zapisu...cha. Samozrejme jsme ted tu, v IL a ona chodi do zdejsi kindergarten...
Nicmene podle zakona ona MUSI nastoupit skolni dochazku, nebo aspon dokazat, ze navstevuje skolu s ceskym jazykem v osnovach...kontaktovala jsem ministerstvo skolstvi v CR a tam mi nepomohli, v podstate rekli to samy....a pokud se rozhodnu to ignorovat budu mit po par letech popotahovacky se socialkou...
AAachjo...
Poradite nekdo? Mate nekdo zkusenost??
Moc dekuju predem
Kacabak 81458
12.9.2008 14:21:32
Holky neznáte některé Michaelu Vasquez - nevím přesně jak se příjmení píše, ale rozená je Páleníková. Má žít na Floridě.....
Hudba Ainur 3111
2.7.2008 23:51:08
Milé zahraniční maminky,

chodíte se svými miminky a batolátky na kurzy plavání kojenců? Píšu o tom diplomku a potřebovala bych získat co nejvíc informací, jak se kde ve světě plave. A vy jste jako přímé účastnice ty nejpovolanější osoby. Najde se tu někdo, ochotný si se mnou vyměnit pár mailíků? Opravdu vás nezdržím dlouho.

Moc děkuji za pomoc,
Camm
Black,kluci 7520
15.3.2008 17:25:33
Holky!!!!!!!!!!!!!!!
Ktera zijete na Floride,ozvete se mi!Dikas
Gabulina,Eliska a Alenka 3543
20.2.2008 14:56:35
Spoustu veci okolo USA najdes TADY

Vitejte na Chicago-cz.com
Nejvetsi server Cechu a Slovaku se zajmem o USA. Nas server slouzi predevsim k vymene uzitecnych informaci, zprav a zkusenosti mezi lidmi, se zajmem o USA.
kveta111 78315
19.2.2008 13:57:34
Ahoj holky,
strašně toužím po tom s celou rodinkou zkusit žít půl roku na Floridě. Anglicky trochu umím, děti vůbec. Můžete mi někdo poradit jak to tam chodí? Potřebovala bych probrat spoustu věcí, hlavně kolem dětí. Když seženeme víza a pracovní povolení tak bych chtěla dát kluky do školky, to by asi nebyl problém. Ale co s dcerou ( 7let) to by mohla tam jít normálně do školy, bez znalosti jazyka? Prosím kdo tam žije, případně kdo máte podobné zkušenosti, budu moc ráda když mi poradíte. Případně mi domluvíte, že to určitě nemám zkoušet :-)
adelaide k. 20327
5.1.2008 18:23:59
...jednu maminku

jmenuje se Petra pochází z Brna a měla by mít cca 4-5m miminko- kluka Phoenixe. Nechodí náhodou mezi vás???
alenka 75342
31.12.2007 20:20:17
Ahoj vsechny holky z Philly,

hrozne rada bych vas vsechny poznala. Tem, co zverejnily emailovou adresu jsem napsala a doufam, ze se brzy ozvete. Jinak moje adresa je alenka.elanke@hotmail.com, tak PISTEEEE!!!!

Alenka
Pafca11 74243
2.12.2007 22:36:47
Dobrý den či večer, moc Vás všechny zdravím!
Jsem studentkou posledního ročníku porodní asistence, momentálně pracuji na své bakalářské práci, která se zabývá TĚHOTENSTVÍM A PORODEM VE SVĚTĚ.
Je pro mne velmi obtížné shánět informace o zemích z tohoto odvětví, jelikož v podstatě neexistují žádné dostupné informace v periodikách. (Také proto jsem si tuto práci vybrala, netušila sem však jak moc obtížné to bude).
Nejen proto bych však jako jednen ze svých zdrojů ráda využila zdroj lidský a tedy příběhy lidí žijících v zahraničí. Byla bych vám velmi vděčná za spolupráci s vámi. Kdybyste mi třeba jen stručně napsaly o svém těhotenství a porodu a související zdravotnické péči v zemi ve které žijete, v lepším případě mne kontaktovaly.
Samozřejmě se vám nijak nehci vtírat do velmi osobních místy až intimních záležitostí, takže pochopím, když na dotazy ohledně porodu vůbec neodpovíte. Ale ve své práci bych se ráda zaměřila nejen na porod samotný, ale také na okolnosti, které se jej bezprostředně týkají, jako jsou délka mateřské dovolené, výše porodného v dané zemi, práva těhotné ženy a matky, apod. Tedy v podstatě na záležitosti zcela banální, bohužel jak pro koho. ..
Proto bych vám byla za vaši spolupráci neskonale vděčná.
S pozdravem a poděkováním Pavlína
pafca11@seznam.cz
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 261  [Dalších 231 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.