| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Logopedie

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6098  [Dalších 6068 >>]
Termix 105545
22.2.2020 18:30:00
I jeho učitelka matiky už říkala, že na matfyz patří....
Yuki 00,03,07 49504
22.2.2020 18:29:04
jj, ta intubace u malýho dítěte možná ale je spousta důvodů, proč může být blbá výslovnost
Pam-pela 97353
22.2.2020 18:21:32
Yuki, on to tam pán v tom videu říká...třeba u zubaře. A mě napadlo, že se tohle u toho klučíka mohlo stát třeba při intubaci při operaci. Termix psala, že cedí skrz zuby...
Ale fakt nevím, byl to jen nápad, nejsem žádný jasnovidec...:-)
Yuki 00,03,07 49504
22.2.2020 18:16:39
co se týká čelistního kloubu, právě ta operace má čelistní kloub chránit, protože zlepší postavení čelistí při každým pohybu, manžel má s čelistním kloubem problémy, měl zánět, takže děláme všechno proto, aby se to u kluků nestalo taky, ale u nás je to jednoznačně vrozená vada
Yuki 00,03,07 49504
22.2.2020 18:14:48
Jak pokazit postavení zubů a čelistí? Teda pokud není úraz
jednu dobu se mluvilo o škodlivosti dudlíků, teď jsou tvarovaný a hlavně se dávají mnohem míň a přitom vad řeči je mnohem víc, takže dudlíky bych vynechala, co dalšího? u pohyblivých obrázků jsme seděla taky, u počítače dnešní 14letý nejspíš jako hodně malý taky neseděl
Pam-pela 97353
22.2.2020 18:10:03
Yuki, pokud je to vrozený tvar, tak samozřejmě to nejde jinak...já fakt myslela možnou korekci toho, co se jakoby pokazilo. ~x~
Pam-pela 97353
22.2.2020 18:09:15
termixi, právě u toho chiropraktika, prostě mu to srovnal včetně té jazylky a toho 1. obratle, pak jsme jen dohlíželi, aby to zůstalo rovně.
Ono i když ty sama položíš prsty na čelistní kloub do důlků a zkusíš, jestli je to osově souměrné v klidu, při otevření atd...pokud je to hodně, poznáš to. Někdy je ten pant jakoby "vyjetý" ven, různě přeskakuje, bolí, brání ve volném otevření.
No a s tím souvisí ta jazylka pod krkem...

Taky sedění u počítače s předsunutou hlavou má vliv.

Jenže sehnat někoho dobrého je potíž. Já se raději něco naučila sama, hodně to cítím pod rukama, ty nerovnováhy, odlišnosti, protože najít někoho, kdo to tělo fakt vnímá v tom celku, je potíž. Doktor chiropraktik (taky tady máme), často srovná, a za měsíc je to to samé, když se neprocvičuje a nechá se to být.
Naučila jsem se srovnat tak nějak i zrotovanou pánev, taky to používám hlavně na sobě a na blízkých kolem, protože to prostě umí málokdo...

Zkusím ti poslat (jestli najdu) chiropraktika, ke kterému bych ráda šla na praktický seminář, škoda, že je tak daleko.
Ukazuje i samonápravu, jenže - to je fakt pro lidi, co mají v sobě takovou tu jemnost, vnímavost a trochu odvahu zkusit sami :-)

Tak našla.
Určitě to není pro každého, ale prostě - naše rodina odjakživa měla nějaké zdravotní potíže, které se tak nějak nedaly řešit normálně u lékaře. Mně to neuspokojovalo, že by se určité věci měly jen horšit, a tak jsem hledala jiné postupy. Něco zabralo, někdy ne.
Než bych si nechala rozřezat "tenisový" loket, radši zkusím jinak. Většinou to v 90% pomůže.

Nedávám sem nic, o čem bych si myslela, že je to 100% cesta k vyléčení, ale je to prostě zadara a hlavně neinvazivní, tak nějak přirozené. :-)
Škoda jen, že těch lidí, co to umí, je tak málo.

Jinak teda samozřejmě vůbec není jisté, že konkrétně u tvého synka je problém v tomto :)

https://www.youtube.com/watch?v=Zjfs3DyrsEs


Yuki 00,03,07 49504
22.2.2020 18:09:10
Termixi, kdybys chtěla jakoukoliv informaci k táboru, dej vědět a přihlas ho co nejdřív a vůbec se neboj bude mezi svými 😁
musím syna upozornit, že tam letos bude nájezd dětí z Rodiny 😁😁😁
ale čím víc zájmu, tím líp, nejen o tábor, všechny ty akce jsou úžasný
K_at 121378
22.2.2020 18:00:26
Termixi, různých "mimozemšťanů" je mnoho, ty jsi sluníčko laskavý. A tvůj synek si tu svoji cestu a partu najde. Však má super zázemí. Oporu takovou, jakou mnoho dětí nemá. A jen postřeh ze školky, občas mi třídou proběhne nějaké dysfaticke dítě, kterému porozumět je opravdu velká námaha. A jako zásadní prvek vnímám to, že se dítě nestydí. Je samo sebou. Nenechá se vyhodit z konceptu. Takže určitě až se syn naučí zvládat stresy z upřené pozornosti, zvládne i komunikaci lépe.
Termix 105545
22.2.2020 17:40:46
Yuki, s kamarády... on je "jiný". " divný". Nevím, jak to mám líp popsat. Prostě můj milovaný mimozemšťan, který má opravdu blízko ke mně. Já jsem taky mimozemšťan, někdy jsem přesvědčená, že jsem taky aspík, ale někdy si myslím, že to souvisí s tím, že si fakt musím přiznat, že jsem těžce traumatizovaná a jen nějak kompenzuju a vytvářím si své obrany. Spíše udržuju. Tábor je skvělý a syna tam chceme poslat. Shodou okolností známe jednonz dětí, co tam bylo vloni. A to fakt dobře. Taky mimoň, ale trb se aspoň domluví. Syn miluje šachy a deskové hry, účastní se už několik let různých soutěží v rámci Deskohraní. Má problém udržet pozornost, ale u těch deskových her vydrží dlouhé hodiny. Hrajeme složité strategické hry, žádné člověče nezlob se.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6098  [Dalších 6068 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.