| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Laktační psychóza

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 560  [Dalších 530 >>]
Katka, kluci 13 a 9
  • 
9.6.2012 22:44:10
Jako bys psala o mě a starším synovi...dnes si vyčítám, že jsem tenkrát nevyhledala pomoc dřív. Ublížila jsem našemu vztahu se synem, strašně dlouho se to pak dávalo do kupy a nejsem si jistá, že je to OK - ani dnes.Fakt je to hrozný a kdo to neabsolvoval, neumí si to představit.
Aknel
  • 
9.6.2012 22:36:32
Mela jsem to po prvnim porodu, rozjelo se to do poporodni deprese. Asi po dvou mesicich nebo dyl, uz presne nevim, jsem poprosila pediatru, jestli nezna nejakeho psychologa. hned mi dojednala navstevu. chodila jsem tam par mesicu a nejvic mi na tom pomohlo, ze mam hlidani a nejsem sama zavrena doma s problemovym miminkem... (jinak ten pan probiral spis politiku apod.) ;-)
Doporucuju sverit se s temi pocity muzi (nebo jine nejblizsi osobe) a hlidat, jestli se to nehorsi. Pro me to poprve bylo opravdove peklo a nechapala jsem, proc me nikdo nevaroval. dneska vidim, ze mit miminko muze byt i fajn, ale to jen diky tomu, ze druhe je strasne pohodove.
A vidim, ze jak to prvni dite bylo/je strasne narocne a vysosalo ze me energii na dlouho dopredu, dost to komplikuje nas vztah. I proto bych to nepodcenovala.
Dee Dee+2 kluci 91465
9.6.2012 22:24:39
Já jo. Jenže nešlo o klasický poporodní blues,ale o náraz ve 100 km/h hlavou do zdi. 9 měsíců nosím zdravý dítě a pak mi v den porodu řeknou, že nemá ždánej mozek a že bude těžce postiženej ležák.

Přežila jsem. Když se mi v září narodí zdravý dítě a já budu přesto trpět poporodním blues, tak to bude happy-end. Klidně ať bulím od rána do noci, hlavně ať je to jako u tebe bez příčiny. Páč blues odezní, příčina nikoliv.

Ráchel, 3 děti 76748
9.6.2012 22:13:45
znám to,i když ne u každého porodu, po prostředním jsem byla naopak totálně vysmátá
Evik+Šmudla+Šmudlinka 108978
9.6.2012 22:12:22
Měla jsem to samé. Prázdnota, stesk, smutek, pořád pláč na krajíčku, nulová chuť k jídlu. A přitom miminko bylo zdravé, měla jsem z něj radost. A měla jsem příšerný strach být s miminkem sama, byť jen na hodinku.
Nejhorší depka odezněla za měsíc, ale úplně dobré to bylo až za půl roku. Dodatečně mě mrzí, že jsem to nějak neřešila. Vlastně o tom ani nikdo nevěděl, tak nějak jsem se za to styděla...
Bea111 57655
9.6.2012 22:04:04
po prvním porodu, jsem tyhle stavy taky pochopit nedokázala, měla jsem to uplně opačně a i když si myslím, že jsem empatická, tohle jsem neuměla vyhodnotit, přišlo mi to jako kravina. kdo to nezažije, těžko se tomu stavu přiblíží
iiii 56963
9.6.2012 22:01:13
Veverečko, moc gratuluju k miminku, pamatuju si tě z diskuze Únor 2012, odkud jsi odešla... Tak jsem ráda že se nakonec znovu zadařilo a všechno dobře dopadlo, ať ti malý pěkně roste ~x~
Jinak ty pocity o kterých píšeš, měla jsem to po prvnímp porodu a dávalo mi to celkem zabrat, naštěstí časem to přešlo samo od sebe... Při druhém dítěti jsem se na to snažila připravit, že by se tyhle nenálady mohly znovu objevit, ale naštěstí už se to nestalo. Radu asi nemám, chce to holt vydržet, ale pokud bys cítila, že je ti čím dál hůř, tak je na místě i návštěva doktora. Přeju hodně štěstí, ať máš brzy klid a všechny potíže se ti vyhnou ~x~
Bea111 57655
9.6.2012 22:00:21
je to hrozně těžký to přiznat, že nejsi v pohodě,když je vlastně všechno v nejlepším pořádku, já to pořád polykala když k nám přišla třeba mamka nebo manžel z práce. jak se za nima zavřely dveře, tekly mě slzy jak hrachy. nešlo to zastavit. MUDr. to vyhodnotila jako úzkost,která souvisí s vyčerpáním, hormony atd. předtím jsem měla velmi těžké období,které jsem ustála dobře a pak se to v souvislosti s tím porodem vyplavilo a nešlo to zastavit. Myslím, že pokud to přesáhne únosnou mez, poznáš to a budeš jednat. Na druhou stranu mě pak všichni chválili,že jsem to nenechala v sobě a radši to přiznala a řešila. Mě to přišlo jako kravina,protože já cítila, že nemůžu jinak,ale to je taky asi i o povaze. V životě mi nebylo hůř a doufám že ani nebude, v ruce vysněné miminko a v duši prázdno, vztek, beznaděj. Dobrá zpráva je,že to přejde. Držím moc pěsti, aby brzo a kdyby jsi fakt měla pocit,že to nejde ustát, řeš to.
Vítr z hor 100046
9.6.2012 21:44:35
No jo, proste to s člověkem pekne zacvici...

S tím "mým stavem" se ale taky nedalo nic dělat - stala jsem třeba před zrcadlem, říkala si, "přestaň, vypadas jak debil" a nic. Byla jsem tak strašně happy, ze ten úsměv ani nešel vypnout.

Ale víš co? Za rok a pul to bylo "dobrý". Teda nevím, jestli tě to uklidní.
Veverecka+Honzík09,Kubík12 71995
9.6.2012 21:39:34
Veveru, tak to já se na všechny taky pořád usmívala, když jsem byla v porodnici, těžko by na mě někdo něco poznal..ono se to fakt špatně vysvětluje~x~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 560  [Dalších 530 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.