| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Žlučníkové problémy

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 810  [Dalších 780 >>]
katyn 100343
3.11.2021 17:01:17
Jsem pár let po operaci žlučníku. Mám nějaké lehčí problémy, SONO bylo špatně vidět, doktor se domnívá, že bych mohla mít ucpané žlučovody. Čeká mě vyšetření na magnetické rezonanci. Jsem z toho nervózní. Trochu se bojím průběhu a i co mi zjistí. Má někdo tohle za sebou? Měl někdo ucpané žlučovody? Nejraději bych ten termín zrušila a nechala to jak to je.
Škrpál 70170
31.7.2021 22:02:48
"V 19 první akutní bulbitidu? Ty jo.
Jak tady každý podle příspěvků vypadá, jak se měl a má v pohodě."

Jak to myslíš? Bulbitida před 22 lety má málo společného s tím, jak jsem na tom teď.~d~ Navíc je to u mě genově podmíněné, můj biologický otec to dotáhl kdysi na akutní hospitalizaci někde v Německu. Navíc jsem tehdy nevěděla o své celiakii, kterou mám zase natuty z matčiny větve, tam se objevuje. Blbá kombinace, ale řešitelná.
Škrpál 70170
26.7.2021 7:54:28
"Bolí mě tedy záda a ne málo.
A k cvičení se nedonutím."

"Bolí mě záda" často bývá, když "je toho na mě moc", už to sama neunesu.~d~

Manželovi v největších pracovních starostech vyhřezla plotýnka, trpěl jako pes. Každý doktor po něm chtěl, aby začal cvičit zádové svalstvo. Všude se ptali, jestli nemá únik moči a stolice. Což neměl. Ale třeba bolestí nespal a byl už na pokraji zoufalství. Doktorka mu znovu řekla, ať cvičí a shodí 5 kg své nadváhy. Tak na ni zařval, ať s takovou radou táhne na koupák, tam bude obdobně užitečná.~t~
Nakonec šel v jiné nemocnici na zákrok a to mu na 90% ulevilo.
Škrpál 70170
26.7.2021 0:21:18
Já taky neměla žádné klasické příznaky borelky. Jen strašlivá únava a z toho plynoucí deprese. Neměla jsem ani žádný příznak celiakie. Ale v 19 první akutní bulbitidu (na gastru mi řekli, že natuty baštím denně smažené, hulím a popíjím - což teda ani náhodou, ale nevěřili mi).
Škrpál 70170
25.7.2021 16:24:56
TaJ, jo ty komáři prý úplně v pohodě, a na německé borelia klinice mi doktor říkal, že už existuje i studie, že borelku lze přenést pohlavním stykem. Kdysi před lety byla studie provedena jen na malém vzorku párů, ale po jejím skončení všichni zdraví partneři borelku měli!
TaJ 81121
25.7.2021 16:16:44
Marťasíno, taky na mě klíšťata vůbec nejdou, měla jsem snad jedno za celý život...a kamarádka takhle taky nečekala, že by mohla mít boreliózu, protože žádné klíště už léta neměla...no až ji dr. vyvedla z omylu...že boreliózu můžou přenášet i komáři apod...
Škrpál 70170
25.7.2021 16:11:23
"trajektorie geny/výchova/život"

já bych do té trajektorie ještě přidala zdraví - s celiakií a boreliózou se žije móc těžce, právě to může být spouštěč, proč se snažíš, ale geny/výchova tě stejně doženou, to pak tuplem nedokážeš tomu uniknout.
Třikrát za 5 let jsem byla u praktika, naposledy už i brečela, že tohle už nejsem já, je mi fakt zle, něco se děje, fakt nemám sílu, spoustu stresorů jsem si dostala dál od těla, ale ještě něco dalšího je blbě...udělal mi akorát krevní obraz a byla jsem mu protivná.~d~
Tak jsem na to o další rok déle šla jinak: "Dr.psychiatrie a psycholožka mi řekly, že mě nemohou vzít do péče, dokud nebudu kompletně vyšetřena u praktika (byla to lež)." Najednou všechno šlo.:-) A borelka byla na světě, v chronickém stádiu tedy. Měla jsem za celý život jedno jediné klíště, nikdy na mě nešla, nechutnala jsem jim. Navíc nejsme v naší lokalitě riziková oblast. Pak si jedno nedej.
Ale ta celiakie mě mohla napadnout i samotnou - v širší rodině ji máme.~d~

Škrpál 70170
25.7.2021 9:24:06
myla záchody, pomáhala v kuchyni, prala prádlo...
Dooly. 12201
25.7.2021 7:05:31
Romano,mně vzali zlucbik v 19,měla jsem kámen velikosti bonparu.
Jenže mi o moc líp nebylo. Rok neustálých hospitalizaci, až jsem se dostala na Karlak na nějaké speciální vyšetření. Tam zjistili,že mám zúžené zlucovody. Půl roku jsem.dostavala spec. Léky, součástí byla i hormonální terapie,aby se ty žlučových " roztahly" a dozraly..nebo tak něco.

Každopádně,od té doby mám klid..
Mirka77,Luky6/05,Míša4.11.07 55475
25.7.2021 1:54:11
A piješ přes den dostatek neperlivých tekutin?
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 810  [Dalších 780 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.