| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Lost - Ztracení

  (?)
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 537  [Dalších 477 >>]
Siddhártha 52792
25.5.2010 12:00:20
Podle mě moc tlačíte na pilu. Je to prostě jako knížka s krásným příběhem.
Siddhártha 52792
25.5.2010 11:57:31
Milado, nesouhlasím. Tohle fakt nebylo o vysvětlení záhad a ti fanoušci, kteří na to čekali, jsou samozřejmě zklamaní. Proč teda třeba nikdo neřeší, proč se děj té a té knížky odehrává třeba tam a jinde, proč hrdina potkal zrovna toho a ne někoho jiného...?

Prostě záhady tam byly pro krásu příběhu, pro situace, ve kterých měli hrdinové něco řešit, potkat se, dělat kompromisy, zamilovávat se....

Z Jacka nemohl být Kouř, protože tam vlezl s úmyslem obnovit světlo - s dobrým úmyslem. Zatím co Jacob tam svého bratra hodil v nenávisti a to stvořilo to monstrum = zhmotnila se jeho nenávist.
Siddhártha 52792
25.5.2010 11:54:05
Mohli se potkat při srážce autobusu s vlakem. Protože je to něco, co kolem sebe běžně vidíme - bus a vlak. Ale to by nebyl tak zajímavý příběh, bylo by to obyčejné. Tak vymysleli ostrov, zvláštní ostrov, aby to byl prostě pěkný originální příběh. Pro podstatu toho příběhu nejsou vlastnosti toho ostrova důležité. Stejně, jako by nás nezajímalo kdo stavěl ty koleje a asfaltem vylíval silnici, kdo montoval vlak a bus, kolik měl bus benzínu a jaké potahy sedadel oba dopravní prostředky měly...
peza&06/08+02/10+08/12 33625
25.5.2010 11:44:49
Sidd- pekna teorie a tak bych to videla i ja, az na jednu vec- proc je ostrov a zahady totalne nepodstatny? proc tedy v 80 procentech na tech zahadach staveli? pak je to hra s divakem, ktera nema odpodstatneni, je tam kvuli sledovanosti a zaslouzi si byt alespon castecne rozlustena...
Siddhártha 52792
25.5.2010 11:42:26
http://www.youtube.com/watch?v=SYOYfJQbA7g LOL
Siddhártha 52792
25.5.2010 11:17:46
Já si dovolím těžce oponovat. Nechci si hrát na chytrou, jen napíšu, jak jsem to pochopila já. Uvidím, co mi ještě MM řekne z rekapitulací.

Na ostrově žili doopravdy, taky tam doopravdy umírali, AR byla už jen mrtvými dušemi vytvořená realita, aby se mohli najít - hledali se proto, že umírali postupně, o tom svědčí Christienovo "není důležitý čas ani místo", prostě tam na sebe čekali a až byli všichni mrtví, vytvořili si tu realitu, kde se našli, vzpomněli, pochopili a mohli odejít.

Už samozřejmě není podstatné, že u všech osob nevíme, JAK zemřeli.

Ostrov a jeho záhady - totálně nepodstatné.

Ano, mohlo se to dít kdekoliv na světě, ale jako pro příběh bylo mnohem originálnější neexistující mystické místo - je to prostě ORIGINÁLNÍ PŘÍBĚH nic víc.

Fanoušci to bohužel berou jako objevení sousedící sluneční soustavy, kde je taky planeta s životem a ted chtějí vše o té nové sluneční soustavě - kolik má planet, jak je stará, kdy vznikla, co bylo na začátku, byl na planetě, kde je život stejný vývoj jako na té naší?, jsou tam stejní živočichové a lidé? je vše stejné.... honem honem nám to prozradtě.


A ted moje veliká myšlenk :-)

LOST JE O ŽIVOTĚ - je to jedna velká metafora.

KOuzelný ostrov = život (život je přeci zázrak)

Kouř = to je to špatné v nás s čím neustále bojujeme a co je opravdu kolikrát nesmrtelné, neb nejsme schopni to v sobě přemoci, jsou to třeba i špatné myšlenky, litují se myšlenky, které náši mysl stále drží v KRUHU (= neustále přivádění lidí na ostrov a nové a nové pokusy)

Světlo = to dobré v nás,ale musí se chránít, urdžovat, nesmí pohasnout.
peza&06/08+02/10+08/12 33625
25.5.2010 8:37:59
Tak za sebe rikam, ze nic moc. Mnozi tvrdi, ze to bylo o postavach, ale proc si teda tvurci sest let vypomahali temi berlickami kolem? POkud to melo byt o postavach, mohli vsihni sedet nekde na Manhattanu.
Dle me jsme si vsichni mysleli, ze maji nejaky koncept, ale ten tam proste moc nebyl, trochu jsme je precenili. Zadny zaverecny moment, ktery by ukazal, proc se vsechno delo, se neodehral. Cela vec kolem ocistce byla proste way out.
A to jak se furt rozpominali na zivot na ostrove mi chvilemi pripominalo prave to Tak jde cas- moc tlacili na pilu.
Uff, to si Lost nezaslouzil (ale dalo se to cekat, cela sesta sezona k tomu smerovala...)
Siddhártha 52792
24.5.2010 23:57:57
~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~e~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~


Vysvětlivky k mým pocitům
~e~ - napínavá scéna
~n~ - dojemná scéna
~n~~n~~n~ - kurva konec

~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~~n~
Siddhártha 52792
24.5.2010 12:19:02
Už dva dny mám křeče jak jsem nervozní. TAky jsem totálně vyflusnutá, po dlouhodobém vypění jsem začala odpočívat, tak to na mě všechno spadlo.
Siddhártha 52792
22.5.2010 14:30:21
Jo vlastně, máte pravdu.
[<<Předchozích 50] Názory 5160 z 537  [Dalších 477 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.