| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Šnek

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 266  [Dalších 236 >>]
neznámá 91073
27.11.2020 20:54:26
Měli jsme, pani ve zverexu tvrdila, že se šnek má krátké dožití, ta potvora žila mnoho let a děti nezajímala, starala jsem se já.Snad jediné zvíře, u kterého jsem doufala, že brzy umře.~:-D

Chov hodně levný, terárko netřeba, stačí plastový faunabox. Podestýlka kokosová drť, ke krmení ovoce a zelenina. A sepiová kost na okus.
ALe náš šnek neustále "snášel" vajíčka, velké množství vajíček tvrdých a hladkých jak porcelán, ani slepice to nežraly. Pokud se nějaké vajíčko zapomnělo vyhodit, líhli se šneci, kteří rostli závratnou rychlostí.
Šneci nechávaj těžko neodstranitelné fleky na skle/plastu. POkud to má nějak vypadat, je potřeba chovný box pravidelně drhnout. Ani parní čistič nepomůže.
Nejsou k mazlení a je to celkem nudné zvíře.

Naše školka má ve třídách klec s osmáky, ti jsou fajn, kontaktní. Šnek je prostě slizák.~;)

Možná bych do školky volila nějaké běžné motýly, koupit vajíčka a přes housenky až motýly a ty vypustit. Bývaly v prodeji vajička babočky kopřivové.
Jojona 24583
27.11.2020 20:42:23
A jeste syn pripomina, ze utikali. Zdvihali viko a lozili po skrince. Musi byt vicko zatizene! Jedny dirky v krabici byli vetsi a ti mali jimi prilizali a museli jsme je ucpat. To uz je vsechno, co nas napadlo :-)
Hanka6 55379
27.11.2020 20:41:31
Jako podestýlka se používá lignocel. Taky budou potřebovat zdroj vápníku - sépiovou kost, drcené vaječné skořápky. Hlavně nedávat jako krmení citrusy.
Pokud si je pořídíte, tak (za sebe) doporučuji vybrat druh, který není živorodý - vajíčka se zlikvidují snadno, ale někdo nemá na to likvidovat živé šnečky. Pro začátečníky jsou nelepší reticulata - zvyknou si na to, že je vezmete na ruku a když je zlehka pohladíte, tak nezalezou. A nebo fulica - u těch může být problém samooplození.
Jojona 24583
27.11.2020 20:39:40
A jeste meli misku s trochou vody a pamatuji si, ze jsme resili neco s okrajem misky, aby dokazli vylezt, kdyz byli mali a neutopili se. A taky jsme jim dali par vyvarenych kamenu pro lepsi prostredi.
Jojona 24583
27.11.2020 20:33:26
Meli jsme 3 sneky par let. Jako podestylka bylo neco jako kokosove vlakno (?? Uz je to par let, hneda kostka ze zoo potreb). A potrebuji obcas sepiovou kost. Kdyz praskne ulita, tak se zahoji, nacerpaji to z te kosti. Jeste si pamatuji, ze nezrali cinske zeli. Milovali salat. Musi se to obcas vycistit od bobku. Syn jim udelal ukryty z kokosoveho orechu a z nejakych drivek. Porad se zahrabavali. Meli jsme jich vic a porad se mnozili a kladli vajicka a k i kdyz pak uz zil jen jeden, tak kladl. To bylo hrozne mnozstvi vajicek a vzdy nekde nejake zustalo, ktere se vylihlo.
Meli jsme je v plastove krabici z Ikee, do ktere syn vyvrtal ruzne velke dirky. No,ze zacatku byli zajimavi - kdyz leze, tak to na kuzi lechta, jak sexovali a jak kladli vajicka, pasli je na trave v lete. Ze zacatku je meli decka pri psani ukolu na ruce nebo na taliri na stole apod. Ale byli jsme radi, ze uz pak sami umreli... Dozili se celkem dlouho, myslela jsem, ze do dvou let nebudou a myslim, ze to bylo dele.
https://www.superzoo.cz/skola/oblovka-oblibeny-a-nenarocny-mazlicek/
K_at 121378
27.11.2020 19:58:31
Žženo, proto se tu ptám, protože vůbec netuším, co se všechno takovýmu zvířátku může stát. Vím jen, jak vypadají. Že baští ovozel. Jinak nic. Potřebuju si udělat představu. Protože "dealer" pravil, že je to úplně nenáročné.
Žžena 83005
27.11.2020 19:36:50
Kat,
no a představ si, že šnek bude mít nějakej problém. Máš kapacitu a elán to řešit? Smutnice v substrátu, prasklou ulitu nebo cojávím?
K_at 121378
27.11.2020 19:31:55
Žženo, to je jasný. Já jsem na ty chlupatý zvířata. S tímhle vůbec nemám zkušenost. Žádné želvy, ryby, šneky, ještěrky jsem neměla nikdy. A vím, že by to bylo na 99% na mě. Takže právě zjišťuji, jestli by mi to za to stálo. Kolegyně by asi ječela, že ne 😂😂
Žžena 83005
27.11.2020 19:28:38
Kat, jestli sama nejsi nadšený chovatel, tak se na to vykašli.
Ten šnek není náročnej, ale potřebuje někoho, kdo ho bude chtít obstarat.
K_at 121378
27.11.2020 19:25:24
A nevíš, jakou mají podestýlku? To je právě ta věc, nikdo mi to nezaplatí. Asi by to chtělo terárium. Podestýlka.... A asi 2, aby nebyl samotný. 100% se to namnoží. 🙈 No, asi budeme bez šneka. Navíc co s tím v létě během prázdnin. 😂
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 266  [Dalších 236 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.