| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Králík

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1538  [Dalších 1508 >>]
Termix 105545
7.12.2020 13:51:29
Chovatelský kroužek není řešením. Já ji rozumím, prostě chce mít domácí zvířátko. Ona má úžasnou profesorku biologie a o to více k tomu tíhne.

Ta putovní zvířata to byl samozřejmě vtip, jasně že bych na to nikdy nepřistoupila :). My jsme opravdu velmi zodpovědná rodina a i já to beru tak, že zvíře chce sice dcera, ale nakonec péče možná zůstane na mně. A proto rovnou vím, že žádné myšoidní zvířata, protože to bych nepřežila ani minutu. Křeček mi nevadí, ten nemá ten dlouhý tenký ocas :-).
Koníček mořský 156666
7.12.2020 13:46:36
No myslím, že pokud není zvíře plyšové, jakékoli putování z ruky do ruky mu nedělá dobře. Protože a neboť nemá žádné zázemí a jistotu, každý se k němu chová jinak a nikdo nemá kouska prozvířecí empatie. Každý má jen nějaké požadavky a nároky, které zvíře neumí splnit a naplnit. Nechte brouka i zvíře žít ! Králík, který vás kousnul a něco rozkousal a roztrhal se choval jako normální králík. Asi jste na něj sahali způsobem o který nestál a nedbali jste jeho pohody. Tak vás kousnul, jinak mluvit neumí. Králík od své přirozenosti hojně hrabe, škube a trhá a proto něco roztrhá raz dva. Dělá to proto, že jeho přirozeností je dělat noru, tak se snaží zanorovat ledaskde. Můj králík měl k dispozici velkého plyšového medvěda, kterého noroval a škubal z něj chlupy a molitan. Pokud se po něm zrovna neválel.
Tak vás prosím za všechna zvířata, buďte na ně hodní po jejich a ne po vašem. A zvířata se vám odvděčí svou roztomilostí a přítulností.
MaMar 39162
7.12.2020 13:28:58
Teď teprve čtu úvodní příspěvek :-) U nás se za dlouhá léta vystřídali všichni možní zvířecí mazlíčci, od morčat a křečků přes pakobylky, psy a kočky až po želvu. Bydlíme tedy v domku s malou zahrádkou.
Jestli to má být chlupaté a nenáročné, doporučila bych džungarské křečky. Podle našich zkušeností nebyli tak agresivní a hluční jako normální křečci, byli zábavnější a smrděli méně než morčata, stačila jim celkem malá klec, takže nebyl problém je u někoho nechat pár dní přes dovolenou, byli roztomilí, jen nám tedy nejspíš toho nejroztomilejšího asi jednou zakousl kocour, vlastně jsme nikdy nezjistili, kam zmizel.
Ale dcera dodnes vzpomíná, jak toho prvního džungaráčka našla pod stromečkem, povedlo se mi ho tehdy koupit těsně před Vánoci, nenápadně ho schovat a dát s klecí pod stoleček se stromkem zakrytý přehozem, takže byl opravdu nalezen až jako poslední dárek a překvápko :-)
MaMar 39162
7.12.2020 13:12:57
Termixi, zvíře na pronájem ~:-D Možná tak pakobylky, nebo něco takového. Ani u králíka, natož u kočky bych to rozhodně nedoporučovala (chápu, že to nemyslíš vážně) ~:-D
Před lety skautská družina mé dcery vyhrála králíka v tombole na výstavě chovatelů zvířat a stal se z něj králík putovní, děvčata si ho předávala asi po čtrnácti dnech. V životě jsem neviděla vystresovanější a agresivnější zvíře, zvládl nás kousnout, sežrat dceři kus školní tašky, rozkousat prostěradlo, pak šel naštěstí o dům dál. Ani nevím, jak to s ním nakonec dopadlo, jestli si ho někdo nechal na stálo, nebo jestli skončil na pekáči ~t~
K_at 121378
7.12.2020 13:10:36
Termixi a co nějaký chovatelský kroužek?
Termix 105545
7.12.2020 13:03:22
sice blbý pro ochránce, ale věřím, že by se to chytilo :-). Jasně že řeším, kam králíka dáme, až pojedeme na dovolenou .... jenže zase když vidím tu moji milovnici zvířat, co hltá svoji třídní bioložku, tak si říkám, že se holt musím obětovat :-).
Rodinová 140078
7.12.2020 12:38:30
Oteviras dvere pro novy byznys, ale nevim, co na to ochranci~t~

My mame teda kocku extremne hodnou a prizpusobivou, verim, ze je to spis klika nez pravidlo...
Termix 105545
7.12.2020 12:33:22
My kočku kdysi měli. Dokud nebyly děti, byla v pohodě. Pak děti přišly a ona šíleně žárlila a chovala se strašně. Zní to hrozně, ale když mělo mladší dítě 2 roky a kočka umřela, vlastně se nám doma ulevilo. Ona ty 4 roky s dětmi odmítala svůj záchod a chodila si všude možně, hlavně do postýlky k dětem. Ty teda v té postýlce v podstatě nikdy nespaly, ale občas jsem je tam odložila, abych mohla aspoň na záchod.
Jako upřímně, nejradši bych zvíře na pronájem :-). Jako vyzkoušet si ho třeba na tři měsíce a nazdar. A třeba každé tři měsíce jiné.
neznámá 91073
7.12.2020 12:05:06
Želvy umí být rychlé, u rodičů jsme měli želvu.
To se opaluješ na zahradě a hlídáš želvu. Třikrát zvedneš hlavu a želva na místě a počtvrté je v háji.~:-D
Len 108740
7.12.2020 12:01:33
Nasich zelva taky skrabe na sklo, aby byla vypustena. Nehoni cvrcky, honi psy, uziva si to jen ona, psi zdrhaji, co jim ctyri nohy staci. Zelva je nahodou hrozne rychle zvire~:-D Ja jsem velky fanda zelv, Alfons je i mazlici, rika si o poskrabani hlavicky. Myslim ale, ze Termixi dcera chce nejakeho tradicniho mazlika.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 1538  [Dalších 1508 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.