| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Trhání zubu v těhotenství

 Celkem 13 názorů.
 monikaK,Tobi3/07+Gabi7/10 


Téma: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:01:07)
V lednu mám jít trhat osmičku,budu v té době ve 14 tt.Tak by mě zajímalo,jestli to není problém,trochu se bojím,že třeba budu potřebovat léky od bolesti,po zákroku.Trhali mi už spodní 2 a naprosto v pohodě,vůbec to nebolelo,ani potom.Dělali mi to na stomatochirurgii a bylo to za chvilku,ale bojím se,že třeba zrovna ty horní nepůjdou tak hladce a já nebudu moct brát léky od bolesti.Vytrhnout bych je ale chtěla,jelikož se mi pod nima dělají velmi bolestivé záněty.
 Insula 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:02:58)
Tak konkrétně injekce na umrtvení bych se nebála. Je jen lokální. Na následné bolesti taky určitě něco existuje, doktor poradí.
 Inka 
  • 

Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:02:59)
S horními nebývají potíže, je to po zemské přitažlivosti. Já to měla v pohodě bez léků. Ale jak v těhotenství nevím.
 .vlad. 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:10:08)
Paralen můžeš.
 Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:11:16)
Umrtvení v těhu nevadí ... a určitě se případně najdou i antibiotika a léky na bolest co se mohou v těhu ...
 Lenka a Markétka 04 + Mára 08 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:46:02)
No já bych se do toho tedy dobrovolně nepouštěla.taky sem měla 2 osmičky naproso bez problému a ted mě teda ta 3 hodně potrápila.měla sem tam suché lůžko,chodila denně na čištění,ATB a bez hodně silných prášků bych v noci ani nespala.
Ale každý to má jiný,to je jen má zkušenost.
 Michala,Jiří04,Majda06,Vojta09 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(22.12.2009 23:57:04)
a má to zubař zrengenované - mylsím kořeny atd ????
mě myslím jednu 8čku v těhu trhala a čeká mě ještě jedna, ale až skončím kojení, aby mi to zrengenoval a případně si mohla něoc zobnout na bolest
 Tequilkaja 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 1:51:34)
byla jsem na trhání horní osmičky v při prvním těhu,lokální umrtvení v pohodě a po odeznění injekce jsem kromě typické odporné pachuti v puse nevěděla o nějakém trhaném zubu.

a na druhou jsem šla těsně po porodu při kojení a také vše v naprostém pořádku. Bez následků. A to mám extrémně velké zuby ze širokými kořeny a dobrý.

držím palce a pokud dělá problémy rozhodně bych na porod nečekala a šup s ní ven,kdyby začala zlobit tak následné vysekávání či jiné lahůdky v pokročilém stádiu těhu.. snad ani nechci domýšlet. bohatě mi stačil pod "mrtvou" šestkou zánět v prvním trimestru při druhém těhu,nedali mi nikde nic a bolesti jsem si ve 30 stupnových vedrech vyžrala od začátku do konce bez analgetik.
 Colombi 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 7:27:14)
Lokální umrtvení nevadí, já ho absolvovala v 9. měsíci těhotenství. Jen, když jsem večer jela na pohotovost na revizi, protože to děsně bolelo, tak mi na zubařském křesle praskla plodová voda ~b~~b~~b~~z~~z~~z~~z~
 Jedůfka / 99,00 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 9:05:31)
Nevím jak moc to vadí takhle na začátku těhotenství, ale po své zkušenosti bych se poradila ještě s jiným lékařem i s gynekologem. Mně v 6,5-tém měsíci těhotenství spravila zubařka osmičku. Od té doby následovaly neskutečné problémy, nateklo to tak, že jsem nemohla polykat, vyhledala jsem ze zoufalství i jiného zubaře, kapacitu na soukromé klinice a ten mi vynadal, proč jsem si nechala v těhotenství rýpat do osmičky, že je to nebezpečné (ta zubařka věděla v jakém jsem stádiu těhotenství a já netušila, že je to problém). Zubař se snažil všemožně, aby nemuselo dojít k trhání, prý je to nebezbečné a prý mu už žena u trhání osmičky porodila. No nakonec k trhání došlo, byla jsem už v osmém měsíci a trhání opravdu porod vyvolalo, rodila jsem následující den.

Nejspíš byl u mně problém, že jsem byla už v pokročilém stádiu těhotenství a právě na začátku je to bezpečné, právě aby k tomu nemuselo dojít za pár měsíců. Přesto bych to probrala s více lékaři, trhání osmičky je velký zásah do organismu.
 Petule +1 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 9:36:51)
Me zlobila dolni osmicka polovinu tehotenstvi (jak rostla - spatne ulozeni), ale trhani se doktori vyhybali. Nakonec jsem byla na vytrhnuti az pul roku po porodu a byla jsem za to vdecna - po vytrzeni byly komplikace, chodila jsem opakovane na vsemozne cisteni a leceni, nakonec mi museli umrtvit vedlejsi zub, protoze byl pri trhani asi nejak poskozen a stale me bolel.. Bylo to pulrocni martirium a leceni a byla jsem fakt rada, ze nejsem tehotna - ze komplikace byly jenom s kojenim.
Je to podle me hodne dulezita vec, urcite bych se poptala vice doktoru i toho gynekologa... Zalezi na ulozeni zubu, velikosti, .. to vse se zjistuje rentgenem ~d~ Ja mela mit vytrzeni jen mirne komplikovane (pry byl zub jen mirne natocen), ale nakonec byly komplikace velke ~a~
 amanvireja 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 10:43:50)
Moniko teda já nevím,ale nešlo by s tím trháním počkat? Injekce proti bolestti není vhodná v těhu~d~ A navíc já třeba jsem byla vždy v těhu přecitlivělá. Také mě boleli zuby a vypadli ve dvou zubech plomby. Mudr mi je jen zalepila a čekali jsme až porodím, pak hezky opíchla a bylo to úplně bez bolesti.
Za mě- radím počkat, pokuď to půjde ovšem~d~
 monikaK,Tobi3/07+Gabi7/10 


Re: Trhání zubu v těhotenství 

(23.12.2009 16:07:36)
Počkat by určitě šlo,ale já už jsem to chtěla mít z krku.Mě hrozně trápí ty záněty,co se mi tam dělají.Zrovna se mi zase včera jeden udělal a je to dost nepříjemné a bolestivé.Tak zase dreny a pořád dokola.Tak zvažuju,co je lepší.Kdyby tak člověk věděl,jak mu bude potom....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.