| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Všechny názory k článkům

 Příspěvky 110 z 355060 [Dalších 355050 >>]
(IP adresa 37.188.133.145)
  • 
16.1.2020 20:53:59
Učí je tam počet chovaných ovcí v Holandsku, na gymplu to že Máchův Máj není o lásce ale o smrti, tedy v tom lepším případě.

Jeden kolega má vnuka - borce. Dodělal gympl jako nejlepší student byl dekorován v místním kině ale tím všechna sláva skončila. Šel na VŠ na stavařinu, vyhořel jako papír /učeň zedník se orientoval lépe/, pak elektro - no podobné - učeň elektro byl proti němu nedostižný frajer. Mat fyz také ně nádo. Tak snad práva.

A takhle zatím vypadá hvězda místního gymplu.
Máchův Máj hold nikoho nezajímá.
Cenu pečiva to taky neovlivní.
A ta fotka z kina, se už také nikomu neukazuje.
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
16.1.2020 9:33:40
Pro radu skol neni matematika stezejnim predmetem, ale matematika zakladni skoly je pomocnou vedou, na jejimz zaklade muzou pracovat a provadet potrebne vypocty, potrebne pro jejich praci. Kdysi mne o pomoc pozadal mladenec, ktery si chtel po ucnaku dodelat maturitu. Kdyz ale nechape rozdil mezi plochou a objemem, je to marny, je to marny. je to marny… Ja se mu v ramci jeho oboru pokousela vysvetlit, ze treba matematiku potrebuje k vypoctu spotreby barvy k natreni povrchu jehlanu (coz je treba zjednodusene strecha na vezi kostela). Mladenec mi ale vypocital OBJEM!! Ja na nej koukala jako zjara a ptala jsem se, proc chce proboha do te veze tu barvu nalit, vzdyt by ji potreboval hektolitry! Od vypoctu spotreby barvy se prece odviji cena za celkove spotrebovanou barvu a taky cena zakazky pro zakaznika. Coz ovsem hoch s vyucnim listem absolutne nechapal. Co je proboha v te skole ucili? To je skolstvi jen velkovyrobou materialu pro montovny?
Helena
(IP adresa 188.116.112.8)
  • 
15.1.2020 21:47:16
Jojo, máš pravdu, já se to taky pořád nemůžu a nemůžu naučit.
(IP adresa 37.188.182.176)
  • 
15.1.2020 18:35:35
Největším nepřítelem člověka žijícího na území ČR je česká vláda a parlament.
Musíš se s tím srovnat.
Já se to učím už třicet let.
A stále je to marné, marné, marné.
Helena
(IP adresa 37.48.17.49)
  • 
15.1.2020 14:54:29
Proč proboha pořád hážete všechny střední školy do jednoho pytle? Jsou přece odborné školy, kde matematika není tím nejdůležitějším předmětem, tím jsou odborné předměty a z těch ať se maturuje. Ale třeba na gymnáziích a technických školách už se mělo z matematiky maturovat už dávno a bez diskuse. To ještě na ministerstvu nikdo nepochopil?
(IP adresa 37.188.182.50)
  • 
14.1.2020 15:08:50
Český kredit" je lichva, bouří se zadlužení Číňané. Home Credit zasáhla vlna kritiky
Pavla Adamcová
Pavla Adamcová
Aktualizováno 8. 9. 2019 13:11
Nárůst sporů s neplatiči, nařčení z nekalých praktik i lichvy - na čínském internetu se podle monitoringu projektu českých sinologů Sinopsis množí stížnosti na českou finanční skupinu Home Credit a její postupy na poli nebankovních spotřebitelských půjček v Číně. Vyplývá to z analýzy ohlasů na působení skupiny v čínských médiích a na internetu, kterou má Aktuálně.cz exkluzivně k dispozici. Kvůli pochybným praktikám si skupina mezi některými Číňany údajně vysloužila přezdívku "král lichvářů". Skupina Home Credit tato tvrzení odmítá.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Czech Innovation Expo
Celostátní licenci k provozování nebankovních spotřebitelských půjček získala Home Credit, skupina patřící společnosti PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, v Číně před pěti lety. V zemi ale podniká ve spotřebitelském financování již od roku 2007. Trh půjček a on-line úvěrů v Číně přitom v uplynulých letech zaznamenal výrazný růst. Vznikly tisíce různých poskytovatelů, lidé si začali půjčovat ve velkém a skupina se vyhoupla na pozici jednoho z největších nebankovních poskytovatelů spotřebitelských půjček v Číně.

Související
Český Home Credit chystá globální akciovou expanzi. Odrazovým můstkem je Hongkong
Kreditní karta a nové logo Home Credit
Už v té době - v období let 2013 až 2017 - se podle projektu Sinopsis, který dlouhodobě mapuje čínská média a internet, v regionálních médiích začaly objevovat stížnosti na nekalé praktiky české finanční skupiny na tamním trhu.

Koncem roku 2017 pak čínská vláda zavedla na trhu přísné regulace, zaměřila se na predátorské půjčky, řízení rizik a na ochranu spotřebitelů. "Pocítili jsme to tak, že část lidí přestala splácet a zároveň se na nás začalo obracet mnohem víc lidí. Bylo vidět, že není kde si půjčit," uvedl k tomu loni spolumajitel Home Creditu Jiří Šmejc v rozhovoru pro MF Dnes.

Home Credit se v Číně po zpřísnění podmínek na trhu, který odpovídá přibližně polovině všech globálních úvěrů skupiny, v loňském prvním čtvrtletí propadl do ztráty v přepočtu zhruba 2,3 miliardy korun. Poté se mu však podařilo odrazit se ode dna a poslední kvartál roku už v Číně uzavíral se shodnou částkou 2,3 miliardy, tentokrát na straně zisku.

reklama

Letos se podle Sinopsis začalo v čínských médiích o údajných nekalých praktikách české skupiny mluvit znovu - tentokrát především v souvislosti se skrytými a celkově vysokými poplatky a nárůstem počtu soudních sporů s neplatiči.

Soudní spory s neplatiči
"Neplatičů má Home Credit v Číně podle čínských médií mnoho a firma figuruje v několika tisících soudních sporů. Podle některých zdrojů ve více než šesti tisících, podle článku na stránkách zavedeného kuangčouského týdeníku Timeweekly dokonce až více než 10 328 případů," uvádí analýza Sinopsis.

Související
Češi jako otroci PPF, anebo nevděční rovnostáři? Šest pohledů na svět Petra Kellnera
Výroční zpráva PPF 2018 Petr Kellner
Přehled
Podle ní uvedl web Qichacha, sdružující informace o firmách působících v Číně, že loni Home Credit China i divize Home Credit Xinchi zaznamenaly skokový nárůst soudních sporů. "U obou firem jde přibližně o tisíc rozsudků a tisíc nových případů. Tento trend, zdá se, pokračuje i letos," doplňuje přehled.

Je však třeba zdůraznit, že uvedené počty sporů tvoří jen velmi malý zlomek celkového počtu úvěrů a navíc v přibližně v 90 procentech případů je podle Sinopsis Home Credit žalující stranou. Obvykle jde tak ve sporech o požadavek na splacení dlužné částky. Dlužník musí většinou zbytek půjčené částky, penále i část soudních výloh dle nařízení soudu skutečně zaplatit.

V konkrétním soudním rozsudku z letošního roku, který Sinopsis zmonitoroval, pak ale figuruje také takzvaný správní poplatek. Ten podle některých čínských informačních serverů zůstává klientovi při vyřizování on-line žádosti o půjčku skrytý. Vymáhat ho má následně divize Home Credit Xinchi, nikoli Home Credit China samotná. Právě tento skrytý poplatek měl v některých případech dovést dlužníky podle čínských médií k tomu, že svůj úvěr přestali splácet. Sinopsis ale připomíná, že v některých případech soud nakonec přistoupil k odpuštění tohoto poplatku, protože v součtu s ostatními úroky již překonával zákonem stanovený strop roční úrokové sazby ve výši 36 procent.

Ve zbývajících deseti procentech sporů, o kterých se na čínském internetu mluví, má Home Credit údajně čelit žalobám kvůli nekalým obchodním praktikám, násilnému vynucování splátek nebo přímo lichvě.

Stížností je minimum, říká Home Credit
Helena
(IP adresa 188.116.112.8)
  • 
13.1.2020 13:06:06
Který ťulpas vymyslel, že se musí jíst jenom ve stavbách? To nikdy nebyl na žádném dětském táboře pod stany, nikdy nebyl s dětmi na žádném výletě v přírodě? Jak mohou takoví lidé rozhodovat o tom, kde mají děti svačit a obědvat???? Prosím vás, vyhoďte už takové lidi z rozhodování o našich dětech. Celé prázdniny mívám u sebe spoustu vnoučat a protože máme velkou zahradu, tak skoro nikdy nejíme v domě. Naše děti jsou venku od rána do večera, pokud zrovna není průtrž mračen.
(IP adresa 37.188.249.64)
  • 
11.1.2020 7:20:43
Člověk má být v dětství dítětem, v pubertě puberťáček, v dospělosti dospělí ve stáří moudrý.
Bohužel ve většině případů tomu tak není. Dnešní hnusná doba dělá z dětí dlužníky kdy se čeká až dostanou punc svéprávnosti a nasedne na ně exekutor s vymáháním dluhů za svoz odpadu.
Vstup do života se statisícovým dluhem ani zrůdný komunistický systém nedělal - holt dnes se máme lépe.
Být dospělím také moc nejde, dnešní dospělost se zúžila na shon po penězích. Kdo má prachy je "dospělí".
A být starý je to nejhorší co vás může v životě potkat, dalo by se to shrnout pod jediné, dědo zemři já se chci mít lépe.
V bláznivém Německu už i děti ve školce učí písničky proti vlastním předkům.
A o nervy tady nikomu nejde.
10.1.2020 21:02:33
Podle záběrů bych řekla, že jde o dospěou fenu po štěňatech, ale chápu radost pejska i chlapce. Provozovali jsme několik let útulek v našem městě a podobných radostných shledání jsme viděli mnoho...
Analfabeta
(IP adresa 93.91.51.130)
  • 
10.1.2020 17:22:51
Babicka je mozna mimoradne silna, ale jeste vice mimoradne pitoma! Omluvilo by ji jen to, kdyby dolni sousedi odjeli na Mesic na dovolenou. Normalni clovek by sesel o patro niz, zazvonil a kocku by si odnesl. Ale takto nebezpecne riskovat zivot vlastniho vnoucete? Divim se, ze jeste nesedi v base.
 Příspěvky 110 z 355060 [Dalších 355050 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.