| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin

 Celkem 12 názorů.
 Kotrmelec 


Téma: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:10:24)
Slyšeli jste někdy o tom?
Náš mimísek má čtyři měsíce a zjistili mu atopický ekzém.Včera sem o tom mluvila s jednou mojí kamarádkou a ta se mě zeptala jakou má krevní skupinu.Řekla sem že nulu - má ji po mě.A ona na to,tak to je jasný tomu bude vadit laktoza,kterou obsahuje UM
A tu laktozu obsahuje i UM hypoalergenní
Co si o tom myslíte vy?Může to tak opravdu být?
A pokud ano,dá se tedy UM koupit i bez té laktozy?
 Katka + 2 
  • 

Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:17:23)
Ano, mléčné výrobky nulkám nesedí, ale to je teorie, lidi nejsou stejní, takže nech mimíska pořádně vyšetřit a uvidíš jak to dopadne.

Ale všeobecně, u dětí se sklonem k atopii se mléčné výrobky zavádějí do příkrmů později.

O atopii bylo tady na Rodince dost dobrých článků, historicky mi hodně pomohly :))



 Motýlice 


Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:18:21)
to chce speciální vyšetření na alergologii k potvrzení
souvislost ekzemu a mléka bývá všeobecně proklamována
spíš jsem slyšela o lečbě vlastní vyčištěnou močí -ale podrobnosti nutno zjistit
 Gora 


Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:19:41)
Mám nulu, a mléčné výrobky opravdu nesmím.
Moje mamka má taky nulu, a taky jí některé mléčné výrobky dělají zle.
 kili 
  • 

Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:42:21)
Vztah některých poruch zdraví k HLA systému je složitější, jsou i náznaky častějšího výskytu některých nemocí či vad u některých krevních skupin v systému AB0. Rozhodně to ale není tak, že když má někdo kr. sk. 0, bude alergický.
 KamZik 


Kili,  

(12.8.2010 18:45:20)
To jsem ráda, že vás tu vidím. Mám dotaz: mám 5 týd.syna, plně kojen (nyní 6 kg), naše dětská diagnostikkovala seboroickou dermatitidu - začla seboreou ve vláskách, a rozšířila se do T - zóny. Dle mě je to ještě zkombinováno s atop.ekzémem- po namazání hydratační mastí kůže nejprve zvláční a je OK, ale cca 4h po namazání Adermou Exomegou velmi seschne (obecně má syn suchou kůži-není divu-v rodině samý atopik). Chci se zeptat: jak často to mýt a čím? Vodou nebo mýdlem? Dostali jsme také salicyl.olej, ještě jsem ho nepoužila, tu pokožku hlavy zatím nemá tak hroznou. Vím, jak pečovat o atop.ekzém, ale seboroická dermatitis- nemůžu nikde pořádně najít "manuál" :-) Taky se chci zeptat - nemůže to mít souvislost se soorem, který byl před 14ti dny? Jazýček (a zadeček) jsem potřela genciánou a od té doby v puse nic - jak případně poznám, že kvasinka je na kůži? Není vhodné dát Diflucan - kdo ho může předepsat? (Dětská tvrdí, že ona nemůže.) Děkuji za odpovědi. *Věra*
 lipoo 


Re: Kili,  

(12.8.2010 22:49:07)
kamziku-tohle měl náš malý taky-ve vlasech....dostali jsme též nějaký olejíček či co,tím jsme to měli před koupáním pořádně namazat a při koupání vyčesat kartáčkem...šlo to hezky.ale už si to moc nepamatuju-je to osm let:-)-jen jsem si dala tu vaši diagnozu do vyhledávače a vyjel mi obrázek-tak jsem si vzpomněla,že jsme to měli
 lipoo 


Re: Kili,  

(12.8.2010 23:05:29)
jestli ti to pomůže

Hlavním těžištěm léčby seboroické dermatitidy je zevní terapie:

Šampony používáme, je-li postižena vlasatá část hlavy. U dětí volíme nejprve šampony klasické bez přídavku antimykotik, selže-li léčba, pak s přídavkem 2% ketokonazolu. U dospělých jsou vhodné šampony s obsahem keratolytika, antimikrobiálních substancí či antimykotik, případně jejich kombinace. Patří sem především přípravky s obsahem:

* zinkpyrithionu s deskvamativními a antipruriginózními účinky (např. Head&Shoulders, Polytar AF, Node D.S., Squa-med, T gel, Freederm Zinc, Skincap)
* selenium disulfidu na problematiku tzv. suchých lupů (Selegel)
* thiosalicylátu zinku s antipruriginózními účinky (Kertyol S – s obsahem salicylu, Sabal s extraktem Sabal serrulata)
* antimykotika
o ketokonazol (Mediket, Mediket plus, Nizoral)
o klotrimazol (Triazol)
o octopirox (piroktolamin) (Mediket plus, Kerium, Node D.S.)
o dehtu (Polytar, Polytar AF, T gel, Ichtyo care, MEDIKET Ictamo, Fitoval proti lupům a další)2

Šampony mohou být úspěšné v léčbě i na jiná místa těla, než je kštice. Léčba se doplňuje u středně těžkých stavů ve kštici aplikací kortikoidních roztoků a lotií, u těžších forem aplikací okluze s krémem, případně i mastí.

Masti jsou jinak u seboroické dermatitidy nevhodné pro svůj okluzivní efekt na mazové žlázy.

Gely jsou vzhledem ke své galenické příjemnosti (nemastí) velmi oblíbené. Do kštice snadno aplikovatelný přípravek Micetal gel s obsahem antimykotika flutrimazolu, případně gel Pevaryl P.V. s ekonazolem se aplikují 3x týdně na 3–5 minut (event. 15) do vlhkých vlasů, poté jej nemocný důkladně opláchne vodou. Celková doba aplikace je jeden měsíc. Srovnatelnou úspěšnost léčby flutrimazolem potvrzuje srovnávací studie s 2% ketokonazolem (Nizoral) po dobu 4 týdnů. V literatuře nacházíme zmínku i o aplikaci 1% metronidazolu v gelu po dobu 8 týdnů, vedoucí ke kompletnímu zhojení oproti kontrolní skupině s placebem.

Oleje (minerální i rostlinné) dobře odstraní silné nánosy šupin, pokud je aplikujeme teplé a po několika hodinách působení smyjeme pomocí vhodného šamponu. Při torpidnějším výskytu krust a skvam přidáme do olejového vehikula 3–5 % kyseliny salicylové. U kojenců je třeba zvláštní opatrnosti pro riziko perkutánní resorpce kyseliny salicylové, doporučen max. 3% salicylový olej 2x týdně 3 hodiny před mytím vlasů, u přípravku Xérial Capillaire (30% urea, 0,5% kyselina salicylová) max. 15 minut před mytím vlasů. Zcela bezpečné se jeví použítí krémů a lotií s ureou (např. Excipial U lipolotio).

Kortikoidy lokální – jsou k dispozici ve všech galenických formách (roztoky, lotia, krémy a masti). Volba správného galenika souvisí nejen s lokalitou, kde bude přípravek aplikován, ale ovlivňuje též účinnost lokálně aplikovaných steroidů a závisí i na preferenci nemocného. Obecně platí zásada, že lotia a krémy používáme na tvář a tělo, zatímco roztoky se aplikují do vlasaté části.
 kili 
  • 

Re: Kili,  

(13.8.2010 0:04:28)
- ze srdce blahopřeji k potomkovi

- pět týdnů a 6 kg ? no to je cvalda :-)), pokud je jen plně kojen, pak ale jistě je to OK

- u 5 týd. bych o nějakém AE neuvažoval vůbec nijak, pusťe z hlavy rodinnou zátěž zatím

- séborrhoe nebývá infikovaná, nebál bych se toho, kor ne v tomto věku, pečoval bych o kůži jako u zdravého dítka plus mírné promazání, řekněme jednou za den, pokud by se ve vlasaté části hlavy dělaly "nánosy", pak vyčesat kartáčkem, pokud by to nešlo (úplně to skoro nikdy nejde), tak se ta seborrhoická místa promažou, třeba olejem, nechá se to působit hodinku dvě a pak vyčeše

- kdyby měl kvasinkovou infekci jinde, pak by to mělo spíše charakter numulárního eczemu - taková kolečka různé velikosti, zardělá, na kůži stačí jednou potřít lihovým roztokem gentiany, žádné další léky by to nepotřebovalo, po té fialce se to odšupí, přechodně pár dnů zůstane světlejší kůže. Ale nemyslím si, že by takové mrně mělo kvasinkovou kožní infekci. Do úst moc gentianu nedávejte.



 sextánka 


Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 10:57:46)
Ahoj, já mám "nulu" a po mléčných výrobcích se odjakživa můžu utlouct, jím je opravdu ve velkém a úplně bez problémů. Takže jsem možná výjimka?

Moje mladší dcera má krevní skupinu A a atopický ekzém + nesnášenlivost laktózy ji trápí. Ostatní děti taky krevní skupina A a jsou zcela bez alergií a mléčné výrobky tolerují bez problémů.

 Kotrmelec 


Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 11:05:46)
Hani,a jak to řešíš?Kolik je dcerce roků?
 Helča83 


Re: Léčba atopického ekzému pomocí krevních skupin 

(12.8.2010 13:00:29)
Naše malá má atop taky. Začalo to kolem 3. měsíce, teď je jí 7 měsíců. Krevní skupina A. Na alergo jí vyšla alergie na bílkovinu kravského mléka (laktóza je něco jiného, je to mléčný cukr ne bílkovina, dost se to plete), což prý bývá dost časté. Malá nedostává v příkrmech nic s mlíkem, já (ještě kojíme a nemusíme dávat UM) držím taky přísnou bezmléčnou dietu (musím číst etikety a nejíst nic, kde je mlíko nebo syrovátka byť jen v malém množství, vápník doplňuju tabletkama) a je to lepší. UM se pro tyhle děti dělá taky, jak se jmenuje jen hádám (Nutrilon Alergy Care ?), ale Dr. bude určitě vědět, na předpis je totiž levnější. Hodně štěstí! ~x~

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.