| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kroužky u dětí se sníženou pozorností

 Celkem 19 názorů.
 NL 


Téma: Kroužky u dětí se sníženou pozorností 

(14.5.2012 14:22:46)
Ahoj všem,
uvítala bych radu. Hlavně od maminek, které mají podobné "trable" s dětmi. Mám skoro 5 letou dceru. Od podzima má diagnostikovanou vývojovou expresivní dysfázii, ADHD - poruchu pozornosti. Je to takový veselý, ukecaný čertík. Řeč se snažíme napravovat u logopedky, docela dost se za poslední rok zlepšila. Od září jde konečně do školky, ale vypadá to na odklad právě kvůli té nepozornosti a vyzrálosti. Tak a teď o co mi jde. Máme vedle domu ZUŠ a nabízí se tu možnost nějakých kroužků. Jenže jak jsem tak koukala na talentové zkoušky, tak třeba na hudební obor to nedá. Paměť a reakce z toho mám obavy. Přitom by jí to bavilo (nějakou zkušenost s flétnou má a dneska je zrovna na flétničce v mateřském centru a když by to nevyšlo, tak bych měla možnost i soukromé učitelky ze školy) a pomohlo i s rozvíjením motoriky, se kterou má taky problém. Takže otázka zní. Máte někdo z vás dítě na nějakém podobném oboru v ZUŠ? Zvládá to? Rozvíjí ho to? Nabízí se nám tam ještě možnost - taneční obor (to by možná bylo vhodné), výtvarný obor a literárně dramatický obor (o tom neuvažuji). Máme vůbec šanci? Napiště mi prosím vaše zkušenosti, děkuji.

A ještě jeden dotaz. Co cizí jazyk? Kdy jste pak začali s cizím jazykem u dětí s expresivní vývojovou dysfázií? Teď na to asi není vhodná doba, ale jak se to pak u vás v průběhu času vyvíjelo? My to asi budeme muset nechat na ZŠ, protože se navíc nyní potvrdila zkřížená laterita a tak jsem tedy zvědavá co to přinese při učení písmen ve škole :-( .

Děkuji za reakce. Budu v průběhu dne číst a odpovídat.
 Eržika. 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 14:42:03)
GD - nevím, napíšu svoji zkušenost.

Mám syna s expr. vývojovou dysfázií, ve školce nechodil nikam.
Tedy jen se ségrou na vodácký kroužek, kam chodí spousta sourozenců (3-15 let) a je to něco jako skaut - lítání a blbnutí venku, hry, a nácvik zálesáckých dovedností atd.

Ve škole (s odkladem) začal chodit na keramiku. Od druhé třídy na vysněný kroužek leteckého modelářství - je tam nejmladší, občas s ním chodí děda a vedoucí s ním má opravdu trpělivost.

Aj má ve škole povinně od 1. třídy, ale nijak to neřeším, není hodnocená. Něco si pamatuje, aktuální to bude příští rok, kdy bude aj povinná.

 NL 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 14:45:57)
Díky budu moc ráda za názory a zkušenosti rodičů dětí s touto diagnozou. Vím, že někdo má problémy větší, někdo menší, tak i proto.
 Len 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 14:49:35)
Mam syna s VFA + dysfazii. Vyrusta v dvojjazycnem prostredi, anglictinu uprednostnuje a umi ji lip, ale kdyz je v ceskem prostredi bez aj mluviciho cloveka, tak se rozkecava rychle. Cte anglicky, cesky zacina, jdeme na to pomalu.

Krouzky, hraje fotbal, to je zatim vsechno. Zajimaji ho hudebni nastroje a mozna od pristiho roku ho na nejakou hudebku dame, talentovky se u nas nevedou, chodi ten, kdo ma zajem.
 Gora 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 14:50:57)
GD, díky tomu, že mám syna ADHD jsem se o tom bavila s mamkou, která je učitelkou v ZUŠ. Syn naprosto postrádá hudební sluch, takže nakonec jsme ho do hudebky nedali, ale mamka říkala, že čas od času tam nějakého žáka s takovou diagnozou má, a je to v pohodě. Občas mají sklon vykecávat místo hraní, ale lehce se dají přesvědčit, že nejdříve se budou učit, a pak si popovídají. Měla dokonce pár výrazných talentů. ~R^~R^
 ..maya.. 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 21:30:46)
~R^
jj náš kluk se naučil na představení pro maminky nejen písničky zpívat ale hrát i na flétnu během jednoho dne..byl nemocný tak necvičil s dětmi..noty zná, na písničky atd je jako houba..má aspergerův syndrom, adhd a vývojovou dysfázii..určitě bych se kroužků nebála, tyto děti potřebují tahače:-)
 Gora 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(15.5.2012 7:49:35)
Přesně, tyhle děti se učí vše, co je baví velice rychle. Často bývají nadprůměrně inteligentní, a to je teprve paráda. Přesně jak píšeš, jsou jako houby, vše se učí a pamatují velice rychle.
Skoro je mi líto, že syn nemá hudební sluch.~;) Tak dělá alespoň hokej, který chtěl dělat odmala.

 Cloe 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 14:53:49)
Ja bych se spis poohlidla jinde nez v ZUS. To je proste skola, talentovky se nedelaji jen tak z pleziru, opravdu patraji po detech s talentem. Jede se od zacatku na znamky...bala bych se, ze se ji cinnost znechuti.
Ja jsem prosla celou ZUS a pamatuju se, jak jsem na 2. hodine nauky (v prvni tride) dostala za 4 ~o~
 Winky 
  • 

Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 16:29:16)
Nemám teda zkušenosti s dysfázií, jen se ZUŠ - u nás je na ZUŠ i takový "přípravný" obor, jmenuje se Šikulky a děti tam dělají rytmiku, zpívání (lidovky) a taky k tomu malujou, neznámkuje se vůbec nic, je to pro děti od 5 do 7 let, vzali tam i mého 4leťáka (chodí se ségrou), protože ho zpívání hrozně baví, chodit chce a tu třičtvrtěhodinu tam s pozorností vydrží (učitelka si ho tam jednou nechala na zkoušku aby zhodnotila, jestli to tam zvládne), a dělá hrozně důležitýho že už taky "chodí na kroužek". Myslím, že za zeptání v lidušce nic nedáš.
 Juldafulda 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 16:49:45)
Syn chodil do lidušky na tanec, musel ukázat co umí, hudební sluch má, je divoký, ale učitelka s ním problém neměla. Ve školce má flétnu a tam je to teda horší... Problémy začnou, když musejí hrát společně :-). Není týmový hráč :-).





 propiska 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 16:51:33)
Syn má lehkou formu ADHD a zkříženou lateralitu. Podle psychologa vždy záleží nejvíc na učiteli, vedoucím kroužku apod. Potřebuje individuální přístup,pokud něco nepochopí nebo mu prostě nejde, je konec a je třeba aby na to učitel reagoval a nabídl jiné řešení a měl čas a možnost se mu věnovat.
Chodil jako malý na plavání ( rodiče s dětmi od 2 do 4let), na jeho hyperaktivitu to nemělo žádný vliv. Klidně běžel celou cestu do bazénu i s bazénu, v létě ujde 20km s plnou polní a nejde unavit, jede do poslední chvíle a pak padne večer a spí během minuty ( okolo 22hod), nespavý je od šestinedělí, kde bere energii netuším.
Ve škole si učitelka občas posteskne, že ho máme dát na sport,že se musí naučit vypnout...no nevím, sport ho zatím neunavil.
Pak chodil od 4let do 6 na kutílka v DDM, pro motoriku dobrý,ale nebralo ho to. Kvůli logopedickým problémům mezi vrstevníky hůř zapadl, vedení bylo jako ve škole, vždy museli všichni postupovat podle předlohy a on byl pomalý, nestíhal..bylo jich tam hodně a řev jak od učitele tak od dětí.
Teď chodí na modelářskou přípravku ( jen kluci od 6 do 7let) a vedoucí je kluk!!! perfektně to s nima umí, nemá prý se synem žádný problém, že je sice živější ale já si poradím, zaměstnám ho aby neměl čas vymýšlet lumpárny....
ZUš- chodila jsem já, nemám dobré vzpomínky, na přání rodičů a jako mámin nesplněný sen jsem trpěla 8let za pianem. Nikdy jsem denně hodinu doma nehrála, brala jsem to jen jako nutné zlo, cvičila den před hodinou v Zuš, známky průměrné, závěrečné zkoušky stresující, nic mi to nedalo....volila bych pro dítě raději hudebku formou hry, než dril jako byl za nás před 20lety. Ale nevím jak to dnes chodí.
Každé dítě je jiné, nám na radu Phdr. bylo doporučeno nastavit pravidla, dát ho tam kde se bude muset naučit dodržovat určité povinnosti aby se připravil na vstup školy, ale aby to nebylo stresující tak hlavně dobrého trenéra, učitele, vedoucího apod...pak už je asi jedno co to bude za kroužek, pokud to bude s dítětem umět a budou k tomu dispozice aspoň průměrné aby to nebylo absolutně mimo jeho dovednosti a schopnosti, tak to musí dopadnout dobře~R^
 T 
  • 

Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 18:43:59)
Dcera tedy nema dysfazii, jen poruchu pozornosti a zkrizenou lateralitu. Do Zus jsem ji dala v 5ti letech, na takovy pripravny krouzek - hudba a vytvarka dohromady. Kvuli pozornosti nam pak pani ucitelka v zus i psycholog doporucoval odklad, nicmene uz 5ti umela cist, tak jsem na ne nedala. Ted je ji 8, problemy s pozornosti se postupne lepsi, v zus hraje na fletnu a v pohode zvlada.. Je sice trosku narocnejsi nez jine deti, ale ma sluch a my jako rodice ji musime honit. Fletna ji bavi, ted zacala mimo zus i s pianem, na vlastni prani. Krome toho ma jeste tenis a tanecky, aby se trosku unavila. Dej ji do zus na nejaky pripravny krouzek, ucitelky ti pak reknou svuj nazor. A hlavne si to vyzkousi a rekne ti, jestli ji to bavi.
 NL 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 19:08:03)
O tom přípravném kroužku jsem také slyšela, že by tu snad měl být. Na stránkách nic nemají, ale poptám se. To by mohlo být dobré řešení. Rozhodně jí nechci nacpat do kroužku, kde by jí to pak znechutili a nebavilo jí to.
 ..maya.. 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 21:27:33)
náš kluk s adhd a as, vd, hraje na flétnu, mají to povinný předmět ve škole..tak určitě by to dcerka zvládla..
 Iva 
  • 

Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(14.5.2012 23:25:05)
Je to velmi individuální. Asi bych se řídila dle toho co dcerku baví, diagnoza nediagnoza.
Mam syna ADHD a dysfázie, ve věku tvé dcery, a chodí jen do Sokola a na plavání. Sokol dobrý, tam se vylítá ve velké tělocvičně, plavání mu očividně nejde kvůli špatné motorice rukou ale on to neřeší, ve vodě je spokojený.
Na nic jiného bych se ho neodvažovala dát.
 Pawlla 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(15.5.2012 3:28:20)
GD,podle mého názoru je to brzo.Příští nebo ten další rok půjde do školy a teď od září už školka,jestli jsem to dobře pochopila.S ADHD je to hodně.Možná dokud bude chodit jen do školky,tak bych zkusila tu soukromou učitelku na flétnu,která se ji bude věnovat individuálně,ZUŠku ne.Kromě toho musíte asi cvičit doma i logopedická cvičení a za chvíli nějaké předškolní cviky,takže pouvažuj,ať toho nemá moc.
 NL 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(15.5.2012 14:55:13)
Asi se tak zařídím. Já si to prostě potřebovala srovnat v hlavě. Ano od září školka (konečně), bude předškolák a doma to je peklo. Teď zvažuji tu flétnu od září v Mateřském centru (když by jí to šlo, tak případně tu soukromou učitelku časem), prý ji to šlo a docela jí to baví. No uvidím jak se to vyvine ještě během měsíce (dala jsem jí tam teď na zkoušku do konce června). A teď jsem tam ještě našla kroužek pro Chytrolíny (taky v MC, kde se jí líbí a chodí tam teď na hlídání a Všeználka) - mají tam mít upevňování předškolní a raně školní výuky, procvičování motoriky mluvidel a to vše formou her, grafomotorických a paměťových cvičení. .Je to pro děti 5-7 let. Což by bylo fajn, nemá vůbec starší kamarády, všechno mladší a nemyslím si, že to je až tak dobře. Ve školce snad nabízejí nějaké tanečky a možnost plavání. Takže to asi nebudu hrotit, uvidím jak to bude na podzim.
A soukromá ZUŠ tu není, je to menší město poblíž Prahy. Ale mám tu skauta, hned vedle domu ~:-D , možná budou moct chodit i děti od 5 let. Kamarádka mi teď zjišťuje zda to půjde, chce tam taky dát svého syna stejně starého. No tak uvidíme.
 lipoo 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností atd. 

(15.5.2012 22:14:53)
tak pokud ji baví flétna,tak ji dej na flétnu...náš má poruchu pozornosti,chodil na flténu a chodí i na tanečky..ale tam je dost poznat,ta nepozornost..co se ostatní naučí za měsíc,on se učí půl roku~:(
 Gora 


Re: Kroužky u dětí se sníženou pozorností 

(15.5.2012 7:51:33)
GD ještě mě napadla jedna varianta. Nevím, kde teda bydlíš, ale ve větších městech bývají i soukromé ZUŠ, kdy některé jsou brány více jako škola hrou. Možná se zkusit poohlédnout po něčem takovém?

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.