angrešt |
|
(3.1.2014 16:35:38) Tohle už mi kdosi posílal dávno. No, co by, je to magor. Myslí to dobře a vpodstatě souhlasím s jeho poselstvím "jezte jen to, co by vaše babičky považovaly za jídlo". Ale-... jeho body jsou naprosté bláboly, a to nejen ten cocacolový. Zkrátka myslí to dobře, ale ví o tom prd.
Nechce se mi v tom celém nípat po kousíčkách, to bych tím strávila tři dny. Ale fakt jsou to plky.
Teď jsme si všimla třeba "Protože se navazují na receptory T-lymfocytů, což jsou naši buněční zabíječi v první linii v obranyschopnosti. Ty ztratí svou důležitou funkci makrofágů..." - hovadina na n-tou, žádný T-lymfocyt se nikdy nezmění na makrofága. Je to úplně jiný buněčný systém.
Nebo na pečivu v igelitu opravdu rostou plísně velmi rychle, v řádu hodin až dní, ale obvykle aspergily, ne candidy. (zde odkazuji na několi diskusí věnovaných uchování vánočního cukroví, tam jsem o plísních v pečivu psala víc).
"Oleje se přepalují při 125 stupních. Kdežto sádlo se přepaluje až při 180 stupních." opět samozřejmě není pravda, bod přepálení je odlišný u každého druhu oleje, některé se přepalují při teplotách ještě nižších, ale některé naopak i při vyšších než sádlo. Takto napsáno je to hovadina (a to patřím spíš k propagátorům smažení na sádle, ale zároveň nehodlám souhlasit s takovouto lživou argumentací proti používání olejů v teplé kuchyni - prostě jak který, už jsem to tu taky mnohokrát rozepisovala podrobně).
"Nejezte jogurty s dlouhou dobou trvanlivostí. Jsou plné konzervantů a jsou mrtvé." Opět absolutní hovadina, naopak, jogurty s dlouhou trvanlivostí jsou právě ty živé, protože je v nich vytvořen bakteriální ekosystém, jenž nepustí mezi sebe vetřelce a tak se sám účinně brání kontaminaci. Konzervanty jsou naopak spíš ve výrobcích s kratší trvanlivostí a bez živých kultur, jelikož to nechrání ty kultury (myslím, že to mívají třeba různé takové ty krémové dezerty a tak, nemám moc přehled, tyhle věci nekupujem)
a tak dál, no.
Ta Cola - to je dobrý vtip - hlavně, že se to celé točí a odvolává na to, co jedli dlouhověcí obyvatelé Boskovicka. No, že to bylo sádlo, nehydrogenované oleje a tuzemské ovoce, se jeví vysoce pravděpodobné. Ale představa, že tito lidé jedou celý život na dvou litrech coly denně? Pan autor je holt asi psychicky závislý na cole, tak si to musí zabalit do tuny vznešené vaty, aby to sám sobě okecal a nemusel se své závislosti dívat do očí
Samotné složení coly - cukr není sice žádné kdovíjaké zlo (normálně je naší součástí v rostlinách odpradávna), ale fakt nikdy nebyl naší potravou v tomhle množství, jaké je v cole. Zas táák pohyblivé spermie nažrané denní dávkou fruktosy z dvou litrů coly nepotřebujem. V cole je také karamel, což je směs látek, podle míry pálení různou měrou neprospěšných. Pak ta fosforečná. Nesvědčí našim zubům. Při sem tam normální troše coly nám neva, zas tolik jí tam není, aby nás kdovíjak odvápnila. Ale že bychom museli být colu ausgerechnet kvůli příjmu fosoru... je hovadina
No, už mě to neba. Můžete někdo pokračovat s dalšími body
|
angrešt |
|
(3.1.2014 16:58:10) To já taky ne, ale rozhodně mi to nebrání v otvírání stavidel své výmluvnosti
|
1kulička |
|
(3.1.2014 20:02:19) Jasně, na to byla i reportáž na ČT, ptali se lidí, co si myslí o jogurtech s dlouhou dobou trvanlivosti - všichni odpovídali, jak je to plné konzervantů atd. No, pointou bylo, že trvanlivost je prosdloužená hlavně díky novým technologiím balení = maximálně sterilní prostředí a dodržení skladovacích teplot.
|
|
|
|