| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Bolí mě záda, když jsem v klidu

 Celkem 16 názorů.
 Černá kronika 


Téma: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 20:40:22)
Bolí mě už dlouho. Když s někým chvíli povídám, stojím a nijak zvlášť se nehýbám, tak mě začnou bolet záda přibližně v oblasti pasu. To samé v noci, když spím na břiše nebo na zádech, tak se i bojím bolestí, že mi trvá, než se obrátím na bok. Na boku mě záda nebolí. Když se takhle vzbudím k ránu, tak nemůžu ani oblíknout ponožky. No a když tahám tašky s nákupem, šuplíky z mrazáku a podobně, tak nic, záda jsou v pohodě. Co mi může být? Vždyť mi doktor ani neuvěří.
 Jana, 2/07+10/08+5/11 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 20:42:12)
Mně píchá jakoby v kyčlích a v bedrech, nechala jsem si napsat masáže a jeden ten masér říkal, že to může být od povolených svalů pánevního dna.
 Černá kronika 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 20:45:39)
Kyčel mě bolel jeden čas zhruba před rokem, ale pak to odeznělo. Snažím se myslet na to, abych chodila rovně, nemám nadváhu, spíš naopak a přesto.
 Marika. 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:01:55)
Měla jsme něco podobného, taky jen když jsem ležela, ale nebyla to žádná velká bolest, jen nepříjemné. O to to bylo horší, že si leckdo mohl říct, proč s tím otravuju, když to není aktuní bolest, že nemůžu hýbat. Ale když pro tebe odpočinek vleže není vůbec příjemný a víš, že dříve to bylo v pohodě, tak tě to trápí. Obešla jsem kde koho, různé fyzioterapeuty, cvičila, akupunktura atd. Trvalo to 2 roky. Vždycky to na chvíli přestalo a za pár dní, za týden zase zpět. No a pak mi prostě jedna taková mladá holčina nějak hnula páteří a byl klid. Možná byla tak šikovná, možná to byla náhoda a vedlo k tomu všechno moje snažení a konečně se povedlo. Ale jak já na ni s vděkem vzpomínám. Jestli jsi z Prahy tak to bylo v Monada centru, byli tam dobří všichni.
 Černá kronika 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:08:50)
Bohužel nejsem z Prahy
 Černá kronika 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:09:46)
Právě že já jinak přes den normálně lítám, všechno vykonávám, ale v delším stoji a v noci v posteli normálně trpím.
 Marika. 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:07:16)
Jo to jsem měla taky, při sportu to nebolelo, ale jak jsem lehla, tak místo úlevy, že ležím, nepříjemný pocit kolem kříže, kyčle někdy až do nohy. Ale jak jsem psala, nebolelo to, jen to bylo prostě nepříjemné napětí nebo jak to popsat a psychicky otravné tou odolností vůči pokusům o nápravu. Naštěstí mi to nebránilo ve spánku, to bych se asi zcvokla, protože to trvalo 2 roky. Tak přeju ať najdeš někoho, kdo ti pomůže. ~;((~6~
 j. 
  • 

Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:03:21)
mám to přesne jak popisuješ od porodu prvního dítěte (24 let)

spím jenom na boku a kdyť stojím, tak se snažím alespoň měnit polohy, váhu na druhou nohu, předklánět se a pod.

myslela jsem si těch 24 let, že je to běžné
 remus 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:31:45)
Špatně zvolené matrace a problém z kyčlemi.
 magrata1 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 21:47:01)
klidové bolesti jsou typický příznak Bechtěrevovy nemoci. Pokud to doktor zlehčuje, není moc dobrý. Věřím, že je víc nemocí, které se takto projevují, ale znám jen tu svoji. Nejhorší je mít třeba angínu a 40°horečky, to člověk fakt nemůže cvičit. To je pak nářez. A taky je skvělé, když je to v akutní fázi a třeba potřebuješ v noci na záchod. Několikrát jsem se málem počůrala (dílem i bolestí), protože jsem se "zasekla" a nemohla se dootočit a slézt z postele. Nebo jsem se zasekla s jednou nohou venku a druhou uvnitř auta a nešlo to tam ani zpět, venku -10~n~
 xy 
  • 

Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:35:08)
Kdo a co za vyšetření provádí, prosím? Mě doslova bolí ležet - bolí mě záda od kříže a bolest jde až dolů do nohou a musím si záda před usnutím "prokřupnout", nejhorší je to na bocích. Když sedím s dítkem na zemi a pak se zvednu, tak mě neskutečně bolí kyčle než se rozchodím a nohy kolikrát bolí tak, že sotva lezu. Můj obvoďák je celkem k ničemu, takže pokud tam půjdu, musím přesně vědět, co po něm chci. I když jsem měla typické projevy nefunkční štítné žlázy a to i v odběrech, tak mi řekl, že jsem zdravá. Upřímně jsem doufala, že se po nasazení léků na endokrinologii můj stav zlepší, ale bolesti trvají.
 magrata1 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:49:16)
byla jsem u ortopeda, udělal základní RTG, viděl změny, poslal mě k revmatologovi, ten na magnetickou rezonanci. Jo, na žádost revmatologa mi obvoďák nechal udělat genetické vyšetření na přítomnost antigenu HLA B27. Mám dobrého obvoďáka, testy udělal, když jsem si byla pro výsledky, zrovna mu náhodou volali z pojišťovny, jak si dovolil mi ten test dělat. A to mi to vyšlo pozitivní. Takže doporučuju, pokud bys to vyšetření chtěla, nakecat doktorovi, že to máte v rodině, třeba tetička, aby netvrdil, že to mají jen chlapi. U nás v rodině to má víc žen než mužů.
 xy 
  • 

Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(18.3.2014 8:18:19)
Děkuju oběma. V květnu jdu na ortopedii se synem, tak se poptám u jeho dr.
 dulca 
  • 

Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:32:18)
panevni dno a kostrc mela jsem to podobne
 KoproFka 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:53:21)
mám to taky, u mě to bude nejspíš příčně ploché nohy - njn...

nejhorší to bylo, když jsem stála někde dlouho ve frontě - ještě zamlada na výpisech z obchodního rejstříku (stálo se tam i víc jak hodinu) - to bylo strašný!!!! jsem se tam kroutila jak had, různě jsem se snažila si ulevovat třeba sezením na bobku, opíráním se o stěnu...

jinak záda taky naprosto v pohodě - v těhu jsem byla na masáži a masér se velmi podivoval - nikoho s tak dobrými zády tam prý už dlouho neměl - zkoušel na mě i tlakovou masáž chodidel a já nic, pohoda....~;)
 KoproFka 


Re: Bolí mě záda, když jsem v klidu 

(17.3.2014 22:58:09)
teď jsem si to přečetla celý - ty to máš i ve spánku, tak to je jiná

mě tedy v noci nic nebolí - resp. kdybych celou noc ležela na břiše, tak asi problém mám, ale to já neležím, páč ve spánku sebou dost melu......
resp. teď jsem taky po spaní víc rozlámaná, ale to je tím, že spísm už 11 měs s miminem, a tím pádem se podvědomě nemelu tak, jak bych potřebovala+ k tomu v noci kojím...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.