| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Akutní bolest v bedrech u dcery

 Celkem 24 názorů.
 luthienka 


Téma: Akutní bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 0:30:31)
Mylsíte si , že dva roky starý úraz páteře ( zlomený 2.bederní obratel) může mít souvislost s akutní bolestí v bedrech? Dcera - 14 let - dnes začala cítit bolest v bedrech vpravo, která se postupně rozšířila i vlevo a stále sílí navzdory ibalginům. Při močení potíže nemá. Teď jeli do nemocnice a já (jsem v 8 měsíci těhotenství a navíc mám velké problémy s ledvinami) trnu doma, co to bude.
Kdo jste měli nějaký podobný úraz, ozývalo se vám to někdy zpět takto bolestivě? Plakala úplně bolestí. KDo nespíte pište . děkuju.
 Marika. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 2:45:52)
Zkušenosti s úrazem páteře nemám.

Někdy se mohou obratle "bloknout", to jsem měla, dali mi injekci a přešlo to. Skřípnutý nerv bolí dost, ibalginy jsou na to slabé. V nemocnici dceři pomohou, neboj. ~6~ ~;((
 K_at 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 6:59:05)
Luthienko, dej vedet, co to bylo. Napada me i slepak. Ledviny. Ale bloknuty nervy taky.
 Bernardýn 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 7:43:59)
Také se priklamim k těm skrpnutym nervům. Mě když vyhřezla ploténka tak jsem nemohla bolestí nic a ibalginy nezabírali. Jak dopadlo vyšetření??
 breburda71 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 8:13:58)
U dcery takhle začala ledvinová kolika způsobená kameny( bylo jí v tu dobu 23 let), s močením problém taky neměla. Ale samozřejmě to může být cokoliv jiného, klidně skřípnutý nerv v té oblasti..Držím palce, ať je dceři líp~;((
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 8:53:40)
Tak dorazili asi ve 3 hodiny. Na dětským ji ani nevyšetřili - moč ji nevzali, že menstruuje a nic tedy neuvidí. Tak at jde na neurologii - tam nakonec prý pečlivé vyšetření a neurologicky je ok. Z toho jsem mela strach. Pak ortopedie - udělali ji RTG a prý jenom bolest zad způsobená ochablostí. Asi je dcera po úraze bebíčko. Dostala dorsiflex a ibalgin. Já jí to ještě nahřála před spaním. V noci spala u staršího syna - aby byla pod dohledem. Vzbudit mě nepřišli, teĎ ještě spí. Tak snad to nic nebude.
Jsme teď všichni vyplašení - já byla v nemocnici před měsícem. A od té doby sotva lezu a čekám na porod a hrabe mi z toho.
 Marika. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 8:57:24)
"prý jenom bolest zad způsobená ochablostí"

Ochablost způsobí tak nezvladatelnou bolest, že nezabírá ibalgin? ~e~

"Asi je dcera po úraze bebíčko." To mi přijde dost přezíravé.

Dobře, že se dcera vyspí, uvidíte, co dál. Třeba bud už ok, ale pokud to není nerv, tak buď ledviny, nebo k té mensturaci. Může mít endometriózu, to měla kamrádka bolesti, na které nic nezabíralo a sotva lezla. Tedy spíše ani nelezla.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 9:34:07)
já ledviny znám dobře - vím co umí, právě to potřetí v životě prožívám sama. Ale koliku by bez niceho asi nezaspala...
Menstruaci už má tři roky, bývá jí blbě první den a to ji ibalgin vždcky zabral. Je fakt, že měla dvakrát kvasinkovou infekci, tak je otázka, zda tam nemá nějaké chronické potíže. TO proberu s dětskou dr. Na dospěláckou gyndu jí ještě nechtějí a na dětskou stejně potřebuje doporučení.
Cvičení je kámen úrazu - nedělá pořádně nic. Chtěla jezdit na koni, ale je tisíc důvodů, proč ne tady a ne s tímhle trenérem. Dřív chodila na karate, ale "všude jí nutí do soutěží a zkoušek". Nedokážeme ji motivovat. Občas ji syn veme do fitka, už jí i vytvořil tréninkový program pro ni (vzhledem k věku a schopnostem a zdr.stavu), ale ona prostě nikam sama nejde. Já cvičím hodndě doma - ale ani to jí není blízké.
Fyzioterapeuta samozřejmě oslovíme, ale bez úravidelného cvičení to není k ničemu. I proto jem ráda, že nakonec v nemocnici byli - můžeme apelovat na tom, že tomu chceme příště předcházet.

A bebíčko je - prostě je citivá na bolest. Obzvlášť po tom úrazu. Ale my ji to najevo nedáváme, snažíme se vyjádřit pochopení, mluvit s ní, že je nutné tomu do budoucna předcházet... Ona je prostě složitá i psychicky. Po tom úraze trpěla depresemi a sebepoškozováním. Tak možná reagujeme úzkostlivě.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:31:08)
FB nenám, poslala jsem mail.
 K_at 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 9:50:08)
Lut,je normalni, ze se bojite.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:17:45)
Zvládli jsem to bez chemie. S ní jsem byla jednou u psycholožky, ale nechtěla tma chodit. Tak jsem si začaly ví povídat. Já chodila na psychoterapii, takže i dceru jsme probírali - bylo to vůbec náročné období z mnoha směrů (partnerská krize, nemoci v rodině i u manžela a maminky). Prázdniny jí úplně změnily k lepšímu a od té doby je zase veselá, komunikatitvní a fajn.
 Marika. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 9:57:30)
"ona prostě nikam sama nejde"

To se nedivím, taky jsem chodila vždy s někým. Chce to parťáka, kamarádku. Jedinkrát jsem chodila sama, protože jsem si velice oblíbila cvičitelku a opravdu jsem se těšila. Bohužel se odstěhovala 400 km daleko. ~n~ Žádnou takovou už jsem neobjevila. Tak mi funguje to domlouvání se s někým.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:29:53)
Brácha by jí bral, ale jí se moc často nechce. Navíc on chodí do fitka - civční si koncipuje sám, studuje to na spostě odborných serverech a bere to na ní hodně vědecky. Z mého pohledu by nyní bylo nejlepší zdravotní cvičení (což je pro pubertacku vopruz) nebo pilates (což je "pro staré ženské")
Kamarádky moc nemá, navíc mám strach, že všechny jsou fyzicky zdatnější než ona. Už ve školce byla motoricky dost nešikovná. A ona nechce být ve srovnání ta méně šikovná. Na druhou stranu úplné nemehlo není - plave, jezdí dobře na lyžích, základy na koni, něco ujede i na kole.
Má kolem sebe spoustu kluků, ale před těmi se zase chce předvést jako "hvězda" a ne jako "buchta".
 Marika. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:02:15)
Luthienko "A bebíčko je - prostě je citivá na bolest. "

Někdo je bohužel citlivější psychicky, fyzicky... nevybral si to. Pokud se sebepoškozuje, prostě to nezvládá. Byla bych opatrná. Hodně.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:23:30)
Marky, já to právě vůbec nepodceňuju. Neřekli jsem jí křivé slovo. K doktoru s ní jel táta i velký brácha.
 K_at 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:39:10)
Luthienko, ono je to tezke. Nepodcenovat, ale zase to nechtic neprizivovat. Mam doma podobne slozitou slecnu. A velice zdarile se leckdy vyhyba,logice. Nekdy je to desny.
 Marika. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:46:23)
Luth myslím, že jste teď v hodně náročné siutaci, hlavně ty. Na dceru to asi dolehlo, obava o maminku. Psychika může zhoršovat i fyzično, však víš. Vydrž, ono se to zlepší, jakmile se miminko narodí, bude veselo. :-) ~x~
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:21:30)
Může být, že podvědomě chce na sebe upozornit a já jí to za zlé nemám - už to tak jednou dělala. A i s tím jsem si poradili. Proto jsem v noci vyběhli, vyjádřili pochopení a jeli k lékaři. Pak jí zahrnuli péčí.

Čekáme třetí dítě a já jsem na tom zdravotně špatně. Ona se na mimino těší, hodně si povídáme. Ale samozřejmě jsem se soustředila ted na svůj zdravotní stav.

Zatím, kočička, spí, tak snad to bude lepší...
 *Kate 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 11:09:13)
Mám podobnou zkušenost jako Kruci. Bolesti a několik blokád - když jsem začala cvičit, zmizelo to. Řešila bych to pres fyziterapii nebo to fitko, pokud na ni brácha nebo trenérka dohlédne, aby to dělala dobře. Drzim palce.
 Cimbur 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 12:15:41)
A sono ledvin neudělali?
 vlad. 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 16:53:26)
Cimb., to mne taky zarazilo. Ledviny se daji vysetrit i pri menstruaci.

Tohle bych se snazila nepodcenit a probrat to s detskou dr.
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 17:03:57)
Ne , na dětském se na ní doktorka nepřišla ani podívat... A to jsme konzultovali kam jet předtím se záchrankou - doporučili dětské a neurologii ve FN. Sloužící dětská lékařka ani nevzkázala, že by s ní měli jet na urologii (máme ve FN jen nonstop urologickou pohotovost pro dospělé, ale v týdnu mají ambulanci).
Ale vypadá to, že se holka lepší. A asi to fakt bude pohybové. Zavolám pro jistotu v pondělí dětské, co si ona o tom myslí. Jako na potvoru máme taťku příští týden v zahraničí a já jsem neschopná větší akce (vyjít kolem domu mě vysílí na zbytek dne). naštěstí syn je skvělej, a kdyžtak to s ní objezdí.
 sally 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 17:43:39)
Luthienko,
křivou nebo vyhřezlou plotýnku na rentgenu neuvidí, na to musí být MRI. Ale pokud jí na to nakonec zabrala chemie, tak to nejspíš plotýnka není.
Na plotýnky je potřeba cvičit - zase taková věda to není, když na to vlítne deset minut denně, tak bude velké zlepšení. I v případě, že plotýnky jsou OK, vzala bych ji k rehabce / fyzioterapeutovi, ať jí alespoň naučí těch pár cviků.
Jinak lidi v bolestech jsou depresivní. Zvlášť pokud jsou to dlouhodobé bolesti, které odeznívají pomalu a na které není žádné instantní řešení. To jsem chtěla jen podotknout, že to nemusí být tak, že na sebe "upozorňuje", že ten proces může být opačný - tělo v bolestech je ve stresu, a stres se může projevit depresí.
Přeju vám hodně štěstí s hledáním rehabky, my máme úžasnou, která puberťačku bere jako dospělou, vždycky se spolu děsně nasmějí, aůe ta když řekne "hele, milá zlatá, jestli nebudeš denně cvičit, tak ti nepomůže ani pánbůh, natož já", tak to milá zlatá fakt tak bere a cvičí.
Možná zkus dceři na to cvičení udělat nějaký prostor - místně i časově. Třeba se zavřete do pokojíčku nebo vaší ložnice na "popovídání" a tam si to může odcvičit, nebo něco takovýho. Aby na to měla klid, aby jí neočumovala celá rodina, jestli potřebuje to. Nebo si může pouštět hudbu, nebo jánevímco...
 luthienka 


Re: akutni bolest v bedrech u dcery 

(12.10.2019 10:32:48)
Holky, vstávám, jdu poklidit domácnost, nakouknu do pokojíčku a za hodku nebo dvě se zase vrátím ke compu. Zatím díky za názory:-)

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.