| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak fungují bradavice?

 Celkem 32 názorů.
 Konzerva 


Téma: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 8:40:25)
V průběhu života jsem se snažila získat nějaké informace, ale upřímně, moc mě to neuspokojilo. Všude jsem se dočetla pouze to, že jde o virové onemocnění, přenáší se dotykem (stykem s virem) a napomáhá mu poškození pokožky.

Hm, nijak moc to neodpovídá mým osobním zkušenostem.

Budu teď psát výhradně o takových těch bradavicích, co jsou na chodidlech nebo na rukách.

Takže můj poznatek je, že se začnou objevovat v pozdějším dětství, tedy před pubertou. S chozením do bazénu to tak úplně nesouvisí, protože ani u mne ani u dětí se neobjevily, když jsme začaly chodit do bazénu, tedy již v předškolním věku, ale později, ve věku kolem 10 let.

A naopak, když se nám jich podařilo zbavit, znovu se neobjevily, ač jsme do bazénu chodily.

také mi nepřipadá, že by se dostaly do těla poškozenými místy. Tedy aspoň tam, kde se udělaly bradavice nám, jsme kůži poškozenou nemívali. Spíš by to mohlo nějak souviset s tlakem, protože na těch nohách se dělají v místech většího tlaku. Ale zase to vůbec nesedí na ruce. Tam bývají v místech, kde žádný tlak není.

Zajímalo by mne, jak přesně ten virus v těle funguje a co dělá. Mně připadá, že se někde usídlí, začne se množit a přeměňuje normální kožní buňky na ty bradavcovité. Tak si představuju, že každá ta buňka byla původní kožní, ale vlezl do ní virus a dal jí pokyn a ona se přeměnila. A takhle se ten virus rozlejzá z tý bradavice furt do dalších buněk a ty se přeměňují na bradavici.

Ale - a to jsem se nikde nedočetla, myslím si, že ten virus musí nějak v těle putovat do dalších míst, kde vytváří další bradavice. A ta místa zůstávají propojena. Představuju si takovou řádku buněk, co vedou od jedné bradavice k jiné, které jsou nakaženy virem. Nemyslím si, že by se mi druhá bradavice udělala proto, že jsem na první šáhla a pak ten virus vrchem přenesla jinam. Ale je fakt, že mě se udělaly nejdřív bradavice na noze a pak na ruce a to tedy muselo být pěkně dlouhé spojení.

A ta moje teorie o spojení vychází z toho, že když člověk zlikviduje tu první bradavici, ostatní zmizí samy. Kdyby nebyly propojené, proč by jinak ty ostatní mizely? Navíc si myslím, že ta původní má nějaké "centrum" řízení, že se možná ty viry množí jen tam a pak nějak doputují do těch ostatních bradavic. Protože když by to tak nebylo, tak proč by dál neexistovaly ty ostatní bradavice, když hlavní zlikviduju čistě mechanicky? Přece by jim nic nemělo bránit v tom, se dál množit,pokud nejsou propojené. Jo kdybych na to brala nějaký lék, nějaké účinné antivirotikum, tak bych rozuměla, že to působí všude, na všechny bradavice. ale když de facto mechanicky - vypalováním nebo česnekem - zlikviduju jen jednu, tak by to na ostatní vliv mít nemělo.

A další aspekt. Když bradavice začnou mizet samy, tak mizí postupně od těch nejnovějších a ta první zmizí poslední. To má logiku, protože ty poslední jsou menší, tak to tělu zabere kratší dobu se s nimi vypořádat.

Ale co mě fascinuje je to, že ty bradavice, když začnou mizet samy, tak to není tak, že by nějak odumřely a odpadly. Je to tak, že se postupně přemění zase zpátky na normální kožní buňky. Ty buňky byly nějaké a přemění se na jiné. jenom tím, že z nich zmizí ten virus nebo ho tělo nějak zlikviduje. Já si rakovinu představuju trochu jako bradavici - normální buňka se v důsledku něčeho začne vyvíjet jinak. kéž bychom uměli to, že se to něco vyjme nebo zlikviduje nebo přenastaví a buňka se zase změní na zdravou. Jenže zatím to neumíme ani u těch bradavic.

A ještě by mne zajímala další věc. Když likviduju bradavici lidovými prostředky, tedy cibule, česnek, popř. namočené v octě, tak předpokládám, že jde de fakto o to, že jí vlastně rozleptávám kyselinami. Ale když bych totéž udělala se zdravou kůží, tak si jí spálím. Když to dělám s bradavicí, tak ta postupem času zbělá, oddělí se od normální kůže a odpadne. Jak je možné, že na bradavici mě to nebolí, když ona není bez nervů? Když si na ní šáhnu nebo bych si do ní píchla, tak to bolí. Ale to rozleptávání nebolí. A jak je možné, že to leptání zasáhne jenom ty bradavicovité buňky? Vždyť ta bradavice je do kůže prorostlá, jak to, že to nejde i na ty zdravé buňky?

No, já vím, že bych s tímhle tématem měla jít na nějaké dermatologické forum, ale žádné neznám. A když jsem se snažila poptat u kožařů, tak se o tom bavit nechtěli (nebo třeba nemohli).
 Rigel 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 8:53:00)
Já jsem vyleptávala bradavici takovým tím " lakem" a to teda bolelo. Další a další dny, kdy jsem nanášela znovu vrstvičku.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 8:59:26)
Rigel, lak neznám.

Na molusky jsme měli něco z lékárny, tam bylo výrazné varování, že to nesmí přijít na kůži. koukla jsem na složení a jestli si to dobře pamatuju, tak to obsahovalo "louh". Tak nevím, jestli to bylo to, o čem píšeš. ale to bylo určené jenom na molusky, na ty bradavice, o kterých píšu já, ne.
 Rigel 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:50:38)
Jmenovalo se to Duofilm, nanášelo se to jako lak na nehty štětečkem
 Rodinová 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:23:29)
S bradavicemi nemam zkusenosti, ale domnivam se, ze jsou dukazem pilotniho vysadku mimozemske civilizace ~;)
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:56:32)
Rozhodně. A někdy na ně funguje zaříkávání.
Jednu jsem přemluvila aby zmizela výhružkou, že jí ustříhnu nůžkama.
 Rodinová 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:57:54)
Vidis, a uz umeji i cesky ...
 Koníček mořský 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 10:10:25)
Můj muž si jednu takovou vyhladil. Hlazením. Neustále ji krouživými pohyby hladil, až ji to přestalo bavit a zmizela. Mě někdy taky hladí takovým divným stylem, že bych nejraději zmizela. Moc jednotvárně a intenzivně. Tak mu řeknu, aby toho už nechal. Ale náš kocour to miluje. Nevím, kdo z nich je větší úchyl.
Já si jednou bradavice vyhladila medem. Našla jsem to v časopise z roku 1902 a fungovalo to. Jen jsem byla trochu olepená. Dočasně.
Bradavicím nerozumím, maji svůj rozum. Nevyzpytatelný.
 Stará Misule 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:55:06)
Dcera když objevila bradavice, bylo ji 14 , myslela, že to jsou otlaky z bot a když nám to ukázala, tak jsem ji vzala hned na kožní. Na obou chodidlech jich měla 15. To jsem ještě neviděla. Vypálila ji je dusíkem, pry ji to vůbec nebolelo a musela je mazat každý večer Kolodium forte a po 14 dnech odmocit a vzit pemzou a co ještě byly, tak znova za měsíc vypalila. Po třetí návštěvě byly pryč. Ale ač chodila doma furt bosa ( ne když jsme to už věděli ) , nikdo z nas doma je neměl. Tak nevím, jak jsou nakažlivý. Ale říkala, že v takový velikosti je musela mít uz aspon rok na noze.
 Monika 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 9:59:34)
Jak funguje to všechno, na co se ptáš, to netuším, ale řekla bych, že šance "to chytit" souvisí i celkovým stavem imunity a ta že je v období puberty taková rozházená stejně jako to ostatní. Taky jsem měla poměrně dost bradavic různého druhu (na nohách i na rukách) v období cca od 13 do 16 let. Ty na nohách jsem likvidovala nějakými náplastmi (což fugovalo, ale dělaly se jiné, nakonec to nějak přestalo "samo"), s těmi na rukách chodila na takové to vymražování tekutým dusíkem nebo čím. Chodila jsem dost dlouho, nakonec zmizely (ale až po několika týdnech od ukončení "léčby") a už se nové nikdy neobjevily ...
 holkamodroočka 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 10:32:52)
Teorii vzniku nevím. Ale jako malé se mi najednou udělalo hodně bradavic na chodidle. Nic nezabíralo. Musela jsem na zákrok, kde mi nejprve plosky chodidla opíchali znecitlivějící látkou. Vím, žem mi říkali, že jsem hodně statečná, protože jsem neplakala. Bylo to nepříjemné, ale nebolelo to. A pak mi je vyřízli. Říkali, že pokud vyříznou hlavně "matku", tak bude po starostech. Domů jsem jela hned po zákroku, museli jsme mhd, neměli jsme auto. ťapala jsem po svých, už jsem byla velká na nošení, a táta byl pracovně na služebce. A od té doby, ťuk ťuk, zmizely.
 neznámá 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 11:38:46)
To by mě také zajímalo.
Také si myslím, že přijdou s pubertou, možná nějak reagují na hormonální změny.~d~
Teorie s bazénem dle mého nesedí, vždyť doma se také po sobě sprchujete a nikdo sprchu nedezinfikuje, bradavice by se měly šířit po ostatních členech rodiny a u nás to tak nikdy nebylo.
Mě se na noze udělaly jako asi patnáctileté, nemám ráda zákroky a jsem spíš neřešič, než jsme se odhodlala bradavice řešit zmizely samy.
Manžel si ji nechával vyříznout a byl asi dvakrát možná třikrát než se povedlo.
Švagr přísahá na vlaštovičník.

Prostě jsou záhadné.

 perko 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 12:08:20)
Zrovna řešíme u dítěte 16 let. První měl asi ve 14, jednou mu jí vypálili a doma jsme mazali Colodium forte. Po roce jsem zjistila velký výsev po chodidle, dítě nám to ani neřeklo. Teď chodíme asi půl roku měsíc, co měsíc na kožní. Vypalují, my doma mažeme a protože žádná změna, lékařka nasadila nově léky a vidíme velké zlepšení a mizení bradavic. Léky ale budou asi pěkný sajrajt, musíme chodit na odběry krve.
 Kaliope X 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 12:34:35)
Já jsem jako dítko a puberťák měla bradavice každou chvíli, na rukou i nohou. Nejdřív vlaštovičník, později už jen cibule v octu, nikdy mě to nebolelo, bradavice nejpozději po pár dnech vypadly a byl na čas klid.
Když jsem na gymplu jednou porovnávala své ruce se spolužačkou, množství bradavic asi stejně, já jen cibule, ona opakovaně vypalování. Ji to šíleně bolelo, mě nic a neměla jsem žádné jizvičky.
Dítko mělo bradavice na prvním stupni snad jednou či dvakrát, cibule vyřešila bez bolesti a problémů.

Bradavice mi jako přenosné nepřijdou, hádala bych spíš na nějakou reakci organizmu, já měla vždycky hodně citlivou pokožku, a to i v případě "antialergických" přípravků.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 13:03:30)
Perko,

já bych se po mých zkušenostech zaměřila na fyzickou likvidaci jen té jedné - původní a patrně největší. Když se ta odstraní, většinou zmizí i ostatní. Máme jaro, zkuste potírat vlaštovičníkem. Ale je potřeba fakt furt dokola, několikrát denně a ještě na noc. Trvá to týdny.
 maceška 


Re: Jak fungují bradavice? 

(30.3.2022 11:09:07)
Ano, stačí zlikvidovat "mateřskou" bradavici a dceřiné se ztratí samy.
 Vranice 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 12:17:46)
Přidám jinou zkušenost: měla jsem bradavici na palci ruky v období 1.-3. třídy ZŠ, moje nejlepší kamarádka jich měla plné ruce, takže jsem ji nejspíš měla od ní. Po vypálení tekutým dusíkem zmizela a už se nikdy neobjevila.

Nejzáhadnější byla bradavice mého dítěte na plosce nohy ve školkovém věku. Když nepomohly babské metody, ani vlaštovičník, ani zmiňovaný Duofilm, noha bolela při každém kroku, babička zařídila zákrok na klinice plastické chirurgie, načež po zhojení vyrostla bradavice ještě větší, podél celé jizvy. Pár týdnů poté jsme jeli k moři, kde se dítko rádo a hodně cachtalo v mořské vodě, která nejenže vyléčila rýmu z letadla, ale zmizela i ta ošklivá bradavice a už nikdy nenarostla. Dítě je už dávno dospělé.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 12:24:36)
No jsou záhadný. Já si asi v pátý třídě jednu na malíčku u ruky ustříhla nůžkama, bylo z toho teda šíleně krve. Tý další jsem tím jenom vyhrožovala a zmizela sama.
Manželovi pomohl česnek namočený v octu.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 13:09:00)
Já si myslím, že to chirurgický odstranění nemusí fungovat proto, že ta bradavice už mohla mezitím vyslat posly jinam, což není vidět. Takže se sice jedna odstrani, ale mezitím už jinde klíčí jiná. Jako podhoubí.

A ta mořská voda - já myslím, že jak to dcera furt máčela v tý slaný vodě, tak ta sůl to prostě vyžrala.

A taky je možná, že jak jí něco žahlo, tak se víc vybudil imunitní systém a zlikvidoval jí i ten bradavicovej virus. A nebo naopak - jí zlikvidoval ten jed.
 perko 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 13:18:36)
Nám lékařka řekla, že v nejhorším případě může poslat na chirurgii, na vyříznutí, ale že to neradi dělají. Že to případně můžou roznést ještě víc a jsme tam, kde jsme byli. Babské rady taky nezavrhuje, mluvila o česneku. U nás to vypadá teď dobře, léky zabírají. Před námi byl puberťák a ten jich měl asi 60 na chodidle, 2 roky chodil na kožní.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 13:31:54)
Perko,

aby bylo jasno, já jsem rozhodně nemyslela, že byste neměli brát léky. Jen kdybyste prostě chtěli zkusit ještě něco navíc. Jestli je to tak, že postupně mizí ty bradavice v pořadí, jak vznikaly - což bylo třeba u mě, když začaly po 10 letech mizet samy od sebe, tak té největší a patrně nejbolestivější to bude trval nejdéle. Tak kdybyste to chtěli zkusit urychlit třeba tím česnekem nebo cibulí, ideálně v octě.

A je zajímavé, že vám doktorka česnek nezavrhla, moje zkušenost je, že doktoři tohle neradi slyší a bývají dost proti tomu.
 perko 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 15:33:09)
To mě vůbec nenapadlo, že nás zrazuješ od léků :) Naše dítě bradavice vůbec nebolí.
 77kraska 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 12:28:32)
nevim sice, jak funguji, ale prosty platek cesneku nalepeny naplasti nekolikrat pres noc je spolehlive znicil

a to jsme je predtim denne lakovali prostredkem z lekarny, coz neucinkovalo

ovsem lekar v nasi rodine tvrdi, ze zmizely diky laku z lekarny, cesnek vliv pry nemel
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 13:10:06)
77 krasko,

osobně si myslím, že to byl spíš ten česnek. Myslím, že ten duofilm je lehká žíravina, ale na tu vaší nezabral, takže potřebovala větší žíravinu.
 77kraska 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 14:23:29)
Konzervo, ja verim na cesnek obecne....myslim, ze bradavice opravdu neprezily najezd cesneku...ale nas pan doktor (v rodine) nemohl priznat ucinnost hloupemu babskemu receptu
 angrešt 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 15:22:14)
fakt se do tela dostavaji poskozenou kuzi - napr. macerovanou u bazenu, v gumovych rukavicich, vlhkym prostredim - typicky reznici.. tale kuzi mechanicky stresovanou (plosky) ci mikrotraumatizovanou,treba sportem. Problem je promenliva inkubacni doba - muze byt az rok. Takze jetezke dat to do casovy souvislisti.

Obvykke se zacinaji objevovat v detstvi. Pak muzou samy vymizet, behem par let. Prvni vyskyty az v dospelosti jsou nezvykle.

Virus pronika jen do jader bunek v dolnich vrstvach epidermis, nepronika hloubeji pid bazalni membranu,nedostava se do tela, neprichazi do kontaktu s krvi. Coz je vyhoda i nevyhoda - vyhoda, ze se nesiri telem (vyskyt jinde je primym prenesenim, riziko rozsevu stoupa u chirurgickeho odstranovani). Nevyhoda, ze vyvolava strasne malou odezvu imunitniho systemu, prakticky jen bunecnou. A jeste ma navrch mechanismy maskovaninpred imunitnimi bunkami.

Bradavice zpusobuje vice kmenu viru,ne kazdy je na katdy stejne citlivy.

Pri tzv. "mizeni" se zmenene (benigne zmnozene, jde o benigni nador) keratinocyty nijak "nevrati" do prednadoroveho stavu, pouze se preszanou vytvaret nove nadorove a pri rychlosti obmneny kiznich bunek bradavice velice rychle odroste pryc.

Pokud se podari lokalne u jedne bradavice "probudit" imunitni bunjy, aby bradavici zacaly "videt" (stimulace se da delat ruznxmi specifickymi latkami, ale muze tafungovat i nejake mechanicke odstranovani, kdy se infikovane keratinocyty dostanounumele do kontaktu s vetsim mnozstvim imunitnich bunek, ev. i primo krvi), tak psk stejne imunitni bunky byvaji schopny rozpoznat bradavice zpusobene stejnym kmenem viru i jinde na tele a tam je zlikvidovat.

Vlastovicnik sice obsahuje latky, ktere maji cytotoxicky efekt pres indukci apoptosy a funguji na brzdeni rustu nadorovych bunek (a tim padem muzou 0usobit i na ty bradavicove), ale zaroven cytotoxivky efekt je potencislne teratogenni, tj. vlastovicjik by rozhodne nemrly pouzivat tehotne, anavic je vlastovicnik hepatotoxicky silne alergenni, hepatotixivita je problem spis pri delsim vnitrnim uzivani, ale i tak by sr nemel ani zevne pouzivat u deti a u dospelych je to dost diskutabilni.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 15:38:04)
To je teda zajímavý.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 18:09:32)

Angrešte,

děkuju moc za vysvětlení. Konečně jsem se dozvěděla věci, které jsem nevěděla.

Jen mám ještě pár poznámek nebo dotazů (to víš, podáš prst a chňapnou ti ruku ~:-D)



"Virus pronika jen do jader bunek v dolnich vrstvach epidermis, nepronika hloubeji pid bazalni membranu,nedostava se do tela, neprichazi do kontaktu s krvi. Coz je vyhoda i nevyhoda - vyhoda, ze se nesiri telem (vyskyt jinde je primym prenesenim, riziko rozsevu stoupa u chirurgickeho odstranovani). Nevyhoda, ze vyvolava strasne malou odezvu imunitniho systemu, prakticky jen bunecnou. A jeste ma navrch mechanismy maskovaninpred imunitnimi bunkami."

Nemůže tohle tedy být důvod, proč se často tak záhadně objevují a mizejí? že na ně imunitní systém nereaguje, ale když ho nějak vybudíš, tak zareaguje? AŤ tím, že tu bradavici nějak mechanicky poškozuju - dusíkem, česnekem, vlaštovičníkem, ten virus vevnitř se třeba taky nějak víc aktivuje nebo to zaregistrují ty normální buJňky okolo a tělo si tedy všimne, že se něco děje a pošle tam někoho (asi bílé krvinky, jestli si správně pamatuji ten francouzský seriál)? Nebo, jak někdo psal, že někdy pomůže jen zaříkávání nebo hlazení - tak prostě to svoje tělo na bradavici upozorním a ono začne proti ní bojovat?


"Pri tzv. "mizeni" se zmenene (benigne zmnozene, jde o benigni nador) keratinocyty nijak "nevrati" do prednadoroveho stavu, pouze se preszanou vytvaret nove nadorove a pri rychlosti obmneny kiznich bunek bradavice velice rychle odroste pryc."

Tak tomuhle moc nerozumím. Rozumím, že můj předpoklad, že se ty bradavicové buňky změní zase na normální, byl chybný. Ale když ta bradavice mizí sama, mně vždycky přišlo, že neubývá jen tak na povrchu -kde bych chápala, že prirozeně odumírají ty povrchové buňky, ale že se tak jako zmenšuje všude, i vevnitř. Ne že odumírá zvnitřku na povrch - což by byl proces, který popisuješ - tedy nahoře se postupně odumírá a zespodu už vznikají normální bunky, ale prostě se tak nějak zmenšuje ze všech stran jako když se scvrkává balonek.

"Pokud se podari lokalne u jedne bradavice "probudit" imunitni bunjy, aby bradavici zacaly "videt" (stimulace se da delat ruznxmi specifickymi latkami, ale muze tafungovat i nejake mechanicke odstranovani, kdy se infikovane keratinocyty dostanounumele do kontaktu s vetsim mnozstvim imunitnich bunek, ev. i primo krvi), tak psk stejne imunitni bunky byvaji schopny rozpoznat bradavice zpusobene stejnym kmenem viru i jinde na tele a tam je zlikvidovat."

To vysvětluje, proč když zmizí jedna, začnou mizet i jiné. Ale nechápu, proč potom nemizí všechny současně (byť třeba té největší by to logicky trvalo nejdýl), proč mizí postupně jedna za druhou.

vůbec nepochybuji o tom, cos psala o vlaštovičníku. Jen mi přijde, z hlediska zkušeností z okolí, že to nebezpečí alergie z toho, že namatlám jednu brdavici, není zas tak velké nebo pravděpodobné. Přece ten vlaštovičník by měl působit právě jen na tu bradavici. Kdyby to tak nebylo, tak bych měla poškozenou i kůži okolo, což nemám. A nepotkala jsem v životě nikoho, kdo by měl na vlaštovičník alergii. A to jsme jako děti si hrály venku, trhaly různý kytky, takže ty šťávy nám běžně zůstávaly na rukách. Ale jak říkám, chápu, že jako doktorka na to upozorňuješ.

A ještě jednu otázku. V bradavici se někdy objevují malé černé tečky - mně matka v dětství tvrdila, že to jsou kořeny té bradavice.No dočetla jsem se, že to jsou kapiláry, které zásobují krví. A že by to měl být znak toho, že bradavice brzy sama zmizí. Je to tak, že tělo tedy ten virus identifikovalo, jak jsi psala, a tak tam vytvořilo cévy, aby se tam krví mohly dostat protilátky?
 angrešt 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 19:36:49)
"Nemůže tohle tedy být důvod, proč se často tak záhadně objevují a mizejí? že na ně imunitní systém nereaguje, ale když ho nějak vybudíš, tak zareaguje? AŤ tím, že tu bradavici nějak mechanicky poškozuju - dusíkem, česnekem, vlaštovičníkem, ten virus vevnitř se třeba taky nějak víc aktivuje nebo to zaregistrují ty normální buJňky okolo a tělo si tedy všimne, že se něco děje a pošle tam někoho (asi bílé krvinky, jestli si správně pamatuji ten francouzský seriál)? Nebo, jak někdo psal, že někdy pomůže jen zaříkávání nebo hlazení - tak prostě to svoje tělo na bradavici upozorním a ono začne proti ní bojovat?"



Mizení je takový neurčitý pojem. Bradavice může přesat být vidět, protože - se viru něco stalo (třeba v něm vznikla nějaká mutace, tkerá mu brání v replikaci a prostě bradavice skončila sama od sebe. Nebo ji, jak píšeš, zlikvidoval imunitní systém (ano, bílé krvinky, hlavně jeden typ - lymfocyt Tc). Nebo prostě přestala být vidět - přerosly ji okolní zdravé buňky a ona je malá a schovaná - stejně, jako byla malá a schovaná, když začínala, než se vůbec viditelně objevila na kůži a nikdo o ní nevěděl. S tím souvisí i to "scvrkávání" -jakmile přestane prosperovat, tak ji okolí začne přerůstat, v hlubokých vrstvách epidermis možná i imunitní buňky můžou začít odumřelé bradavičné buňky fagocytovat... není důvod, aby nutně musela celá nadrůst nad povrch kůže a pak upadnout.

"o vysvětluje, proč když zmizí jedna, začnou mizet i jiné. Ale nechápu, proč potom nemizí všechny současně (byť třeba té největší by to logicky trvalo nejdýl), proč mizí postupně jedna za druhou. "

Spousty možných faktorů :) Velikost (tloušťka epidermis je na různých částech těla různá, tj. někde může být velký neviditelný kus bradavice vespod, někde naopak), různá míra průniku imunitních buněk, různá míra prokrvení pod tou kterou oblastí kůže, a třeba i to, že některé bradavice můžou být způsobené jiným kmenem viru, takže imunita proti jednomu na ně nezapůsobí... a určitě by se daly najít další faktory, včetně čiré náhody :)

Řada rostlin je toxických oddáleně, takže se to vlasntě jen tak nepozná, nedá do souvislosti... používat vlaštovičník na bradavice prostě obecně dobrý nápad není, i když považuju za dobře možné, že se z něj výhledově bude vyrábět nějaký extrakt zbavený těch toxických alkaloidů :)

ty tečky jsou petechie - tj., no, vlastně krev mimo cévy, takové jako minimodřinky. Nevím o tom, že by měly nějak souviset s reací imunitního systému, ale kdoví, o tomhle nic nevím.
 Konzerva 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 21:33:39)
Angrešte,díky. Konečně jsem.se dozvěděla nove věci.
 Balbína 


Re: Jak fungují bradavice? 

(25.3.2022 15:58:09)
obcas se mi objevi na noze. Pomuze, kdyz dam naplast na kuri oka (zmekci bradavici), odmacim, oskrabavam. pouzivam i nejakou vodicku na kuri oka z lekarny.
Jednou jsem mela vysev malych bradavicek na ruce. Bylo uz dlouho, dusik nesel pouzit, mazani nepomohlo. Pomohla mi homeopatika...
Slysela jsem nazor, ze telo si po urcite dobe na toto virove onemocneni vytvori protilatku a bradavice zmizi. Zda se mi, ze je to pravda. V mezicase tomu ruzne pomahame, ale nekdy je to dost zahadne...
 Jarina75 


Re: Jak fungují bradavice? 

(26.3.2022 8:56:32)
Nevím jak fungují, ale poptrápily mě pěkně. Objevila se mi bradavice na chodidle, někdy po třicítce. Pak se rozlezla tak, že jsem je měla i po prstech na nohou. Nepomohly žádné vodičky ani vypalování, vlaštovičník, nic. 3 roky jsem se s tím otravovala. Nakonec mi je vyřízli a od té doby nemám ani jednu. Je to tak 10 let.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.