| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy?

 Celkem 16 názorů.
 Anthea 


Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 0:53:23)
Co se pěstitelství týká, zahrady nemaje, vyselá jsem jen oseni do misky.


Dále jsem sehnala větvičky kroucené vrby do vázy, které jsem následně ozdobila miniaturními dřevěnými malovanými kraslicemi.
Udělala jsem velikonoční věnec z větviček břízy ozdobený keramickými figurkami.
Upletla z pedigu na workshopu ozdobnou ošatku, kam přijdou kraslice.

Jinak jarni výzdobu už mám dávno.

Jen příští týden koupím nejspíš petrklíč do keramické nádoby v podobě Kralice.

Co se týká kuchyně, dnes jsme zakoupili biskupského beránka. Až přijde čas, upeču velikonoční sekanici a mazanec nejspíš dostaneme.
A samozřejmě obarvit nějaké to vejce, tentokrát jsem si koupila speciální mramorované barvy, tak jsem na to zvědavá.

Toť asi vše, úklid jen běžný a už se těším, podle předpovědi počasí, že si o velikonocích pěkně jarně posedím na už odzimovaném balkonu.

U nás na velikonoce budeme slavit jak mužův, tak tchánům svátek. Takže v sobotu nejdřív k rodičům, v neděli mužova oslava doma.

A pondělí teprve pomlázka.~z~Letos jsem zakoupila i miniaturni dekoračni, ale funkční řehtačku.~:-D
 Lei 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 8:35:58)
Antheo, já četla v pondělí teprve porážka ~:-D, už jsem zblblá.

Trenčkot v červené barvě zní krásně jarně a francouzsky a modré šaty skoro letně :-).

Já mám zatím všude větve v různém stadiu rozpuku, povětšinou v prořezávek, co kde potkám. Pobavila mě lípa, že kromě lístků hned vystrčila i miniaturní květy. Stejně tak jírovec, okamžitě i ten velký hrozen minipoupat. Cibuloviny a petrklíče jsou venku.

Velikonoční dekorace vytáhnu o víkendu. Budou to hlavně kraslice, pak mám pár keramických bílých králíků a nějaké úsměvné dětské školkové výtvory, které se ještě nerozpadly za ta léta. Jinak už jen další a další čerstvé větvičky. A tulipány si koupím (bohužel tolik jich na zahradě zatím nemám, abych mohla ad libitum trhat do vázy). Osení nemíváme, kovářova kobyla chodí v tomto případě opravdu bosa ~t~.

Těším se na pečení, mazanec má výtečný kynutý tchyně, já udělám tvarohový a jidáše, do toho budeme slavit dvoje narozeniny, takže jeden mechový dort a druhý asi a la Pavlova. Včera jsem koupila v řemeslné pekárně výborný chleba, rovnou jsem ho dala zmrazit a na svátky bude jak čerstvý :-).

 Muumi 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 11:47:32)
No já mám ještě vyndanou některou zimní výzdobu... O víkendu jsme aspoň z oken odlepili vánoční nálepky a dali tam jarní, už to byla fakt ostuda:). Tak teď to snad dodělám, aby to u nás vypadalo jako u lidí. Ty mramorované barvy na vajíčka jsou hezké, děti to rády patlají a míchají odstíny (ve snaze vytvořit "dračí vejce":).
 Stará husa 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 11:51:24)
Velikonoce neslavím.
 TaJ 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 11:59:58)
My Velikonoce nijak zvlášť neslavíme. Letos jsem navíc stejně pá-ne celé tři dny v práci, takže volno mám jen v pondělí a syn má na ten víkend taky už svůj program. Vajíčka nebarvíme už dávno, vlastně co to syna přestalo bavit jako dítě. Takže jen kupujeme beránka a peču mazance. Ale jarní výzdobu mám už tak měsíc, průběžně kupujeme různé cibuloviny v květináči, ze zahrady mám různé rozkvetlé větvičky ve váze. Ale těším se, že tenhle víkend už konečně zabydlím balkón, dám už tam sezení, přesadím do nových truhlíků jahody a bylinky a nějaké kytky, časem přibudou papriky, rajčátka a další rostliny a celkově si to tam zase zařídím.🙂
 Len 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 12:08:43)
Velikonoce slavim jako svatky jara a letos uz je to skoro na prelomu, pred par dny nam rozkvetla tresen, takze uz mam jakoby po. Budu pect italskou velikonocni holubici, jinak asi nic, mazance mame zrovna ted, protoze jsem potrebovala otestovat tuhy kvasek. Dite ma od pondeli velikoncni prazdniny az do utery po velikonocich, takze planujeme nejake vylety, doufam, ze bude spolupracovat pocasi, ted je treba strasny severovychodni vitr uz par dni a v tom se nam nikam nechce.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 12:25:13)
Jarní výzdobu nedělám, že se něco takového dělá jsem se dočetla až tady na rodině. Na beránky a mazance mi přijde poněkud brzy.
Příští týden dám velikonoční ubrusy a dečky, ve čtvrtek upeču mazance a beranka, v pátek nádivku, mozna nějaký cukroví
 TaJ 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 12:44:20)
Inko, tak pod jarní výzdobou si nepředstavuj nějaké velké dekorování, u nás jsou to třeba většinou různé jarní kytky ve váze, nebo ty různé cibuloviny, nějaká malá jarní dekorace...to dělali už moji rodiče i prarodiče...
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 12:55:27)
Kytky ve váze a květináči mám taky, to jo.
 vlad. 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 13:23:08)
Nedekoruju, ale máme pořád ve váze tulipány, kupuju vždy v sobotu na trhu, jsou nádherné.
 kysnutá knedla 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 13:23:22)
Je jediná vec, ktorá by sa mala (podľa mňa) robiť v predstihu, a to zasiať nejaké to obilie. A ako každý rok, ani tento rok mi to moja chaotičnost a neorganizovanost nedovolila. Takže nič, zase kúpim v marketu hotové zelené, do čoho postavím kuriatka a vajíčka.
A že by som kupovala-piekla baránka viac než týždeň pred Veľkou Nocou, to mi ani na um nepríde. Pečiem ho vždy ráno na Bielu Sobotu. Milujem tento deň a rada ho spríjemním barankovým pečením.

Mi to príde podobne pošahané jak pred Vianocami - ozdobené stromčeky ešte v čase hlbokého Adventu, barančekovia na stole ešte v postnom období.
 neznámá 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 16:05:41)
Velikonoční ne, jarní, ale už začátkem března. Nakupuji různé kvetoucí cibuloviny a petrklíče do květináčů.
Vyndala jsem bílé keramické králíky.
Mám jarní povlečení a jarní polštářky v obýváku.
Venku za oknem mám v truhlíkách bylinky a drobnokvěté macešky.
Už od března peču beránky a mazance, ale brzy se vrátím k vánočce, je tvarově lepší na krájení. Hlavičku peču celoročně.
Včera bylo k obědu jehněčí.~:-D

A musím nakoupit nějaké sladmkosti pro koledníky, to je asi jediné co dodržuji, všichni se tu známe a všichni jsme nějak příbuzní, je mi blbé neotevírat koledníkům.


 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 19:15:08)
No jarní věnec je na dveřích od 20. března (s pastelovými vajíčky a kočičkami - zalíbily se mi v pepcu) a zbytek vajíček jsem přidala na břečťanový věnec :-) jarně působí i lego narcisky, ke kterým přibyly i lego sakurové větvičky ~:-D
O víkendu budeme péct "vajíčka" - mám několik silikonových forem na ořechy, takže upečeme ořechy, jen oproti těm vánočním budou z mandlí a plněné krémem a malinovým džemem... A upeču nějaké košíčky, ty budou taky s krémem a malinovým džemem a ozdobené marcipánovými vajíčky obalenými v drcených sušených malinách - nějaké odnesu do práce a zbytek na velikonoční návštěvu ke kamarádce :-) k nim pak ještě nějaké slané muffiny (asi)
Zbytek pečení až příští pátek (stádo beránků, mazance, nádivku, králíka, vařit špenát, dělat chlebíčky, možná vaječnou tlačenku)
Vejce chci zkusit vařená ve víně s cukrem, takže budou asi jen fialová, jestli na fb nekecali, tak třpytivá ~:-D
 Stáňa * 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 22:00:40)
Třpytivá vajíčka - nemáš odkaz?

Ale teda musím smeknout před tvou nápaditostí a nadšením. U nás upeču mazanec a asi piškot s tvarohovým krém s malinovým želé.
 Inka ..|-.|-.-|.- 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 22:06:11)
Taky bych chtěla třpytivá vajíčka. Prosím.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Už děláte nějaké jarni nebo předvelikonoční připravy? 

(9.4.2025 22:34:18)
https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=639743652087833&id=100081566120406

teda netuším, jestli je to fejk nebo ne, reakce jsou oboje... beru to tak, že budou přinejhorším prostě jen obarvená vínem (dám červené) ~:-D

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.